Skip to main content

Levné letenky Káhira

Egypt - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Káhiry

Zajímavosti o Káhiře

Nejlidnatější město afrického kontinentu a zároveň Egypta nese název Káhira. Díky své důležitosti v historii se Káhira přezdívá Matka světa a pro svůj kosmopolitní ráz je nazývána Big Mango. V současné době žije na 450 kilometrech čtverečních něco kolem 14 milionů obyvatel.

Dovolená v Káhiře je na jednu stranu prašná, hlučná a úmorná - a to díky suchým vedrům, ale když se na město podíváme z druhé strany, čekají na nás drahé butiky, luxus a moderní budovy, pyšnící se neobvyklou architekturou. Vydejte se do města, kde se setkává historie s moderní přítomností a přehnané bohatství s chudobou.

Moderní část města se rozpíná v blízkosti řeky Nil. Chcete-li poznat nejstarší část Káhiry, je třeba vydat se dál od řeky. Na protějším břehu s Káhirou je Gíza, kde z horizontu vyčnívají světoznámé pyramidy. Když navštívíte Egypt, nesmíte vynechat jejich slavné mešity. Nejznámější káhirskou mešitou je Al-Azhar, kde se dodnes vyučuje islámské náboženství.

Levné letenky do Káhiry lze rezervovat z Vídně i Prahy. Přímý let do Káhiry zajišťuje letecká společnost EgyptAir a trvá přibližně 3 hodiny. S jedním přestup lze letět s leteckými společnostmi jako Austrian, Lufthansa, SWISS či Turkish Airlines. Mnoho lidí využívá k delší dovolené Hurghadu a do Káhiry cestuje pouze na menší výlet.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Egyptě

Jaké je počasí v Egyptě?

Díky celoročně vysokým teplotám umožňuje návštěvu v kterémkoliv měsíci. Nejvyšší denní teploty mohou dosahovat horka kolem 40 stupňů Celsia. Subtropické pásmo činí z Egypta obecně krajinu s horkými léty a mírnými zimami. Patří k nejsušším zemím světa, roční úhrn srážek se odhaduje pouze na 80 mm. Nejvhodnější období k návštěvě Egypta je od listopadu do února. Pro milovníky koupání je vhodné období od poloviny května do poloviny října. Pobřeží Rudého moře je však vhodné již od dubna.

Potřebuji víza do Egypta?

Na cestu do Egypta budete potřebovat cestovní pas a jeho platnost musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Čeští občané cestující do Egypta potřebují vstupní vízum, které si mohou za poplatek zakoupit přímo na letišti. Podmínkou udělení víza je platný cestovní pas po návratu nejméně 6 měsíců. Víza lze zajistit ihned po příletu na letiště, vybavíte je i prostřednictvím Vaší cestovní kanceláře. Turistická víza na jeden vstup jsou platné 3 měsíce s maximální délkou pobytu 1 měsíc, vícenásobné jsou platná na 6 měsíců, maximální délka pobytu 1 měsíc.

Jaké jsou ceny v Egyptě?

Egypt je pro českého turistu relativně levná země. Spotřebitelské ceny jsou levnější než u nás. Výjimkou jsou pouze jídla rychlého občerstvení, pivo z dovozu a některé druhy potravin či alkoholu. Národní měnou v Egyptě je egyptská libra.

Která očkování jsou před cestou do Egypta povinná?

Při cestování do Egypta není požadovaný mezinárodní očkovací průkaz ani žádné povinné očkování. Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje kromě běžných očkování v České republice – tetanus, polio i doplňkové očkování proti hepatitidě typu A a B a také proti meningitidě A a C. Doporučujeme uzavřít zdravotní pojištění ještě na území České republiky.

Jaký je aktuální čas v Egyptě?

V Egyptě je stejný čas jako v České republice

Tipy, co vidět v Egyptě

10 zajímavostí a faktů o Egyptě

1
Nejstarší šaty na světě byly nalezeny právě v Egyptě - mají 5 000 let
2
Staří Egypťané měli až 1 400 různých bohů a bohyň
3
Tradice svatebních prstenů pochází z Egypta
4
V mnoha starověkých hrobkách byly nalezeny záchody
5
Staří Egypťané spali na polštářích z kostí
6
Mezi Súdánem a Egyptem se nachází 2 060 km území označované jako "území nikoho"
7
Heracleion - Staré egyptské město bylo objeveno až o 1 200 let pod vodou
8
Když chtěli staří Egypťané projevit smutek nad ztrátou kočky, tak si oholili obočí
9
Socha Svobody byla prý původně určena pro Egypt, ale ten z finančních důvodů nabídku odmítl, a tak Socha putovala do Ameriky
10
Ve Velké pyramidě v Gíze dodnes nejsou prozkoumány všechny její chodby
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)