Skip to main content

Levné letenky Senegal

Senegal - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Senegalu

Zajímavosti o Senegalu

Senegal a hlavní město Dakar jsou pro české turisty stále méně známé destinace. Země vás nebude lákat na nejkrásnější pláže světa, ani na luxusní megalomanské hotely. Senegal je zkrátka o zážitcích. Pokud je Senegal vaše první Afrika v tom pravém významu slova, vyrazí vám dech. Ale nebojte se, je to bezpečná země.

Portugalci zde kdysi založili první osady. Pro obchodníky na lodích to byl ideální vstupní bod do Afriky. Po druhé světové válce se Senegal stal francouzskou kolonií, ale dnes už je nezávislou zemí.

Západní břehy Senegalu omývá Atlantský oceán. Země sousedí gambijskou, Guineou, Guineou-Bissau, Mali a Mauritánií. Dělí se až na 14 regionů.

Na severu země najdete obrovskou polopoušť, jih zase zdobí savany a tropické lesy. Symbolem země je strom baobabu, ten najdete téměř na každém rohu.

Levné letenky do Senegalu lze rezervovat i z našich končin. Přímý let do Senegalu sice z našich končin neexistuje, ale poměrně komfortně lze cestovat i s jedním přestupem s aerolinkami jako TAP Air Portugal, Iberia, Air France či Brussels Airlines.

Více Zobrazit méně

TOP města v Senegalu

Dakar

Dakar je hlavním městem Senegalu. Je nejzápadnějším městem celé Afriky a žijí zde více než dva miliony obyvatel. Představuje velmi živé a kosmopolitní město.

Město Dakar, to není jen slavná rallye Paříž - Dakar. Nabízí úžasná místa k návštěvě, je omýván oceánem a je to výborný výchozí bod pro poznávání Senegalu. Dakar je plný historických památek jako Velká mešita či Prezidentský palác. Zážitkem je nepochybně i návštěva místního trhu či muzea.

Levné letenky do Dakaru lze rezervovat i z okolních letišť. Přímý let do Dakaru sice z našich končin neexistuje, avšak poměrně komfortně lze cestovat s jedním přestupem z Prahy či Vídně s TAP Air Portugal, Air France, Brussels Airlines či Iberia.

Užitečné info o Senegalu

Víza a cestovní doklady do Senegalu

Při cestě do Senegalu budete potřebovat platný cestovní pas. Čeští občané cestující do Senegalské republiky nepotřebují víza (pokud jejich návštěva nepřesáhne 90 dní).

Počasí v Senegalu

Pro Senegal je typické tropické, horké a velmi vlhké podnebí. Nejvhodnější čas na návštěvu je prosinec až duben, který se považuje za období sucha. Období dešťů trvá od května do listopadu se silným jihovýchodním větrem.

Ceny v Senegalu

Dovolená v Africe může patřit mezi ty dražší. Senegal je však někde uprostřed cenového rozpětí. Ceny v obchodech se pohybují plus mínus jako v České republice, ale některé potraviny jsou 2-3x dražší. Oběd či večeře v restauracích vychází přibližně stejně jako u nás.

Ubytování v Senegalu rezervujete už od 30 eur na noc pro 1 osobu se snídaní. Doporučuje se cestovat v skupině a dohodnout si auto i se řidičem - cena může vyjít až 12 eur na osobu na den při počtu 6-7 lidí.

Ceny v obchodech jsou přibližně stejné jako u nás, za hlavní jídlo v restauraci zaplatíte od 5 do 10 eur.

Aktuální čas v Senegalu

V Senegalu je o hodinu méně než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Senegalu

Před cestou do Senegalu platí obecné doporučení očkovat se proti žluté zimnici, také meningitidě, žloutence A a B a břišnímu tyfu. V období od června do listopadu se v oblasti Senegalu vyskytuje malárie, proto doporučujeme přibalit antimalarika a vybavit se kvalitními repelenty.

Tipy, co vidět v Dakaru

10 zajímavostí o Senegalu

1
Senegal patří k politicky nejstabilnějším a nejdemokratičtější zemím Afriky
2
Spolu s ostatními západoafrickými zeměmi byl i Senegal po dlouhé roky francouzskou kolonií
3
Celou západní hranici země v délce 531 kilometrů tvoří oceán
4
Vedle francouzštiny místní obyvatelé používají své vlastní jazyky - hlavně Wolof, Pular, Jola a Mandinka.
5
Baobab je národním stromem Senegalu, přičemž z jeho vláken se zde tkají i látky
6
Celý stát se rozkládá na rozloze téměř 200 tisíc kilometrů čtverečních
7
Spolu se svými západoafrickými kolegy sdílí Senegal vzájemnou měnu, kterou je západoafrický frank
8
Hlavní město Dakar se proslavilo zejména motoristickou soutěží rallye Paříž - Dakar
9
Nejvyšší senegalský vrch měří jen 581 metrů nad mořem a nemá žádné jméno
10
V zemi je nejrozšířenějším náboženstvím islám
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)