Skip to main content

Levné letenky Kapské Město

Jihoafrická Republika - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Kapského Města

Zajímavosti o Kapském Městě

Cape Town. Sen mnoha cestovatelů z České republiky patří mezi nejvíce cool destinace světa. Druhé největší město Jihoafrické republiky je díky svým přírodním scenériím označováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Kapské sto má zkrátka magického ducha, který naladí každého návštěvníka a ktérý s donutí zamyslet se nad větou: Kéž by celá Afrika vypadala takto.

Pláže jsou zde nádherné. Vlastně celý Kapský poloostrov je jimi obklopen. Bílý písek a smaragdová barva lákají ke koupání, ale pozor - moře je velmi studené a tak si koupání dopřeje jen hrstka otužilců, stejně jako zhruba tři tisíce tučňáků. Sice se tato zvířátka obvykle asociují s chladnějším počasím, ale voda Atlantiku je dostatečně studená na to, aby se i zde cítili jako doma.

Kapské sto má svého strážce ve formě vrchu "Table Mountain", v doslovném překladu tedy "Stolní vrch". Hora s výškou více než tisíc metrů se tyčí nad metropolí a je mimořádně fotogenická.

Levné letenky do Kapského města lze rezervovat z Vídně či Prahy. Přímý let do Kapského města provozuje letecká společnost Austrian Airlines, trvá přibližně jedenáct hodin. Do tohoto nádherného, avšak vzdáleného místa lze letět s jedním přestupem i s leteckými společnostmi jako Air France, Turkish Airlines, Qatar Airways, Ethiopian, British Airways, Emirates či KLM.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Jihoafrické republice

Víza do Jihoafrické republiky

Od roku 2016 platí pro všechny občany České republiky při vstupu do JAR vízová povinnost a to bez rozdílu účelu cesty. O bezplatné vydání víz lze požádat na velvyslanectví. K vydání bezplatných víz musíte prokázat bonitu bankovním výpisem za poslední 3 měsíce.

Pokud cestujete do JAR s dětmi - nezletilá osoba musí mít u sebe originál nebo úředně ověřenou kopii rodného listu s jasně vyznačenými jmény obou rodičů a ten musí být úředně přeložen do anglického jazyka.

Počasí v JAR

Suchá a teplá léta, deštivé a mokré zimy, sníh jen ve vysokohorských polohách. Podnebí Jihoafrické republiky jde charakterizovat jako subtropické a teploty příjemně teplé hem celého roku. Klimatické podmínky jsou však rozdílné v závislosti na nadmořské výšce v jednotlivých částech země. Jihoafrická republika má vysoký počet slunečných dní a ty dosahují na jihozápadě průměrně 245 dní.

Ceny v JAR

Místní měnou v JAR je jihoafrický rand. Na placení v obchodech můžete kromě hotovosti používat i platební karty. Doporučujeme vybrat peníze předem, bankomaty poskytují jen menší částky peněz.

Ceny potravin v JAR jsou přibližně na stejné úrovni jako v České republice.

Hledáte levné ubytování v Jihoafrické republice? Průměrná cena za noc v hotelu je 561 ZAR (od 35 EUR / noc). Hotely a apartmány v Jihoafrické republice lze rezervovat prostřednictvím Pelikána. Před zakoupením letenky si zkontrolujte ceny ubytování v daném termínu.

Zdraví a očkování před cestou do JAR

Žádné speciální očkování se nevyžaduje, ale zvažte očkování proti žloutence typu A a B a tetanu. Pokud cestujete do Krugerova parku, nebo do severních a severovýchodních oblastí země, je třeba užívat antimalarika v kombinaci s repelentem.

Aktuální čas v JAR

V Jihoafrické republice je o hodinu více než v České republice.

Tipy, co vidět v Kapském Městě

10 zajímavostí o JAR

1
JAR má 11 oficiálních jazyků včetně jazyků Zulu a afrikánštiny
2
V Jihoafrické republice roste 9 600 druhů rostlin, z nichž téměř tři čtvrtiny nenajdete nikde jinde na světě
3
Nejoblíbenějšími sporty v zemi jsou fotbal, kriket a rugby
4
JAR je největším vývozcem ovoce na světě
5
V zemi se nachází nejhlubší zlatý důl na světě, který sahá až do hloubky 4000 m
6
Jihoafrická republika je jedinou zemí na světě, která se dobrovolně vzdala svého programu jaderných zbraní
7
V JAR se v roce 1905 našel největší diamant na světě
8
Jihoafrická republika má za sebou neklidnou historii, od roku 1948 až do zvolení Nelsona Mandely prezidentem v roce 1994 zde platil princip segregace
9
Nacházejí se zde i nejmenší a největší stromy na světě - sukulenty velikosti 1 cm a baobaby, které dosahují výšky až 40 m a obvod mají 10 m
10
V JAR byla v roce 1967 provedena první transplantace lidského srdce
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)