Skip to main content

Levné letenky Agadir

Maroko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Agadíru

Zajímavosti o Agadíru

Agadir je nejznámější a nejoblíbenější typické nearabského letovisko v Maroku, na pobřeží Atlantiku. Leží asi 500 kilometrů od Casablanky a je známé pod názvem "Perla marockého pobřeží ". Agadir byl založen roku 1505 portugalskými mořeplavci na místě původní berberské rybářské osady. Je důležitým marockým přístavem. Nabízí nádhernou a dlouhou písečnou pláž, kvalitní restaurace, obchody s lákavými cenami a to nejdůležitější - až 300 dní slunečního svitu v roce. Turistickým lákadlem jsou nejen nádherné pláže, ale i městské muzeum , kasbah (pevnost) či Jardim de Olhao.

Levné letenky do Agadiru můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Přímé letecké spojení zajišťuje společnost Wizz Air z Budapešti a pro české turisty je i cenově nejzajímavější. Přímý let trvá 4 a půl hodiny. S jedním přestupem lze do Agadiru letět i se společnostmi Eurowings, Austrian Airlines či Lufthansa a to z Prahy či Vídně.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Maroku

Počasí v Maroku

Počasí v Maroku se v podstatě dělí na tři oblasti: úzké pobřežní pásmo, pro které je typické středomořské podnebí s mírnými zimami a horkými léty, dále vnitrozemská oblast, které dominuje pohoří Atlas a rovněž plošiny a jižní lem, pro který jsou typické pouštní podmínky, protože leží v útrobách Sahary. Oblast Marrákeš nabízí nejteplejší počasí v rozmezí květen - říjen s průměrným teplotami dosahujícími 30 ° C.

Víza a doklady do Maroka

Při cestování do Maroka budete potřebovat platný cestovní pas. Víza do Maroka nepotřebujete. S Marokem byla uzavřená dohoda, kde pro občany ČR platí jednostranný bezvízový styk na dobu do 90 dnů.

Ceny v Maroku

Národní měnou v Maroku je dirham. 10 dirhamů je přibližně jedno euro, tj 25 Kč. Množství obchodů však akceptuje i karty a dokonce i eura či dolary. Orientační ceny: Čaj pro dvě osoby: 3 eura, jídlo v restauraci: do 10 eur, pivo (nealkoholické): 5 eur, magnetka: od 1 do 3 eur, 5 litrový kanystr vody: 0,5 - 1 euro. Ve většině zemí se nepodává ani neprodává alkohol. V hotelových resortech je ho však dost.

Hledáte hotel v Maroku? Ceny ubytování a vzdálenost od centra si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud rádi poznáváte nové kultury, určitě doporučujeme ubytování v místních penzionech. Místní penziony jsou většinou tvořeny z atria (vnitřního dvora, který může být krytý, aby do něj nepršelo) a kolem dokola jsou umístěny vchody do pokojů pro hosty. V přízemí se může nacházet i malý bazén, či jídelna.

Pokud se rozhodnete prozkoumat Maroko na vlastní pěst autem, tak to doporučujeme půjčit už letiště. Rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

Zdraví a očkování před cestou do Maroka

V rámci běžné turistické návštěvy Maroka není předepsáno žádné povinné očkování. Jelikož Česká republika nemá s Marokem dohodu o bezplatné zdravotní péči, doporučuje se předem uzavřít cestovní pojištění, které by pokrylo případné náklady.

Možné zdravotní rizika konzultujte s lékařem nebo v našich nemocnicích na odděleních cizokrajných chorob.

Aktuální čas v Maroku

V Maroku je aktuálně o jednu hodinu méně, než v České republice.

Tipy, co vidět v Maroku

10 zajímavostí o Maroku

1
Univerzita Al Quaraouiyine v marockém městě Fez vznikla již v roce 859 nl. Tedy o více než 200 let dříve než ta v Boloni
2
Maroko je sice africkou krajinou, ale k Evropě má mnohem blíže, než byste si mysleli. Z Marockého pobřeží můžete dokonce vidět pohybující se auta na Španělském pobřeží
3
Jedním z nejnavštěvovanějších míst Maroka je Chefchaouen, město pokryté tajemnými modrými domky
4
Maročané věří v existenci džina, který dokáže ovládat vůli lidí
5
Nikoli srdce, ale játra jsou v Maroku symbolem lásky a náklonnosti
6
V kultuře Maročanů je chléb všechno. Je tím nejcennějším a nejvzácnějším každodenním jídlem.
7
V Maroku je velmi neslušné odmítnout jakýkoliv pokrm či pozvání na čaj a takové chování je považováno za akt hrubosti
8
V Maroku se během zimy může lyžovat. Možné je to díky pohoří Atlas, které zasahuje i na území Maroka a svým nejvyšším vrcholem Džabal Tubkal dosahuje nadmořské výšky až 4165 m.n.m
9
Původní obyvatelé severní Afriky jsou Berbeři a podle jejich kalendáře se právě píše rok 2967
10
Maroko brzy otevře největší solární elektrárnu na světě
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)