Skip to main content

Levné letenky Etiópia

Etiopie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Etiopie

Zajímavosti o Etiopii

O Etiopii se říká, že je jiná než jakákoli jiná země na Zemi. Vydejte se na nejníže položené místo na africkém kontinentu, Danakilskú. Historie a kulturní identita je zde také unikátní, protože se Etiopie jako jediná z afrických zemí vyhnula evropské kolonizaci.

Krásným zážitkem je i pozorování ptáků. Addis Abeba je brána do jiného, ​​nepoznaného světa. Poměrně mladé město, založené už na přelomu 19. století bylo vždy magickým místem, kam cestovatelé a dobrodruzi přicházeli, aby poznali skutečnou Afriku. Dnes je čtvrtým největším městem Afriky s téměř pěti miliony obyvatel a patří i mezi tři nejvýše položená města na světě. Addis Abeba si předtím, než půjdete poznávat africké pouště a safari zaslouží poznat a ochutnat, nabízí unikátní pohled do civilizování Afriky.

Levné letenky do Etiopie lz rezervovat i z okolních letišť. Stačí sledovat akciové letenky společnosti Ethiopian Air Lines. Přímý let do Adis Abeba trvá z Prahy 6,5 hodiny. S jedním přestupem lze cestovat do země i společnostmi Turkish Airlines, EgyptAir, Lufthansa, Qatar Airways či Emirates.

Více Zobrazit méně

TOP města v Etiopii

Adis Abeba

Hlavní město Etiopie je jedno z největších měst Afriky. Žijí v něm přes 3 miliony obyvatel a město se neustále rozrůstá.

Od konce druhé světové války se i poměrně rychle modernizuje, což se promítá do jeho celkového vzhledu. Roste zde množství výškových budov, ale stále, zvlášť v určitých místech města, na vás padne atmosféra dřívějších dob.

Určitě při návštěvě okuste i etiopskou kuchyni. Navštivte centrum, dejte si pravou etiopskou kávu nebo indžary, typické placky z kvašeného těsta plněné dobrotami všeho druhu.

Levné letenky do Adis Abeba lze rezervovat i z našich končin. Stačí sledovat akciové letenky společnosti Ethiopian Air Lines. Přímý let do Adis Abeba trvá z Prahy 6,5 hodiny. S jedním přestupem lze cestovat do země i společnostmi Turkish Airlines, EgyptAir, Lufthansa, Qatar Airways či Emirates.

Užitečné info o Etiopii

Počasí v Etiopii

Pro Etiopii je typické tropické podnebí s vlivem monzunů. Jelikož země disponuje výkyvy nadmořské výšky, disponuje i různými pásmy podnebí.

Na poušti je běžné, že teploty dosahují 40 stupňů Celsia. V nadmořské výšce nad 1500 m.n.m. je již denní teplota o něco příjemnější, pohybuje se od 15 do 30 stupňů Celsia, avšak noci mohou být velmi chladné.

Kdy navštívit Etiopii? Ideální tzv. suché období trvá od února do června. Potom přetrvávají deště.

Cestovní doklady a víza do Etiopie

Češi potřebují pro vstup do země platný cestovní pas, turistická víza a mezinárodní očkovací průkaz, který je velmi přísně kontrolován (každý turista starší než jeden rok musí mít očkování proti žluté zimnici). Cestovní pas musí platit minimálně 6 měsíců po odchodu ze země.

Ceny v Etiopii

Oficiálním platidlem je etiopský birr. Ten je vázán na americký dolar, takže v platebním styku lze používat i dolary. Doporučuje se mít u sebe dostatek mincí resp. drobných peněz, jako kapesné na služby.

Ceny potravin a ubytování jsou pro české turisty velmi nízké. Ubytování rezervujete už od 120 Kč na noc, luxusnější hotely nabízejí pokoje na noc od 900 Kč. Jídlo v restauraci je velmi levné, najíte se do sytosti v přepočtu již od 40-60 Kč.

Aktuální čas v Etiopii

V Etiopii jsou o dvě hodiny více, než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Etiopie

V Etiopii je rozšířená malárie, proto doporučujeme antimalarickou prevenci. Rovněž se doporučuje i očkování proti meningitidě.

Při vstupu do země se od turistů vyžaduje mezinárodní očkovací průkaz, velmi přísné se kontroluje očkování proti žluté zimnici, proto si ho nezapomeňte včas zajistit.

Tak jako při vstupu do téměř všech exotických zemí, i v Etiopii zvažte případné očkování proti hepatitidě typu A a B.

Tipy, co vidět a zažít v Etiopii

10 zajímavostí o Etiopii

1
Etiopie je současně ze všech států na světě bez přístupu k moři, tím nejlidnatějším
2
Etiopie nemá jeden úřední jazyk, ale několik, přičemž každý z nich se používá především ve svém domovském regionu
3
Etiopie má několik aktivních sopek, nejaktivnější je Dabbahu
4
V Etiopii žije téměř sto milionů obyvatel
5
Etiopie je místem zrodu jednoho z hlavních přítoků řeky Nil
6
Nejvyšší vrch Etiopie je Ras Dejen dosahující nadmořskou výšku 4 533 metrů nad mořem
7
Přibližně třetina Etiopanů se hlásí k muslimům
8
Celková rozloha země představuje úctyhodných 1 104 300 km2
9
Etiopie v boji o nezávislost inspirovala další africké státy, které ji získávali postupně. Mnohé z nich převzali tři hlavní barvy etiopské vlajky
10
Etiopie je druhou nejlidnatější zemí Afriky
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)