Skip to main content

Levné letenky Paříž

Akční letenky do Paříže

Zajímavosti o Paříži

Paříž je nejoblíbenější město Francie a nejnavštěvovanější město Evropy. Město lásky, město světla a často i město klišé. Paříž má mnoho přívlastků, ale nelze ji upřít její nezaměnitelný šarm. Je jako femme fatale, každý na ní miluje něco jiného.

Nejen Louvre, ale například já Centre Pompidou či Rodin Museum z ní dělají centrum umění. Už v 19. století přibyl Paříži symbol, se kterým si toto město mnozí ztotožňují - Eiffelova věž. "Eiffelovka" je místo, které prostě nelze přehlédnout. Dobré víno a jídlo, to je to, co Pařížan nikdy neodmítne. Paříž si musíte obléci, ochutnat jí, přivonět jí, nosit jí jako šaty na speciální příležitost. A když se chystáte na výlet do Paříže, zde najdete všechny potřebné informace.

Levné letenky do Paříže koupíte s odletem z Prahy (Ryanair) či Vídně (Air France, Austrian Airlines, Vueling). Jde o přímé lety a průměrná délka je přibližně dvě hodiny. Z Vídně nejčastěji poletíte na pařížské hlavní letiště Charles de Gaulle (CDG) nebo na druhé největší pařížské letiště Orly.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Paříži

Cestovní doklady do Francie

Jelikož Francie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Paříži

Paříž má typické západoevropské počasí, které ovlivňuje blízkost Atlantiku. Zimy i léta jsou však mírnější. V zimě se průměrná teplota pohybuje okolo 5° C a okolo 20° C během léta. Nejteplejší měsíc je červenec a nejchladnější leden. Ideální období k návštěvě Paříže je statisticky jaro. Od března do května je zde totiž nejméně srážek.

PARIS Počasí

Ceny ve Francii

Národní měnou ve Francii je euro. Hledáte hotel ve Francii? Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Doporučujeme zejména hotely z mezinárodní sítě Ibis.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Francie

Francie vyžaduje od návštěvníků následující povinné očkování: tetanus, záškrt a dětská obrna. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Paříži

Paříž se nachází ve stejné časové zóně jako ČR UTC +1.

Letecké statistiky o Paříži

  • Počet mezinárodních letišť v Paříži: 3.

Tipy na zážitky v Paříži a okolí

Tipy, co vidět v Paříži

10 zajímavostí o Paříži

1
Eiffelova věž měla být jen dočasnou stavbou (jen 20 let), postavená z důvodu jednání Světové výstavy v Paříži roku 1889.
2
Předpokládá se, že Paříž má pouze jednu dopravní značku "STOP" v celém městě.
3
V Paříži se nacházejí nejméně tři repliky Sochy Svobody. Nejznámější se nachází na ostrůvku uprostřed řeky Seina a dívá se směrem na svou americkou sestru v New Yorku.
4
V Paříži najdete přibližně 6 100 ulic a uliček. Nejkratší se jmenuje Rue des Degrés a je dlouhá jen 5,75 metru.
5
A nakonec ještě jednou Eiffelovka. Málokdo ví, že nejznámější orientační bod v Paříži se pohybuje - a to při silném větru a v horkých dnech. Materiál, ze kterého je věž vyhotovena se totiž v extrémních vedrech a silném větru rozpíná. Maximálně však o 18 cm.
6
Paříž byla původně římským městem s názvem Lutetia.
7
Paříž navštěvuje více lidí kvůli Mickey Mouse (Disneyland), než kvůli kultuře.
8
Největší zvon v katedrále Notre Dame se jmenuje Emmanuel a váží kolem 13 tun.
9
Návštěvníci Eiffelovy věže musí vystoupat 1 665 schodů, aby dosáhly na její vrchol.
10
V ulicích Paříže se v průměru natočí 10 filmů nebo reklam každý jeden den!
Byly informace na této stránce užitečné?