Skip to main content

Levné letenky Madagaskar

Madagaskar - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Madagaskar

Zajímavosti o Madagaskaru

Nejrozmanitější ostrov Indického oceánu. Pokud hledáte skutečně co výjimečného, navštivte Madagaskar. Ostrov, mimochodem čtvrtý největší na světě, je plný přírodních krás. Kromě bohatého podmořského života s korálovými útesy narazíte i na nějaký ještě neobjevený druh lemura.

Můžete dát ale přednost relaxaci v luxusních hotelových resortech s pohádkovými plážemi, nebo jít objevovat divokou přírodu. Například na kajaku nebo autem po terénních cestách, které patří mezi nejnáročnější na světě.

Hlavním městem je Antananarivo, kde se nachází i mezinárodní letiště. Nejvyšším bodem ostrova je masiv Tsaratanana (2 876 metrů). Na ostrov se lze letecky dopravit i z našich končin, letenky na Madagaskar si můžete rezervovat z Vídně či Prahy. Průměrná délka letu je ibližně 14 hodin.

Přímý let na Madagaskar z našich končin nenajdete. S jedním, či dvěma přestupy je možné letět s leteckými společnostmi jako Air France, Turkish Airlines, Ethiopian, KLM, Kenya Airways či Lufthansa.

Více Zobrazit méně

TOP města na Madagaskaru

Antananarivo

Hlavní město Madagaskaru má pro Čechy poměrně krkolomný název - Antananarivo. Původně se město jmenovalo Analamanga, což znamenalo "v modrém lese" - byla to také pevnost na skále tyčící se z bažinatých rovin. Současný název Antananarivo značí "město tisíců".

Poměrně vysoká poloha města (1 200 metrů nad mořem) zaručuje celoročně příjemné klima s teplotami kolem dvaceti stupňů Celsia. Antananarivo má zvláštní atmosféru. Většinu města tvoří nejvíce dvou - či tří-patrové domky šplhající se po příkrých srázech několika pahorků.

Antananarivo je také městem plným kontrastů - hned vedle honosných vil s vysokými zděnými ploty jsou namačkané slumy chudší většiny. Většina města působí spíše dojmem obrovské vesnice. To však neznamená, že byste ho při návštěvě Madagaskaru měli vynechat, právě naopak. Antananarivo je skvělý vstupní bod pro cestování po zemi.

Levné letenky do Antananarivo víte rezervovat iz Vídně, Prahy či Budapešti. Průměrná délka letu je přibližně 14 hodin. Přímý let na Madagaskar z našich končin nenajdete. S jedním či dvěma přestupy však možná na ostrov letět s leteckými společnostmi jako Air France, Turkish Airlines, Ethiopian, KLM, Kenya Airways či Lufthansa.

Užitečné info o Madagaskaru

Víza na Madagaskar

Při cestě na Madagaskar potřebujete cestovní pas s minimální platností 6 měsíců po návratu z destinace, víza a zpáteční letenku.

Počasí na Madagaskaru

Madagaskar leží v tropickém pásmu, slunnou a teplou dovolenou si tu tak můžete dopřávat po celý rok. Průměrné letní teploty dosahují při pobřeží obvykle 30 ° C a v centrální části ostrova 25 ° C. V zimě se teploty pohybují okolo příjemných 20 stupňů.

Obecně se podnebí na ostrově liší podle nadmořské výšky, a je tedy vždy dobré se podívat před cestou, jaké počasí v které oblasti momentálně panuje.

Na Madagaskaru jsou v období dešťů (nejvýrazněji od ledna do března) vydatné srážky, žádné z nich však nedosahují na jižní část ostrova, kde je srážek nedostatek, někde je dokonce i polopoušť. Severozápadní a východní pobřeží je ovlivňováno try z jihovýchodu.

Ceny na Madagaskaru

Oficiální měna v zemi je Madagaskarská Ariary (MGA), která se skládá ze 100 centů. Bankovky a mince jsou označovány dvojjazyčně - franky a ariary, přičemž 5 franků je 1 ariar.

Hledáte hotel na ostrově Madagaskar? V obrovské nabídce se snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán.

Na všudypřítomné bankomaty nespoléhejte, najdete je jen v hlavním městě a případně v některých dalších větších městech. Platbu kartou navíc nabízejí pouze velké supermarkety. Doporučujeme proto směnit peníze ihned na letišti po příletu.

Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak u letiště, rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán. Pokud plánujete být v zemi déle, doporučujeme si koupit SIM kartu, protože někteří čeští operátoři nepodporují Madagaskar, což znamená, že nemůžete využívat služby jako internetové data v mobilu.

Zdraví a očkování před cestou na Madagaskar

Při cestování na Madagaskar se nevyžaduje žádné očkování. Pokud byste cestovali ze zemí s výskytem žluté zimnice, můžete být vyzváni k předložení potvrzení o očkování.

Aktuální čas na Madagaskaru

Na Madagaskaru je v zimním období rozdíl tří hodin, v létě jsou to dvě hodiny oproti středoevropskému času.

Letecké statistiky o Madagaskaru

  • Počet mezinárodních letišť na Madagaskaru: 1.

  • Nejoblíbenější města na Madagaskaru jsou: Antananarivo, Nossi-be, Sainte Marie, Ambilobe, Zwa.

Tipy, co vidět na Madagasakru

10 zajímavostí o Madagaskaru

1
Madagaskar je 4. největší ostrov na naší planetě
2
Vyrábí se zde také pivo z cukrové třtiny (Betsabetsa) a nealkoholický nápoj z rýže (Ranon 'apango)
3
Nachází se zde až 99 druhů lemurů
4
Madagaskar je největším světovým producentem a exportérem vanilky
5
Úředními jazyky na Madagaskaru jsou angličtina, francouzština a malagština
6
Až 90% všech druhů rostlin a živočichů nacházejících se na Madagaskaru nikde jinde na světě nenajdete
7
Od africké pevniny se oddělil asi před 160 mil. let, ale i nyní se pohybuje téměř 2 cm za rok směrem na jihovýchod
8
Za krále Madagaskaru se považoval slovenský dobrodruh a cestovatel Móric Beňovský
9
Madagaskar se nazývá i Červený ostrov, protože ho pokrývá červená zem
10
Na Madagaskaru najdete dvě třetiny světové populace chameleonů
Byly informace na této stránce užitečné?