Skip to main content

Levné letenky Egypt

Egypt - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Egypta

Zajímavosti o Egyptě

Hledáte levnou letenku do Egypta? Výhodné ubytování v hotelu či apartmánu? Na Pelikan.cz si můžete porovnat ceny letenek, ubytování, pojistit se před cestou, ale nabízíme i kompletní dovolenou v Egyptě.

Dovolená v Egyptě je pro Čechy už pomalu tradiční záležitost. Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh jsou jistotou co se týče rekreačních resortů. Milovníky historie potěší naopak Alexandria, Luxor, Káhira a starověké pyramidy.

Rudé moře je jedno z top potápěčských destinaci. Nabízí vše co začínající, ale i zkušení potápěči chtějí zažít.

Levné letenky do Egypta

Egypt je skvělou vstupní branou i pro ty, kteří chtějí začít poznávat Afriku - kontinent plný kontrastů, rozdílných kultur a historie. Hledáte levné letenky do Egypta? Na výběr máte 2 možnosti: letět na vlastní pěst nebo přes cestovní kancelář. Pokud si vyberete první možnost, letenky hledejte s příletem do Káhiry nebo do Alexandrie. Pokud toužíte po dovolené v Egyptě přes cestovní kancelář, je dost možné, že budete letět do měst jako Hurghada, Marsa Alam nebo Sharm El Sheikh.

Více Zobrazit méně

TOP města v Egyptě

Káhira

Nejlidnatější město afrického kontinentu a zároveň Egypta nese název Káhira. Díky své důležitosti v historii se Káhira přezdívá Matka světa a pro svůj kosmopolitní ráz je nazývána Big Mango. V současné době žije na 450 kilometrech čtverečních něco kolem 14 milionů obyvatel.

Dovolená v Káhiře je na jednu stranu prašná, hlučná a úmorná - a to díky suchým vedrům, ale když se na město podíváme z druhé strany, čekají na nás drahé butiky, luxus a moderní budovy, pyšnící se neobvyklou architekturou. Vydejte se do města, kde se setkává historie s moderní přítomností a přehnané bohatství s chudobou.

Moderní část města se rozpíná v blízkosti řeky Nil. Chcete-li poznat nejstarší část Káhiry, je třeba vydat se dál od řeky. Na protějším břehu s Káhirou je Gíza, kde z horizontu vyčnívají světoznámé pyramidy. Když navštívíte Egypt, nesmíte vynechat jejich slavné mešity. Nejznámější káhirskou mešitou je Al-Azhar, kde se dodnes vyučuje islámské náboženství.

Levné letenky do Káhiry lze rezervovat z Vídně i Prahy. Přímý let do Káhiry zajišťuje letecká společnost EgyptAir a trvá přibližně 3 hodiny. S jedním přestup lze letět s leteckými společnostmi jako Austrian, Lufthansa, SWISS či Turkish Airlines. Mnoho lidí využívá k delší dovolené Hurghadu a do Káhiry cestuje pouze na menší výlet.

Hurghada

Z někdejší malé rybářské vesnice na břehu Rudého moře se stalo jedno z nejvíce vyhledávaných prázdninových destinací českého cestovatele. A ne náhodou, za poslední roky se Hurghada proměnila na pulzující letovisko pod horkým egyptským nebem plné luxusních hotelů s výbornými službami a počasím celý rok a to vše za super ceny.

Proč Češi milují Hurghadu a proč se zde vyplatí jet na dovolenou? V první řadě skutečně exkluzivní rezorty, celoročně ideální podmínky pro šnorchlování a potápění se a nádherné korálové útesy dělají z Hurghady celoročně atraktivní destinaci.

Egypt je totiž magická kombinace zelených oáz, dávné historie a nekonečných dun Arabské pouště. Tak jako místní milují a uctívají svou řeku, stejně si váží i turistů. A proto jsou břehy Rudého moře a Egypt exkluzivní dovolenkovou destinací, která naplní i nejnáročnější očekávání.

Do Egypta můžete letět komfortně z Prahy či Vídně. Čekají Vás přímé lety, all-inclusive služby, výborné ceny a když k tomu přidáte ještě velmi příznivé teploty během celé zimy, máte "dovolenkového brouka" v hlavě. Egypt je zkrátka celoroční destinace a každoročně patří mezi to nejoblíbenější z nabídky letních, ale i zimních dovolených. Navíc resorty v mimosezónním období nejsou tak přeplněné, jako během letních měsíců a špičkovou týdenní dovolenou v nejluxusnějších hotelích si můžete rezervovat za velmi málo peněz. Nakonec zimní měsíce slibují v Egyptě v průměru až 10 hodin slunečního svitu denně.

Kategorie hotelů neodpovídá evropské, proto doporučujeme minimálně 4 hvězdičkový hotel a i zde však je třeba být opatrný, ne všechny čtyř- a pětihvězdičkové hotely jsou na stejné úrovni a některé pětihvězdičkové hotely mohou být spíše na úrovni lepšího čtyřhvězdičkového hotelu.

Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh je významné a mimořádně oblíbené egyptské turistické středisko. Nachází se v jižní části Sinajského poloostrova a podobně jako Marsa Alam vzniklo v posledních desetiletích z původní rybářské osady. Uspokojí každou klientelu a služby jsou na světové úrovni.

Velkou předností letoviska jsou prostorné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, který ocení hlavně rodiny s dětmi. I v této části pobřeží Rudého moře můžete obdivovat bohatý podmořský život a korálové útesy. Turisté ocení výjimečné klimatické podmínky během celého roku.

Nejlepší období na dovolenou v Sharm El Sheikhu je pozdní jaro a téměř celý podzim. Koupání v moři a poznávání magické pouštní země si však užijete během celého roku.

Levné letenky do destinace Sharm El Sheikh lze rezervovat z Prahy a Vídně. Charterové lety s cestovními kancelářemi létají přímo, tedy bez přestupu. V případě, že letíte komerčními leteckými se společnostmi jako Pegasus, EgyptAir či Turkish Airlines, vždy je to s jedním, nebo dvěma přestupy.

Marsa Alam

"Byli jsme v Marsa Alam." Tuto větu lze slyšet od rekreantů stále častěji. Marsa Alam najdete na mapě o kousek jižněji než Hurghadu. Během zimních měsíců se však tento malý geografický rozdíl odrazí i na teploměru. Pokud chcete utéct před zimou, Marsa Alam je výborný nápad. Opálíte se do zlatova pod egyptským sluncem, potápějte se v křišťálově čistých vodách Rudého moře a s troškou štěstí se pod hladinou setkáte i s mořskými želvami.

Proč Češi milují Marsa Alam a proč se zde vyplatí jet na dovolenou? V první řadě jsou zde skutečně exkluzivní rezorty a celoročně ideální podmínky na šnorchlování. Marsa Alam potěší i všechny ty, kteří si chtějí zkusit plavání s delfíny, mořskými želvami a je to zároveň ideální destinace i na pouštní safari.

Egypt je totiž magická kombinace zelených oáz, dávné historie a nekonečných dun Arabské pouště. Tak jako místní milují a uctívají svou řeku, stejně si váží i turistů. A proto jsou břehy Rudého moře a Egypt exkluzivní dovolenkovou destinací, která naplní i nejnáročnější očekávání.

Do Egypta můžete letět komfortně z Prahy či Vídně. Čekají Vás přímé lety, all-inclusive služby, výborné ceny a když k tomu přidáte ještě velmi příznivé teploty během celé zimy, máte "dovolenkového brouka" v hlavě. Egypt je zkrátka celoroční destinace a každoročně patří mezi to nejoblíbenější z nabídky letních, ale i zimních dovolených. Navíc resorty v mimosezónním období nejsou tak přeplněné, jako během letních měsíců a špičkovou týdenní dovolenou v nejluxusnějších hotelích si můžete rezervovat za velmi málo peněz. Nakonec zimní měsíce slibují v Egyptě v průměru až 10 hodin slunečního svitu denně.

Kategorie hotelů neodpovídá evropské, proto doporučujeme minimálně 4 hvězdičkový hotel, a i zde však je třeba být opatrný, ne všechny čtyř a pětihvězdičkové hotely jsou na stejné úrovni a některé pětihvězdičkové hotely mohou být spíše na úrovni lepšího čtyřhvězdičkového hotelu.

Další města
Alexandria

Alexandrie. Mnozí ji označují za nejmodernější město Egypta. Turistům nabízí starobylé památky i muzea. Na turisty zde čeká široká paleta hotelů i zábavních podniků. A nesmíme zapomenout ani na kilometry písčitých pláží.

Až do příchodu Arabů byla Alexandria hlavním městem Egypta. Proto se zde nachází množství monumentálních historických staveb a památek Egyptské, Řecké i Římské kultury. Mnohé stavby byly bohužel zničeny zemětřeseními.

Co vidět v Alexandrii? Můžete navštívit například Římské divadlo v centru Alexandrie. Za návštěvu stojí i Quaitbayova pevnost, pobřežní citadela z 15. století. Nachází se v ní mimo jiné i hydrobiologické muzeum. Za vidění stojí i pompejských pilíř. A navštívit můžete i katakomby El Shoukkafa.

V Alexandrii se také nachází několik významných muzeí. Svou návštěvou můžete poctít například alexandrijské národní muzeum, Řecko-římské muzeum nebo Muzeum královských klenotů.

Levné letenky do Alexandrie můžete rezervovat z Prahy či Vídně. Charterové lety s cestovními kancelářemi létají přímo, tedy bez přestupu. V případě, že letíte komerčními leteckými společnostmi jako EgyptAir, Saudi či Turkish Airlines, letíte vždy s dvěma přestupy.


Užitečné info o Egyptě

Jaké je počasí v Egyptě?

Díky celoročně vysokým teplotám umožňuje návštěvu v kterémkoliv měsíci. Nejvyšší denní teploty mohou dosahovat horka kolem 40 stupňů Celsia. Subtropické pásmo činí z Egypta obecně krajinu s horkými léty a mírnými zimami. Patří k nejsušším zemím světa, roční úhrn srážek se odhaduje pouze na 80 mm. Nejvhodnější období k návštěvě Egypta je od listopadu do února. Pro milovníky koupání je vhodné období od poloviny května do poloviny října. Pobřeží Rudého moře je však vhodné již od dubna.

Potřebuji víza do Egypta?

Na cestu do Egypta budete potřebovat cestovní pas a jeho platnost musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Čeští občané cestující do Egypta potřebují vstupní vízum, které si mohou za poplatek zakoupit přímo na letišti. Podmínkou udělení víza je platný cestovní pas po návratu nejméně 6 měsíců. Víza lze zajistit ihned po příletu na letiště, vybavíte je i prostřednictvím Vaší cestovní kanceláře. Turistická víza na jeden vstup jsou platné 3 měsíce s maximální délkou pobytu 1 měsíc, vícenásobné jsou platná na 6 měsíců, maximální délka pobytu 1 měsíc.

Jaké jsou ceny v Egyptě?

Egypt je pro českého turistu relativně levná země. Spotřebitelské ceny jsou levnější než u nás. Výjimkou jsou pouze jídla rychlého občerstvení, pivo z dovozu a některé druhy potravin či alkoholu. Národní měnou v Egyptě je egyptská libra.

Která očkování jsou před cestou do Egypta povinná?

Při cestování do Egypta není požadovaný mezinárodní očkovací průkaz ani žádné povinné očkování. Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje kromě běžných očkování v České republice – tetanus, polio i doplňkové očkování proti hepatitidě typu A a B a také proti meningitidě A a C. Doporučujeme uzavřít zdravotní pojištění ještě na území České republiky.

Jaký je aktuální čas v Egyptě?

V Egyptě je stejný čas jako v České republice

Letecké statistiky o Egyptě

  • Přímým letem do Egypta můžete letět z míst: Berlín.

  • Počet mezinárodních letišť v Egyptě: 4.

  • Nejoblíbenější města v Egyptě jsou: Hurghada, Káhira, Marsa Alam, Sharm El Sheikh, Alexandria.

Tipy, co vidět v Egyptě

10 zajímavostí a faktů o Egyptě

1
Nejstarší šaty na světě byly nalezeny právě v Egyptě - mají 5 000 let
2
Staří Egypťané měli až 1 400 různých bohů a bohyň
3
Tradice svatebních prstenů pochází z Egypta
4
V mnoha starověkých hrobkách byly nalezeny záchody
5
Staří Egypťané spali na polštářích z kostí
6
Mezi Súdánem a Egyptem se nachází 2 060 km území označované jako "území nikoho"
7
Heracleion - Staré egyptské město bylo objeveno až o 1 200 let pod vodou
8
Když chtěli staří Egypťané projevit smutek nad ztrátou kočky, tak si oholili obočí
9
Socha Svobody byla prý původně určena pro Egypt, ale ten z finančních důvodů nabídku odmítl, a tak Socha putovala do Ameriky
10
Ve Velké pyramidě v Gíze dodnes nejsou prozkoumány všechny její chodby
Byly informace na této stránce užitečné?