Skip to main content

Levné letenky Botswana

Botswana - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Botswany

Zajímavosti o Botswaně

Botswana je nepochybně jednou z politicky nejstabilnějších zemí na světě a často je považována za zářivý příklad demokracie v Africe. Je to velmi bezpečná turistická destinace. Až neuvěřitelných 70% území země pokrývá poušť Kalahari a v severozápadní části země se rozkládají bažiny řeky Okavango. Botswana je také jednou z nejideálnějších zemí, pokud se chystáte pozorovat divokou africkou zvěř. Zároveň není tak masově navštěvovaná jako Keňa či Tanzanie.

Můžete zde celý den jezdit džípem po národním parku a nepotkat žádné lidi. Levné letenky do Botswany lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností Qatar Airways nebo Turkish Airlines. Přímý let do Botswany z našich končin neexistuje.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Botswaně

Cestovní doklady a víza do Botswany

Před vstupem do Botswany si ověřte zda máte platný cestovní pas (jeho platnost musí být alespoň 6 měsíců ode dne plánovaného návratu ze země). Pas musí mít dostatečné množství volných stránek pro případné potřeby imigračních úřadů Botswany.

Počasí v Botswaně

Pro Botswanu je typické subtropické africké podnebí. Drtivou většinu země tvoří poušť Kalahari a na severozápadě se rozléhá řeka Okavango, jejíž delta je největší vnitrozemskou deltou na světě. Počasí v zemi se dá obecně označit jako polopouštní s minimem srážek. Od května do srpna v Botswaně téměř neprší. Krajinu doporučujeme navštívit právě v tomto čase.

Ceny v Botswaně

Oficiálním platidlo je botswanská pula. V každém větším městě v Botswaně naleznete bankomaty, směnárny a dokonce na mnoha místech zaplatíte i kartou. Dá se platit i v amerických dolarech, ale kvůli nevýhodnému kurzu to příliš nedoporučujeme.

Ceny v Botswaně jsou poměrně nízké, pokud bydlíte například v kempu nebo speciálních safari stanech. Takto zaplatíte od 10 do 40 amerických dolarů za noc, v národních parcích je to však výrazně dražší - od 50 do 100 dolarů za noc.

Nafta je velmi levná, litr stojí méně než dolar. Doporučujeme určitě půjčit i auto.

Aktuální čas v Botswaně

V Botswaně je o hodinu více než v ČR.

Zdraví a očkování před cestou do Botswany

Před vstupem do země není potřeba absolvovat žádné speciální očkování. Při cestách do exotiky však doporučujeme mít očkování proti žloutence typu A a B, tyfu a tetanu. Před cestou si určitě zajistěte cestovní pojištění. Botswana je zemí, kde běžnému turistovi nehrozí závažné choroby. U místních je však poměrně vysoký výskyt AIDS.

Tipy, co vidět a zažít v Botswaně

10 zajímavostí o Botswaně

1
Více než 70% celkové rozlohy Botswany je poušť
2
Botswana je nejlepším místem na návštěvu surikat ve volné přírodě
3
Přibližně 38% území Botswany jsou národní parky, rezervace a oblasti ochrany přírody
4
Botswana je nejstarší nepřetržitá demokracie v Africe
5
Doslovný překlad názvu měny v Botswaně je: "déšť"
6
Jeden z sedmi přírodních divů Afriky se nachází v Botswaně
7
Země je jedním z největších producentů diamantů na světě
8
Botswana má nejvyšší koncentraci slonů v Africe
9
Botswana má třetí nejvyšší výskyt HIV / AIDS na světě
10
Botswana má jedno z největších solných údolí na světě
Byly informace na této stránce užitečné?