Skip to main content

Levné letenky Reunion

Reunion - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Reunion

Zajímavosti o Reunionu

Hledáte neokoukanou exotickou destinaci pro svou další dovolenou? Vyberte si Réunion! Malý ostrov v Indickém oceánu ležící u Madagaskaru nabízí krásné tropické pláže a dechberoucí scenérie ve vnitrozemí, plné sopečných kráterů, krásných vodopádů a nedotčené divočiny.

Technicky se jedná o region Francie v oceánu. Ve skutečnosti spíše vypadá jako tropický ostrov. Se svými obrovskými vodopády, sopkami a kilometrovými pobřežními oblastmi by mohl být dějištěm filmů King Kong nebo Jurrasic Park. Nemůžeme nezmínit Cirque de Mafate, kráter sopky, jehož hluboké propasti a vysoké štíty vás jednoduše okouzlí.

Co zažít a vidět na Réunionu? Například projít všechny populární turistické trasy. Nejvzrušujícím zážitkem z této kategorie bude asi pětihodinová "procházka" na vrch kráteru Piton de la Fournaise. Ale doporučujeme i vyhlídkový let nad ostrovem, nebo plavbu po řece Cirque de Cilaos.

Levné letenky na Réunion lze rezervovat i z okolních letišť. Přímý let z našich končin budete hledat marně, avšak doporučujeme sledovat nabídky leteckých společností Air France a Air Mauritius.

Více Zobrazit méně

TOP města na Reunionu

Saint Denis

Réunion je ostrov a zároveň zámořský departement a region Francie. Ostrov leží v Indickém oceánu asi 200 kilometrů jihozápadně od ostrova Mauritius a východně od ostrova Madagaskar. Je jedním z nejvzdálenějších regionů Evropské unie. Slovo La réunion znamená "sjednocení" nebo "opětovné setkání".

Hlavní město ostrova je Saint Denis. Zajímavé je zejména z toho důvodu, že má charakter typického francouzského městečka, kde najdete kavárničky a pekárny. Ja tady cítit i vliv čínské a indické kultury. Pobřeží Saint Denis lemují jedny z nejkrásnějších pláží ostrova.

Všechny aktivity na ostrově můžete plánovat ze Saint Denis. Ať už se rozhodnete pro několikadenní trek, nebo budete lovit nejkrásnější pláže, nebo se chcete jen tak kochat přírodou ostrova. Saint Denis je váš vstupní bod.

Levné letenky do Saint Denis lze rezervovat i z našich končin. Stačí sledovat akční nabídky letenek leteckých společnosti Air France a Air Mauritius.

Užitečné info o Réunionu

Cestovní doklady víza na Réunion

Čeští občané cestují na ostrov Réunion s platným cestovním pasem. Víza nejsou nutná. Je potřeba si jen ohlídat platnost cestovního pasu - nejméně 6 měsíců po návratu z destinace.

Počasí na Réunionu

Réunion je velmi exotický a jeho podnebí lze považovat za tropické. Ovlivňují ho pasáty směřující ze severovýchodu, které mohou přinést vydatné srážky. Celoročně se teploty pohybují v rozmezí od 22 do 27 stupňů Celsia. Pokud se vydáte do hor, čekejte teploty mírně nad 10 stupňů Celsia.

Kdy tedy cestovat na Réunion? Od prosince do dubna trvá letní období s vedry, ale i s bohatými srážkami. Od dubna následuje sušší zima a teploty mírně klesají.

Ceny na Réunionu

Réunion vás potěší. Platit na něm můžete i eury, protože patří pod správu Francie. A tak na ostrově můžete bez problémů používat i evropské karty. Bankomaty se nacházejí v každém větším městě.

Ceny jsou evropské. Za pivo zaplatíte 3-4 eura, káva stoji 2-3 eura, láhev vody euro. Hlavní jídlo v restauraci od 8 do 20 eur.

Pokud hledáte ubytování na Réunionu, doporučujeme rezervovat přes Pelikán.

Aktuální čas na Réunionu

Na ostrově Réunion je o tři hodiny více, než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou na Réunion

Při cestování na Réunion nepotřebujete žádné speciální očkování. Jak to už při takových exotických zemích bývá, doporučuje se mít očkování proti žloutence typu A a B.

V zemi se mohou vyskytovat nákazy přenášené komáry, proto doporučujeme používat kvalitní repelenty. Není na škodu uzavřít před cestou i komplexní cestovní pojištění s vyšším krytím nákladů.

Tipy, co vidět na Réunionu

10 zajímavostí o Réunionu

1
Réunion je zámořským departmentem, který patří k Francii
2
Při cestování na ostrov Réunion nepotřebujete řešit směnu peněž. Platí se zde eurem
3
86% obyvatelstva na ostrově je katolická
4
Ostrovu dominují dvě sopky. Vyhaslá Piton des Neiges a jedna z nejaktivnějších sopek na světě - Piton des Neiges
5
Téměř 40% ostrova pokrývá Národní park Réunion
6
Ačkoliv je Réunion exotický ostrov, v horách jsou během roku teploty od 11 ° C do 18 ° C
7
Ostrov má svůj vítězný oblouk s hinduistickou výzdobou
8
Oficiálně se zde mluví francouzsky, ale mnohem častěji je slyšet místní réunionsku kreolčinu
9
V období od prosince do dubna přichází na ostrov sezóna cyklonů
10
Réunion je integrální součástí Francie, při vstupu na ostrov platí stejná pravidla jako při vstupu do Francie
Byly informace na této stránce užitečné?