Skip to main content

Levné letenky Maurícius

Mauricius - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Mauriciu

Zajímavosti o Mauriciu

Podle Marka Twaina byl nejprve Mauricius, a potom vzniklo nebe jako jeho kopie. Když si prohlédnete fotografie z tohoto dherného ostrova, dáte mu za pravdu. Mauricius skutečně uspokojí i ty nejnáročnějších rekreanty. Mauricius je jednoduše ostrov, který musíte probádat.

Vystoupíte z letadla a pohled se vám zastaví na vulkanických horách, které lemují celý ostrovní stát. Bílé pláže, jemný písek, luxusní hotely, a vaše "pohlednicová" představa se mění na skutečnost.

Mauricius je opravdu tak krásný jako na fotografiích. Místní se pyšní francouzskými, kreoskými, indickými, ale i čínskými kořeny. Směs kultur ovlivnil vývoj místní civilizace a postupně vytvářel mauricijský národ, který je prý nejpřívětivější na světě.

Mauricius je slavný zejména pro své dechberoucí pláže. Vysoká biodiverzita ostrova zaujme nejen ty, kteří milují přírodu. Mauricius je výborný na pozorování ptactva. Můžete si zaplavat s delfíny, procházet se pralesem a pozorovat exotická zvířata, nebo navštívit jeden z mála ekologických zábavních parků na světě. Architekturu ostrova ve velké míře definují francouzské koloniální budovy.

O ulici dále však najdete indické chrámy. Pestrost ostrova sobí jako smyslová bomba, a vy se nemůžete rozhodnout, kam se vydat dříve.

Levné letenky na Mauricius není vůbec snadné sehnat. Levné letenky se však objevují i z našich končin. Pokud létáte rádi z Vídně či Prahy, nejlepší letecké spojení nabízejí Air France, Emirates, Austrian, British Airways. Přímý let na Mauricius z našich končin neexistuje. Lze však letět velmi komfortně s jedním přestupem, zejména s výše uvedenými leteckými společnostmi. Průměrná délka letu je 15 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o ostrově Maurícius

Víza na Maurícius

K vaší cestě na ostrov Mauricius budete potřebovat platný cestovní pas. Platnost vašeho pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu a pokud cestujete s dětmi, měli byste vědět, že každé dítě musí mít vlastní cestovní pas. Víza na Mauricius nebudete potřebovat.

Počasí na ostrově Mauricius

Kdy cestovat na Mauricius? Sezóna začíná koncem září a trvá až do poloviny května. Je třeba však počítat s tím, že období s většími srážkami je od konce ledna do poloviny března. Srážky jsou formou krátkých eháněk a bouří převážně v odpoledních hodinách.

Turistům, kteří touží užít si slunce a teplé moře doporučujeme cestovat od konce září do začátku května.

Ceny na ostrově Mauricius

Oficiální měna v zemi je Mauricijská rupie. Hledáte hotel na ostrově Mauricius? V obrovské nabídce se snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán.

Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak u letiště, rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán. Pokud plánujete být v zemi déle, doporučujeme si koupit SIM kartu, protože někteří čeští operátoři nepodporují Mauricius a nemůžete tak využívat data v mobilu.

Zdraví a očkování před cestou na Madagaskar

Při cestování na Mauricius se nevyžaduje žádné očkování.

Aktuální čas na ostrově Mauricius

Na Mauriciu je o dvě hodiny více jako v ČR.

Tipy, co vidět na ostrově Mauricius

10 zajímavostí o ostrově Mauricius

1
Poslední, kdo ovládal Mauricius byli Britové před tím, než se stal samostatným v roce 1968
2
Nejoblíbenější turistickou atrakcí na ostrově je barevný písek při městečku Chamarel
3
Průměrná délka života na Mauriciu je 73 let, což se považuje za jedno z nejvyšších čísel v rozvojových zemích
4
Na ostrově se nenacházejí žádná dravá a nebezpečná zvířata. Dokonce i hadi, kteří se na ostrově nacházejí, nejsou jedovatí.
5
Oficiálním jazykem je zde angličtina, francouzština, Bhojpur a Creolština
6
Cukrová třtina je hlavní plodinou, která se na ostrově pěstuje. Pole cukrové třtiny zabírají skoro 80% ostrova
7
Korálový útes kolem ostrova pomáhá udržovat nižší teplotu oceánu a tím chrání turisty před útoky žraloků, medúz a jiných živočichů
8
Říká vám něco zvířátko Dodo? Na Mauriciu je národním ptákem, ale bohužel je to druh, který vyhynul před stovkami let. Zajímavostí je, že neuměl létat a Mauricius byl jediným místem, kde se vyskytoval
9
Hlavním městem je Port Louis a obývá ho 40% celkové populace ostrova
10
Mauricius nemá stálou armádu
Byly informace na této stránce užitečné?