Skip to main content

Levné letenky Lisabon

Portugalsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Lisabonu

Zajímavosti o Lisabonu

Lisabon není jako žádné jiné hlavní město světa. Vyzařuje z něj uvolněnost a starosvětský šarm. Město sedmi vrchů majestátně dohlíží na klidné vody řeky Tejo, zatímco jeho ulice ozvučit projíždějící žluté tramvaje.

Město má jakési jedinečné kouzlo. Hned vedle královských paláců a honosných bulvárů zde naleznete zaprášené knihkupectví a kavárničky s opadanou omítkou. Mnoho ulic zdobí grafity, které kontrastují s honosnými sochami odvážných hrdinů, kteří kdysi brázdily oceány a objevovaly neznámý svět.

Velkolepá historie bývalé námořní mocnosti, pouliční umění, famózní kuchyň a noční život - Lisabon dostane všechny, kteří hledají skutečně autentický zážitek.

Je mimořádně oblíbený i v očích Čechů. Levné letenky do Lisabonu koupíte nejčastěji z Prahy či Vídně. Přímý let trvá přibližně tři a půl hodiny. Našinci obvykle létají do Lisabonu se společnostmi Wizz Air, TAP Air Portugal či Austrian Airlines. Z našich končin se do Lisabonu obvykle létá na letiště Lisbon Portela.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Lisabonu

Jaké cestovní doklady potřebuji do Portugalska?

Při cestování do Portugalska vám stačí platný občanský průkaz nebo pas. Za účelem turismu se zde můžete zdržet bez přihlášení na policii až 3 měsíce.

Počasí v Lisabonu

Lisabon má dlouhá a horká léta s teplotou běžně dosahující 35° C, kterou však zmírňují vánek vanoucí z nedalekého oceánu. Zima je mírná - nejchladnější měsíc je leden. V zimě však poměrně často prší.

Déšť se může vyskytnout i během jara a podzimu, ačkoli obecně je tehdy počasí příjemné. Turistická sezóna začíná v červnu a trvá do září. Kdy je tedy dovolená v Lisabonu ta správná volba? Z hlediska počasí bude ideálním obdobím na návštěvu květen až září. V červenci a srpnu však počítejte s návalem turistů.

LISABON POČASÍ

Ceny v Lisabonu

Národní měnou je Euro, které směníte kdekoli. Hledáte hotel v Lisabonu? Ubytování zde můžete najít i za 20 EUR osoba / noc. Ceny ubytování a vzdálenost od centra si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Pokud budete bydlet v centru města, tak vše projdete i pěšky. Pokud však chcete navštívit historické čtvrti jako Belém nebo Alfama, městská doprava se vám bude hodit. Dopravní systém v Lisabonu je tvořen zejména metrem, autobusy, tramvajemi.

Transport zajišťuje několik společností, což trochu komplikuje orientaci. Nejznámější společnost zabezpečující přepravu je Carris. Metro je nejlevnějším a nejrychlejším způsobem přepravy, má čtyři linky a jezdí od 06.30 do 01.00 hod. Autobusové praporky jsou často lokalizovány nepřehledně (několik u sebe a pod). Ve městě najdete i netradiční dopravní prostředky, jakými jsou například lanovky, říční trajekty či výtahy. Populární je zejména výtah Elevador de Santa Justa, který převeze návštěvníky ze čtvrti Baixa na vrch kopce Carmo. Taxíky ve městě jsou vždy béžové nebo černé barvy.

Ceny jsou poměrně přijatelné. Z letiště se lze dostat do centra i za 10-15 EUR. Vždy se však ujistěte, že řidič má zapnutý taxametr. Řízení v Lisabonu je chaotické a v zásadě je lepší se mu vyhnout. Pokud se však rozhodnete prozkoumat Lisabon a okolní pláže tímto způsobem, auto doporučujeme půjčit už přímo u letiště. Rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Aktuální čas v Lisabonu

V Lisabonu je o jednu hodinu méně než v ČR.

Tipy, co vidět v Lisabonu

10 zajímavostí o Lisabonu

1
Lisabon se rozkládá na 7 horách: Castelo, Graca, Monte, Penha de Franca, S.Pedro de Alcantara, Santa Catarina a Estrela. Kvůli tomu si vysloužil přezdívku "město sedmi vrchů".
2
V Lisabonu a celém Portugalsku je velmi rozšířený hudební styl Fado. V barech se tak můžete po večerech zaposlouchat do nostalgické, ale krásné melodie. Název stylu je odvozen od slova "Fatum", což znamená osud.
3
V Lisabonu se nachází nejdelší most Evropy - most Vasco da Gama. Měří až 17,2 km. Byl navržen tak, aby odolal zemětřesení 4x většímu než bylo velké zemětřesení z roku 1755.
4
Nejpopulárnějším sportem v Portugalsku je fotbal. V Lisabonské fotbalové asociaci je registrovaných přes 200 fotbalových klubů.
5
Nejpopulárnějším zákuskem v Lisabonu (jakož i celém Portugalsku) je krémový koláček Pastel de nata. Je tak populární, že v Lisabonu se konají různé soutěže o ten nejlepší Pastel de nata.
6
Symbolem Lisabonu je havran. Havrani byli v minulosti ve městě velmi rozšířeni. Pomalu však vymizeli. Stále je však naleznete na erbu Lisabonu.
7
V roce 1755 otřáslo městem obrovské zemětřesení, které ho téměř zničilo. O život v něm přišlo téměř 40 000 lidí. Zemětřesení ukončilo zlatou éru Lisabonu.
8
Jednou z nejpopulárnějších atrakcí ve městě je tramvaj. První byly spuštěny do provozu v roce 1873. Místní jejich přezdívali "AMERICANOS", jelikož podobné najdete například v San Francisku.
9
Většina chodníků v Lisabonu jsou černobílé. Legenda říká, že bílá barva reprezentuje roucho křižáků, kteří zde kdysi porazili Maury. Černá barva naopak symbolizuje patrona města svatého Vincenta, který nosil černý oděv.
10
Jako jedno z mála evropských měst má Lisabon ve svém okolí pláže. Mezi ty nejkrásnější pláže patří například: Praia do Carcavelos, Costa da Caparica či Praia da Adraga.
Byly informace na této stránce užitečné?