Skip to main content

Levné letenky Praia

Kapverdy - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Kapverdy

Zajímavosti o Kapverdách

Praia je hlavní město souostroví Kapverdy. Nachází se na největším a nejlidnatějším ostrově země Santiago. Ostatní ostrovy jsou obecně skalnatější a mají bohatší vegetaci. Santiago je známý také tím, že byl prvním ostrovem, který kolonizovali. I proto zde najdete krásné historické centrum, archeologické muzeum a velmi oblíbené a turisticky atraktivní památky jako radnici, katedrálu či justiční palác.

Na ostrově leží minimálně ještě jedno neméně hezké městečko plné historie - Cidade Velha. K největším atrakcím ostrova patří 500 letý památník Pelourinho a také pevnost Fortaleza Real de San Felipe odkud máte k dispozici jeden z nejkrásnějších výhledů široko daleko. Levné letenky na letiště Praia lze rezervovat i z našich končin. Z Prahy a Vídně létají na Kapverdy TAP Air Portugal s jedním mezipřistáním v Lisabonu. Přímý let na letiště Praia z okolních letišť nenajdete.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Kapverdách

Počasí na Kapverdách

Kapverdy jsou však výjimečné také svým klimatem. Teplota vzduchu se celoročně pohybuje v rozmezí 24-30 ° C a moře má 20-25 ° C. Je to velmi slunečná destinace. Ideální čas na návštěvu Kapverd jsou měsíce duben až červenec, tehdy zde téměř vůbec neprší.

Cestovní doklady a víza na Kapverdy

Čeští turisté cestující na Kapverdy budou potřebovat platný cestovní pas (minimální platnost 6 měsíců ode dne odjezdu) a turistické vízum. Platnost víza je do 180 dní od vydání. Vstupní víza s pobytem do 4 týdnů je možné získat i po příletu na mezinárodních letištích v Sal, Boa Vista, Sao Vicente a Santiago.

Ceny na Kapverdách

Kapverdy nabízejí přibližně stejné ceny jako evropské destinace. Potraviny a ubytovací služby jsou na úrovni středomořských destinací. Minerální voda a pivo jsou mírně dražší, než bývá zvykem. Za hlavní jídlo v restauraci zaplatíte v průměru od 6 do 15 eur.

Na Kapverdách najdete ubytování v apartmánech i v luxusních hotelových rezortech známých značek.

Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme tak učinit s rezervací předem přes Pelikán.

Aktuální čas na Kapverdách

Na Kapverdách je o dvě hodiny méně, než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou na Kapverdy

Pro vstup do země se nevyžaduje žádné povinné očkování. Neplatí to jen v případě, že se návštěvník v posledních šesti dnech pohyboval v oblastech výskytu žluté zimnice. V takovém případě se vyžaduje očkování proti žluté zimnici a předložení mezinárodního očkovacího průkazu.

Tipy, co vidět na Kapverdách

10 zajímavostí o Kapverdách

1
Všechny ostrovy Kapverd vznikly sopečnou činností
2
Jediná činná sopka na Kapverdách zůstává na ostrově Fogo
3
Ostrovy mají kontakt se světem pouze prostřednictvím lodní a letecké dopravy
4
Kapverdské ostrovy se dělí na závětrné a návětrné
5
V době stavby letiště na ostrově Sal Italy byla dráha jedna ze tří nejdelších na světě
6
Cabo Verde bylo místem, odkud putovaly otroci do celého světa
7
550 km na východ od Kapverd je slavné město Dakar
8
Na deseti ostrovech existuje 8 letišť, ale jen dvě nebo tři mezinárodní
9
Kapverdy jsou údajně druhou nejlepší lokalitou (po Havaji) pro surfování 9
10
Úřední jazyk ostrovů je portugalština, ale domluvíte se španělsky, anglicky, kreolsky a francouzsky
Byly informace na této stránce užitečné?