Skip to main content

Levné letenky Káhira

Akční letenky do Káhiry

Káhira (Egypt)

Nejlidnatější město afrického kontinentu nese název Káhira. Díky své důležitosti v historii se Káhira přezdívá Matka světa a pro svůj kosmopolitní ráz je nazývána Big Mango. V současné době žije na 450 kilometrech čtverečních něco kolem 14 milionů obyvatel.

Dovolená v Káhiře je na jednu stranu prašná, hlučná a úmorná - a to díky suchým vedrům, ale když se na město podíváme z druhé strany, čekají na nás drahé butiky, luxus a moderní budovy, pyšnící se neobvyklou architekturou. Vydejte se do města, kde se setkává historie s moderní přítomností a přehnané bohatství s chudobou.

Moderní část města se rozpíná v blízkosti řeky Nil. Chcete-li poznat nejstarší část Káhiry, je třeba vydat se dál od řeky. Na protějším břehu s Káhirou je Gíza, kde z horizontu vyčnívají světoznámé pyramidy. Když navštívíte Egypt, nesmíte vynechat jejich slavné mešity. Nejznámější káhirskou mešitou je Al-Azhar, kde se dodnes vyučuje islámské náboženství.

Levné letenky do Káhiry lze rezervovat z Vídně i Prahy. Přímý let do Káhiry zajišťuje letecká společnost EgyptAir a trvá přibližně 3 hodiny. S jedním přestup lze letět s leteckými společnostmi jako Austrian, Lufthansa, SWISS či Turkish Airlines. Mnoho lidí využívá k delší dovolené oblast Hurghada a do Káhiry cestuje pouze na menší výlet.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Egyptě

Tipy na zážitky - Káhira a okolí

Tipy, co vidět v Egyptě

10 zajímavostí a faktů o Egyptě

1
Nejstarší šaty na světě byly nalezeny právě v Egyptě - mají 5 000 let
2
Staří Egypťané měli až 1 400 různých bohů a bohyň
3
Tradice svatebních prstenů pochází z Egypta
4
V mnoha starověkých hrobkách byly nalezeny záchody
5
Staří Egypťané spali na polštářích z kostí
6
Mezi Súdánem a Egyptem se nachází 2 060 km území označované jako "území nikoho"
7
Heracleion - Staré egyptské město bylo objeveno až o 1 200 let pod vodou
8
Když chtěli staří Egypťané projevit smutek nad ztrátou kočky, tak si oholili obočí
9
Socha Svobody byla prý původně určena pro Egypt, ale ten z finančních důvodů nabídku odmítl, a tak Socha putovala do Ameriky
10
Ve Velké pyramidě v Gíze dodnes nejsou prozkoumány všechny její chodby

Objednejte si od Pelikána

Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)