Skip to main content

Levné letenky Madagaskar

Akční letenky na Madagaskar

Madagaskar

Nejrozmanitější ostrov Indického oceánu. Pokud hledáte skutečně co výjimečného, navštivte Madagaskar. Ostrov, mimochodem čtvrtý největší na světě, je plný přírodních krás. Kromě bohatého podmořského života s korálovými útesy narazíte i na nějaký ještě neobjevený druh lemura.

Můžete dát ale přednost relaxaci v luxusních hotelových resortech s pohádkovými plážemi, nebo jít objevovat divokou přírodu. Například na kajaku nebo autem po terénních cestách, které patří mezi nejnáročnější na světě.

Hlavním městem je Antananarivo, kde se nachází i mezinárodní letiště. Nejvyšším bodem ostrova je masiv Tsaratanana (2 876 metrů). Na ostrov se lze letecky dopravit i z našich končin, letenky na Madagaskar si můžete rezervovat z Vídně či Prahy. Průměrná délka letu je ibližně 14 hodin.

Přímý let na Madagaskar z našich končin nenajdete. S jedním, či dvěma přestupy je možné letět s leteckými společnostmi jako Air France, Turkish Airlines, Ethiopian, KLM, Kenya Airways či Lufthansa.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Madagaskaru

Víza na Madagaskar

Při cestě na Madagaskar potřebujete cestovní pas s minimální platností 6 měsíců po návratu z destinace, víza a zpáteční letenku.

Počasí na Madagaskaru

Madagaskar leží v tropickém pásmu, slunnou a teplou dovolenou si tu tak můžete dopřávat po celý rok. Průměrné letní teploty dosahují při pobřeží obvykle 30 ° C a v centrální části ostrova 25 ° C. V zimě se teploty pohybují okolo příjemných 20 stupňů.

Obecně se podnebí na ostrově liší podle nadmořské výšky, a je tedy vždy dobré se podívat před cestou, jaké počasí v které oblasti momentálně panuje.

Na Madagaskaru jsou v období dešťů (nejvýrazněji od ledna do března) vydatné srážky, žádné z nich však nedosahují na jižní část ostrova, kde je srážek nedostatek, někde je dokonce i polopoušť. Severozápadní a východní pobřeží je ovlivňováno try z jihovýchodu.

Ceny na Madagaskaru

Oficiální měna v zemi je Madagaskarská Ariary (MGA), která se skládá ze 100 centů. Bankovky a mince jsou označovány dvojjazyčně - franky a ariary, přičemž 5 franků je 1 ariar.

Hledáte hotel na ostrově Madagaskar? V obrovské nabídce se snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán.

Na všudypřítomné bankomaty nespoléhejte, najdete je jen v hlavním městě a případně v některých dalších větších městech. Platbu kartou navíc nabízejí pouze velké supermarkety. Doporučujeme proto směnit peníze ihned na letišti po příletu.

Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak u letiště, rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán. Pokud plánujete být v zemi déle, doporučujeme si koupit SIM kartu, protože někteří čeští operátoři nepodporují Madagaskar, což znamená, že nemůžete využívat služby jako internetové data v mobilu.

Zdraví a očkování před cestou na Madagaskar

Při cestování na Madagaskar se nevyžaduje žádné očkování. Pokud byste cestovali ze zemí s výskytem žluté zimnice, můžete být vyzváni k předložení potvrzení o očkování.

Aktuální čas na Madagaskaru

Na Madagaskaru je v zimním období rozdíl tří hodin, v létě jsou to dvě hodiny oproti středoevropskému času.

Tipy, co vidět na Madagasakru

10 zajímavostí o Madagaskaru

1
Madagaskar je 4. největší ostrov na naší planetě
2
Vyrábí se zde také pivo z cukrové třtiny (Betsabetsa) a nealkoholický nápoj z rýže (Ranon 'apango)
3
Nachází se zde až 99 druhů lemurů
4
Madagaskar je největším světovým producentem a exportérem vanilky
5
Úředními jazyky na Madagaskaru jsou angličtina, francouzština a malagština
6
Až 90% všech druhů rostlin a živočichů nacházejících se na Madagaskaru nikde jinde na světě nenajdete
7
Od africké pevniny se oddělil asi před 160 mil. let, ale i nyní se pohybuje téměř 2 cm za rok směrem na jihovýchod
8
Za krále Madagaskaru se považoval slovenský dobrodruh a cestovatel Móric Beňovský
9
Madagaskar se nazývá i Červený ostrov, protože ho pokrývá červená zem
10
Na Madagaskaru najdete dvě třetiny světové populace chameleonů
Byly informace na této stránce užitečné?
Byly informace na této stránce užitečné?