Skip to main content

Levné letenky Kapverdy

Akční letenky

Kapverdy

Portugalsky Cabo Verde, kreolsky Kabu Verdi a česky Kapverdy. Nádherné ostrovy, které získaly jméno podle Cap-Vert, tedy Zeleného mysu tvořícího nejzápadnější bod kontinentální Afriky. Deset větších a osm menších ostrůvků spolu tvoří unikátní místo. Je to panenský ráj s nekonečnými kilometry písčitých pláží, které obklopuje tyrkysově zabarvený oceán a dokonalé přírodní scenérie. Je to velmi slunečná destinace, která uspokojí chutě všech rekreantů.

Milujete pláže? Ty nejkrásnější naleznete na Boa Vista. Chcete se věnovat vodním sportům? Jsou zde ideální podmínky. Máte rádi turistiku? Na Kapverdách se můžete klidně "sápat" i po kopcích. Kapverdy jsou skvělý mix aktivní dovolené. Mají v sobě něco z Evropy, něco z Afriky, ale i tak jsou zcela odlišnou a neotřelý destinací. Levné letenky na Kapverdy lze rezervovat s odletem z Prahy či Vídně.

Přímý let na Kapverdy z našich končin neexistuje, avšak velmi komfortně lze letět na Kapverdy s jedním mezipřistáním v Lisabonu - se společností TAP Air Portugal

Více Zobrazit méně

Kapverdy

Praia

Praia je hlavní město souostroví Kapverdy. Nachází se na největším a nejlidnatějším ostrově země Santiago. Ostatní ostrovy jsou obecně skalnatější a mají bohatší vegetaci. Santiago je známý také tím, že byl prvním ostrovem, který kolonizovali. I proto zde najdete krásné historické centrum, archeologické muzeum a velmi oblíbené a turisticky atraktivní památky jako radnici, katedrálu či justiční palác.

Na ostrově leží minimálně ještě jedno neméně hezké městečko plné historie - Cidade Velha. K největším atrakcím ostrova patří 500 letý památník Pelourinho a také pevnost Fortaleza Real de San Felipe odkud máte k dispozici jeden z nejkrásnějších výhledů široko daleko. Levné letenky na letiště Praia lze rezervovat i z našich končin. Z Prahy a Vídně létají na Kapverdy TAP Air Portugal s jedním mezipřistáním v Lisabonu. Přímý let na letiště Praia z okolních letišť nenajdete.

Užitečné info o Kapverdách

Počasí na Kapverdách

Kapverdy jsou však výjimečné také svým klimatem. Teplota vzduchu se celoročně pohybuje v rozmezí 24-30 ° C a moře má 20-25 ° C. Je to velmi slunečná destinace. Ideální čas na návštěvu Kapverd jsou měsíce duben až červenec, tehdy zde téměř vůbec neprší.

Cestovní doklady a víza na Kapverdy

Čeští turisté cestující na Kapverdy budou potřebovat platný cestovní pas (minimální platnost 6 měsíců ode dne odjezdu) a turistické vízum. Platnost víza je do 180 dní od vydání. Vstupní víza s pobytem do 4 týdnů je možné získat i po příletu na mezinárodních letištích v Sal, Boa Vista, Sao Vicente a Santiago.

Ceny na Kapverdách

Kapverdy nabízejí přibližně stejné ceny jako evropské destinace. Potraviny a ubytovací služby jsou na úrovni středomořských destinací. Minerální voda a pivo jsou mírně dražší, než bývá zvykem. Za hlavní jídlo v restauraci zaplatíte v průměru od 6 do 15 eur.

Na Kapverdách najdete ubytování v apartmánech i v luxusních hotelových rezortech známých značek.

Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme tak učinit s rezervací předem přes Pelikán.

Aktuální čas na Kapverdách

Na Kapverdách je o dvě hodiny méně, než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou na Kapverdy

Pro vstup do země se nevyžaduje žádné povinné očkování. Neplatí to jen v případě, že se návštěvník v posledních šesti dnech pohyboval v oblastech výskytu žluté zimnice. V takovém případě se vyžaduje očkování proti žluté zimnici a předložení mezinárodního očkovacího průkazu.

Tipy, co vidět na Kapverdách

10 zajímavostí o Kapverdách

1
Všechny ostrovy Kapverd vznikly sopečnou činností
2
Jediná činná sopka na Kapverdách zůstává na ostrově Fogo
3
Ostrovy mají kontakt se světem pouze prostřednictvím lodní a letecké dopravy
4
Kapverdské ostrovy se dělí na závětrné a návětrné
5
V době stavby letiště na ostrově Sal Italy byla dráha jedna ze tří nejdelších na světě
6
Cabo Verde bylo místem, odkud putovaly otroci do celého světa
7
550 km na východ od Kapverd je slavné město Dakar
8
Na deseti ostrovech existuje 8 letišť, ale jen dvě nebo tři mezinárodní
9
Kapverdy jsou údajně druhou nejlepší lokalitou (po Havaji) pro surfování 9
10
Úřední jazyk ostrovů je portugalština, ale domluvíte se španělsky, anglicky, kreolsky a francouzsky
Byly informace na této stránce užitečné?
Byly informace na této stránce užitečné?