Skip to main content

Levné letenky Tunisko

Tunisko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Tuniska

Zajímavosti o Tunisku

Říká se, že pokud chcete zažít Afriku, ale nemáte možnost navštívit většinu jejích zemí, bude vám stačit, pokud navštívíte Tunisko. Horká klima způsobuje, že tato země je ideální volba pro dovolenou po celý rok. Nekonečná Sahara, písečné duny, krásné pláže, tradice a zvyky Berberů a množství historických památek. To vše patří k Tunisku.

Pokud vyhledáváte zejména písčité pláže a klidné moře, Tunisko bude pro vás ideální volbou. Najdete zde množství špičkových all-inclusive hotelů. Pokud jste fanouškem potápění či šnorchlování, určitě oceníte i to, že pobřeží Tuniska je poseto krásnými korálovými útesy. Tunisko je ideální destinací i v případě, že sem chcete cestovat s dětmi resp. rodinou. Svědčí o tom množství zábavních parků, udržované a čisté pláže a rodinné resorty.

Levné letenky do Tuniska lze rezervovat zejména prostřednictvím cestovních kanceláří, které nabízejí volná místa na charterových letech. Pokud vás lákají destinace jako Tunis, Džerba, Monastir, Bizerte nebo Gafsa, letenky můžete rezervovat i prostřednictvím tradičních leteckých společností létajících z našich končin. Přímý let z Vídně do Tunisu provozuje letecká společnost Tunisair. Trvá dvě hodiny. S jedním přestupem můžete letět i se společnostmi Air France, Lufthansa, Turkish Airlines nebo Alitalia.

Více Zobrazit méně

TOP města v Tunisku

Tunis

Tunis je hlavní město Tuniska. Pokud ho chcete poznat co nejlépe, vydejte se do celého starého města (medina), středověké čtvrtě (suky), ale zavítejte i do moderních čtvrtí a přístavu. Staré město bylo založeno v 8. století, za vlády Arabů.

Tunis jako hlavní město je v porovnání s ostatními tuniskými městy o něco čistší, má množství zahrad a v architektuře je výrazně cítit francouzský vliv. Cestovní kanceláře do Tunisu rádi organizují fakultativní výlety spojené s prohlídkou Kartága a Sidi Bou Said.

V blízkosti města Tunis se nachází mezinárodní letiště. Levné letenky do Tuniska lze rezervovat zejména prostřednictvím cestovních kanceláří, které nabízejí volná místa na charterových letech. Letenky do Tunisu můžete rezervovat i prostřednictvím tradičních leteckých společností létajících z našich končin. Přímý let z Prahy či Vídně do Tunisu provozuje letecká společnost Tunisair. Trvá dvě hodiny. S jedním přestupem můžete letět i se společnostmi Air France, Lufthansa, Turkish Airlines nebo Alitalia.

Monastir

Monastir, stejně jako Tunis, poutá své návštěvníky nádhernou medinou (staré město resp. Historické centrum) a jeho úzké uličky navozují pocit tajemna a pradávných dob. Naleznete zde zajímavosti jako mauzoleum prvního tuniského prezidenta Habiba Bourguiba, opevněný klášter Ribat z roku 796, Velkou mešitu z 9. století a dokonce i muzeum starověkých islámských písem.

Samozřejmě turisté nechodí do Monastiru jen kvůli památkám. Monastir je oblíbený zejména pro své pláže s jemným bílým pískem a pozvolným vstupem do moře. Pláže jsou dlouhé, ta která obklopuje Monastir má téměř deset kilometrů, je velmi široká a lemovaná krásnými palmami. Velké hotelové komplexy jsou plně vybavené, většinou mají i krásné zahrady a bazény.

Kousek od Monastiru se nachází i mezinárodní letiště, kam směřují všechny lety do této oblasti Tuniska. Levné letenky do Monastiru rezervujete z Prahy a Vídně, s jedním přestupem sem létají národní aerolinky Tunisair, Lufthansa a Austrian Airlines.

Džerba

Ostrov Džerba je největším ostrovem v Tunisku a zároveň jednou z nejoblíbenějších turistických destinací této slunečné země. Je potřeba říci, že je i diametrálně odlišný od ostatních tuniských letovisek. Hlavním rysem je pustota, avšak zároveň přítomnost nádherných a luxusních hotelových komplexů přímo na pobřeží.

Dovolená na ostrově Džerba, nebo také Djerba, vám může připadat jako dovolená ve vzdálenější exotice. Dlouhé, jemné písečné pláže se táhnou prakticky kolem celého ostrova. Potěšující informací je fakt, že all-inclusive dovolená na Džerbě vás vyjde poměrně levně. I ty nejluxusnější hotely vyjdou na týden velice levně.

Džerba se nachází v těsné blízkosti jižního pobřeží Tuniska a s nedalekou pevninou je spojena mostem, který je vybudován na zpevněné hrázi. Zajímavostí je, že se sem dostanete autem, trajektem a samozřejmě i letecky.

Levné letenky na ostrov Džerba se dají rezervovat z Vídně i Prahy. Mimo sezónu byste přímý let na Džerbu hledali marně. V sezóně dovolených to ale není problém a z Prahy i Vídně se léta bez přestupu.

Kairouan

Pokud chystáte dovolenou v Tunisku, zřejmě budete uvažovat i o návštěvě města Kairouan. Je to úžasná procházka tuniskou historií, starou architekturou, ale i náboženskými zvyky a rituály. Mimochodem, Kairouan v doslovném překladu znamená karavana. Kairouan je svatě muslimské město, do kterého se věřící vrací, stejně jako do Mekky. Zajímavostí je, že Kairouan byl dokonce hlavním městem Tuniska, do roku 1057.

Fascinovat vás při návštěvě bude zejména: mešita Sidi Okba, historické centrum resp. staré město, mešita Tří bran a slavná Bir Barounova studna, která je podle místních magicky propojená s posvátnou studnou v Mekce. Říká se dokonce, že sedm poutí do Kairouanu nahradí pouť do Mekky. Hledáte levné letenky do města Kairouan? V takovém případě zřejmě využijete mezinárodní letiště v Tunisu, případně Monastiru. Levné letenky do Monastiru resp. Tunisu rezervujete z Prahy a Vídně, s jedním přestupem sem létají národní aerolinky Tunisair, Lufthansa a Austrian Airlines.

Další města
Gafsa

Gafsa je hlavním městem svého regionu. Charakterizovat jej lze jako moderní, velmi rušné a přátelské město, které turisté nenavštěvují houfně. Ti, kteří sem přicházejí, nejčastěji zůstávají pouze na noc před tím, než jdou směrem k horským oázám Mides a Tamerza nebo cestují do oblasti Tozeur. Římské bazény, kasbah a tradiční čtvrtě jsou zajímavé a velmi fotogenické.

Konečně, zmíněné římské bazény jsou jedinými památkami svého druhu v celém Tunisku. Římský vliv zde byl tak silný, že sahají až do 12. století. Levné letenky do města Gafsa lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Přímý let do Gafsy z našich končin neexistuje, ale s jedním či dvěma přestupy lze letět se společnostmi Turkish Airlines, Air France, Alitalia či Lufthansa.

Užitečné info o Tunisku

Počasí v Tunisku

Tunisko je poměrně malá africká země na severním pobřeží. I přes malou rozlohu má však Tunisko velký rozdíl mezi podnebím na severu a na jihu. Také východní pobřeží je v jistých ohledech specifické a oproti severnímu pobřeží se zde setkáváme se sušší klimatem. Ze severozápadu zasahuje pohoří Atlas, které dosahuje v nejvyšších bodech až 1500 m, takže tu klidně může i sněžit.

Celé Tunisko můžeme tedy v zásadě rozdělit na tři oblasti - severní pobřeží, východní pobřeží a jižní vnitrozemí, které však většina našinců z důvodů nízké atraktivity nenavštíví.

Pro Tunisko jsou typické horké letní dny s průměrnou teplotou nad 30 ° C v měsících červen - září. Pokud můžete, tomuto období se vyhněte. V letním období je zde nejvíce turistů a ideálním obdobím na dovolenou v Tunisu se jeví měsíce duben, květen a září, případně ještě pozdní březen a časný říjen. Zimy jsou mírné a deštivé. Teplota obvykle neklesne pod 8 ° C, ale prší přibližně každé dva, tři dny.

Cestovní doklady do Tunisu

Občané České republiky mohou do Tunisu vycestovat bez víz. V tomto případě maximální délka pobytu nesmí překročit délku 90 dní. Ke vstupu do země je třeba mít platný cestovní pas.

Ceny v Tunisu

Ceny v Tunisu jsou mnohem výhodnější, než při dovolené v klasické Evropě. Mnohé služby a produkty nakupujete přibližně za poloviční ceny, ve srovnání s evropskými cenovkami. Za potraviny zaplatíme v Tunisu průměrně o 40% méně a za restaurační služby až o 80% méně, než doma.Hledáte levné ubytování v Tunisu? Ceny ubytování a vzdálenost od letiště si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Tunis nabízí širokou paletu luxusních hotelů se stravováním.

Ceny se pohybují v závislosti na tom, zda cestujete do Tunisu během hlavní sezóny, nebo v kontra-sezónním období. Last minute nabídky do Tunisu však obecně stojí nejméně na jaře a na podzim.

Zdraví a očkování před cestou do Tunisu

Při cestování do Tunisu není požadovaný mezinárodní očkovací průkaz a ani žádné povinné očkování. Doporučujeme uzavřít zdravotní pojištění ještě na území ČR a přibalit do zavazadla lékárničku s běžnými léky.

Aktuální čas v Tunisu

V Tunisku je stejný čas, jako v ČR.

Tipy, co vidět v Tunisku

10 zajímavostí o Tunisku

1
Tunisko je jednou z nejmenších zemí Afriky, ale jeho strategická poloha mu zajistila historii plnou mnoha událostí. Své stopy zde zanechali Féničané, Římané, Vandalové, Byzanťané, Arabové, Otomani a Francouzi
2
Tunisko vás finančně nezruinuje, ubytování je extrémně levné
3
Původními obyvateli Tuniska byli Berbeři, ale časem sem také přišli Féničani, Židi, Římani, Vandalové a Arabové
4
Na většině území má turismus stále nízkou úroveň
5
V severních lesích můžete najít samotářské, divoké medvědy
6
Země svým tvarem připomíná zaseknutý klín mezi Alžírskem a Libyí
7
Tunis má více než 200 druhů opeřenců
8
Většina turistů, kteří navštíví Tunisko, přiletí letadlem
9
Nejnižším bodem je Chott el-Gharsa - 17 m pod úrovní moře, a nejvyšším je Jebel Chambi - 1544 m
10
Roční srážky hraničí od 1000 mm na severu až po 150 mm na jihu, ačkoli některé části Sahary už léta nezažily déšť
Byly informace na této stránce užitečné?