Skip to main content

Levné letenky Jihoafrická republika

Jihoafrická republika - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Jihoafrické Republiky

Zajímavosti o Jihoafrické Republice

Levné letenky do Jihoafrické republiky jsou velmi populární, destinace jako Kapské město, Johannesbrug či Durban patří mezi cestovatelské sny mnohých českých turistů. Pláže jsou zde nádherné. Vlastně celý Kapský poloostrov je jimi obklopen.

Bílý písek a smaragdová barva lákají ke koupání, avšak pozor - moře je velmi studené a tak si koupání dopřeje jen hrstka otužilejších. Vy si ji lze neužijete, ale zhruba tři tisíce tučňáků ano. Sice se tato zvířátka obvykle asociují s chladnějším počasím, voda Atlantiku je dostatečně studená na to, aby se i zde cítili jako ryba ve vodě. Levné letenky do JAR lze rezervovat z Prahy a Vídně.

Přímý let do Kapského města provozuje letecká společnost Austrian Airlines, trvá přibližně 11 hodin. Do některých míst Jihoafrické republiky lze letět s jedním přestupem i s leteckými společnostmi jako Air France, Turkish Airlines, Qatar Airways, Ethiopian, British Airways, Emirates či KLM.

Více Zobrazit méně

TOP města v Jihoafrické Republice

Kapské mesto

Cape Town. Sen mnoha cestovatelů z České republiky patří mezi nejvíce cool destinace světa. Druhé největší město Jihoafrické republiky je díky svým přírodním scenériím označováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Kapské sto má zkrátka magického ducha, který naladí každého návštěvníka a ktérý s donutí zamyslet se nad větou: Kéž by celá Afrika vypadala takto.

Pláže jsou zde nádherné. Vlastně celý Kapský poloostrov je jimi obklopen. Bílý písek a smaragdová barva lákají ke koupání, ale pozor - moře je velmi studené a tak si koupání dopřeje jen hrstka otužilců, stejně jako zhruba tři tisíce tučňáků. Sice se tato zvířátka obvykle asociují s chladnějším počasím, ale voda Atlantiku je dostatečně studená na to, aby se i zde cítili jako doma.

Kapské sto má svého strážce ve formě vrchu "Table Mountain", v doslovném překladu tedy "Stolní vrch". Hora s výškou více než tisíc metrů se tyčí nad metropolí a je mimořádně fotogenická.

Levné letenky do Kapského města lze rezervovat z Vídně či Prahy. Přímý let do Kapského města provozuje letecká společnost Austrian Airlines, trvá přibližně jedenáct hodin. Do tohoto nádherného, avšak vzdáleného místa lze letět s jedním přestupem i s leteckými společnostmi jako Air France, Turkish Airlines, Qatar Airways, Ethiopian, British Airways, Emirates či KLM.

Johannesburg

Johannesburg. Pulzující metropole známá také pod přezdívkami Jo'burg, Jozi nebo prostě srdce Jihoafrické republiky. Mnozí cestující z Evropy využívají levné letenky do Johannesburgu a pak cestují napříč celou Jihoafrickou republikou.

Město, které bylo koncem devadesátých let jedno z nejnebezpečnějších míst na světě. Během dvou desetiletí se ale rapidně změnilo a nabralo jiný směr. Klesla kriminalita, staví se zde luxusní apartmány a místní lidé jsou plni optimismu.

Dnes už se Johannesburgu nemusíte bát, právě naopak. Je to jedno z nejkrásnějších míst Afriky, zkrátka vás překvapí. Je to příklad, jak lze z rozpadajícího se města udělat nádhernou, moderní a vyvíjející se metropoli.

Levné letenky do Johannesburgu lze rezervovat z Prahy i Vídně. Přímý let do Johannesburgu z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze letět komfortně s leteckými společnostmi Air France, Iberia, KLM, British Airways

Durban

Jihoafrická republika (JAR), to není jen Kapské město či Johannesburg. Už jen letmým pohledem do mapy zjistíte, že tato úžasná země toho nabízí mnohem více. Pokud chcete okusit autentickou atmosféru JAR, vydejte se do krásného Durbanu, klenotu africké buše.

Jedno z největších měst země obývají přibližně tři miliony obyvatel. Jde o nejrychleji rostoucí metropoli JAR a zároveň největší přístavní město v zemi. Je centrem pro průmysl, obchod, ale i kulturu a noční život.

Durban je zároveň přímořským letoviskem s obrovským počtem slunečných dní. V průměru až 230! I proto se promenádě Marine Parade Seafront podél nádherných bílých pláží říká Zlatá míle.

Levné letenky do Durbanu lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let do Durbanu z našich končin neexistuje. Avšak poměrně komfortně sem s jedním přestupem lze letět se společnostmi Emirates, British Airways nebo Turkish Airlines.

Port Elizabeth

Na jižním pobřeží Jihoafrické republiky se nachází jedno z největších měst v zemi a jeden z největších a nejdůležitějších přístavů na světě. Port Elizabeth často přezdívají jako "přátelské a větrné" město.

Město založili britští osadníci, dnes je součástí metropolitní oblasti zvané Nelson Mandela Bay, v níž žije více než 1,3 milionu obyvatel.

Port Elizabeth se může pochlubit například i tím, že má krásné pláže, úžasný pěší trek Route 67, který vás seznámí z více než šedesáti uměleckými díly, ale například i Metropolitní muzeum Nelsona Mandely.

Levné letenky do Port Elizabeth lze rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje, avšak s dvěma přestupy lze letět se společnostmi jako Air France, British Airways, Iberia, Qatar Airways či Turkish Airlines.

Další města
Alexander Bay

Alexander Bay je přímořské městečko na hranici s Namibií v regionu známém jako Malý Namaqualand. Leží na ústí řeky Orange Mighty, která vytváří hranici mezi Namibií a Jihoafrickou republikou.

Oblast se stala známou především pro své diamantové výlety a často je přezdívaná jako Diamond Coast, tedy diamantové pobřeží. Oblast se stala okamžitou atrakcí Jihoafrické republiky - a to hned poté, co zde v roce 1925 objevily první diamanty.

Je to tajemné místo, na kterém se podepsala diamantová historie Afriky. Jakmile lidé vytěžili všechny diamanty, z této oblasti se stalo opuštěné místo, které ale nadále láká turisty, kteří si sem chodí fotografovat prázdné doly a opuštěné domy. Jediné, na co si třeba dát pozor je počasí - od ledna do dubna zde teplota přes den vystupuje na 40 ° C.

Levné letenky do oblasti Alexander Bay rezervujte s odletem z Prahy i Vídně. Avšak přímý let z našich končin byste hledali marně. Ideálním řešením jsou levné letenky do Kapského města a odtud individuální dopravou na sever země.

Užitečné info o Jihoafrické republice

Víza do Jihoafrické republiky

Od roku 2016 platí pro všechny občany České republiky při vstupu do JAR vízová povinnost a to bez rozdílu účelu cesty. O bezplatné vydání víz lze požádat na velvyslanectví. K vydání bezplatných víz musíte prokázat bonitu bankovním výpisem za poslední 3 měsíce.

Pokud cestujete do JAR s dětmi - nezletilá osoba musí mít u sebe originál nebo úředně ověřenou kopii rodného listu s jasně vyznačenými jmény obou rodičů a ten musí být úředně přeložen do anglického jazyka.

Počasí v JAR

Suchá a teplá léta, deštivé a mokré zimy, sníh jen ve vysokohorských polohách. Podnebí Jihoafrické republiky jde charakterizovat jako subtropické a teploty příjemně teplé hem celého roku. Klimatické podmínky jsou však rozdílné v závislosti na nadmořské výšce v jednotlivých částech země. Jihoafrická republika má vysoký počet slunečných dní a ty dosahují na jihozápadě průměrně 245 dní.

Ceny v JAR

Místní měnou v JAR je jihoafrický rand. Na placení v obchodech můžete kromě hotovosti používat i platební karty. Doporučujeme vybrat peníze předem, bankomaty poskytují jen menší částky peněz.

Ceny potravin v JAR jsou přibližně na stejné úrovni jako v České republice.

Hledáte levné ubytování v Jihoafrické republice? Průměrná cena za noc v hotelu je 561 ZAR (od 35 EUR / noc). Hotely a apartmány v Jihoafrické republice lze rezervovat prostřednictvím Pelikána. Před zakoupením letenky si zkontrolujte ceny ubytování v daném termínu.

Zdraví a očkování před cestou do JAR

Žádné speciální očkování se nevyžaduje, ale zvažte očkování proti žloutence typu A a B a tetanu. Pokud cestujete do Krugerova parku, nebo do severních a severovýchodních oblastí země, je třeba užívat antimalarika v kombinaci s repelentem.

Aktuální čas v JAR

V Jihoafrické republice je o hodinu více než v České republice.

Tipy, co vidět v Jihoafrické republice

10 zajímavostí o JAR

1
JAR má 11 oficiálních jazyků včetně jazyků Zulu a afrikánštiny
2
V Jihoafrické republice roste 9 600 druhů rostlin, z nichž téměř tři čtvrtiny nenajdete nikde jinde na světě
3
Nejoblíbenějšími sporty v zemi jsou fotbal, kriket a rugby
4
JAR je největším vývozcem ovoce na světě
5
V zemi se nachází nejhlubší zlatý důl na světě, který sahá až do hloubky 4000 m
6
Jihoafrická republika je jedinou zemí na světě, která se dobrovolně vzdala svého programu jaderných zbraní
7
V JAR se v roce 1905 našel největší diamant na světě
8
Jihoafrická republika má za sebou neklidnou historii, od roku 1948 až do zvolení Nelsona Mandely prezidentem v roce 1994 zde platil princip segregace
9
Nacházejí se zde i nejmenší a největší stromy na světě - sukulenty velikosti 1 cm a baobaby, které dosahují výšky až 40 m a obvod mají 10 m
10
V JAR byla v roce 1967 provedena první transplantace lidského srdce
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)