Skip to main content

Levné letenky Francie

francie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Francie

Zajímavosti o Francii

Francie je v očích Čechů mimořádně populární. Tuto zemi navštíví ročně miliony turistů. To je dáno zejména díky široké nabídce turistických atrakcí a pestrostí krajiny. Kromě legendární Paříže můžete ve Francii obdivovat mnohá krásná města a vesničky.

Pokud milujete dobré no, sýry, kulturu, umění, nebo je vám prostě francouzský způsob života blízký, navštivte více regionů. Země galského kohouta má skutečně co nabídnout.

Více Zobrazit méně

TOP města ve Francii

Paříž

Paříž je nejoblíbenější město Francie a nejnavštěvovanější město Evropy. Město lásky, město světla a často i město klišé. Paříž má mnoho přívlastků, ale nelze ji upřít její nezaměnitelný šarm. Je jako femme fatale, každý na ní miluje něco jiného.

Nejen Louvre, ale například já Centre Pompidou či Rodin Museum z ní dělají centrum umění. Už v 19. století přibyl Paříži symbol, se kterým si toto město mnozí ztotožňují - Eiffelova věž. "Eiffelovka" je místo, které prostě nelze přehlédnout. Dobré víno a jídlo, to je to, co Pařížan nikdy neodmítne. Paříž si musíte obléci, ochutnat jí, přivonět jí, nosit jí jako šaty na speciální příležitost. A když se chystáte na výlet do Paříže, zde najdete všechny potřebné informace.

Jak na levné letenky do Paříže

Levné letenky do Paříže koupíte s odletem z Prahy (Ryanair) či Vídně (Air France, Austrian Airlines, Vueling). Jde o přímé lety a průměrná délka je přibližně dvě hodiny. Z Vídně nejčastěji poletíte na pařížské hlavní letiště Charles de Gaulle (CDG) nebo na druhé největší pařížské letiště Orly.

Lyon

Toto nenápadné město pod francouzskými Alpami Vám nabídne více, než byste čekali. Jako první určitě navštivte Baziliku Notre Dame na kopci Fourviere, odkud uvidíte město jako na dlani a s lehkostí si naplánujete další kroky v historickém centru pod Vámi. Věděli jste, že Lyon je město světel? Navštivte ho během Festivalu světel a přesvědčte se sami.

Francouzský Lyon můžeme bezpochyby považovat za jeden z klenotů země galského kohouta. Při své návštěvě se projděte renesanční čtvrtí Vieux Lyon, kde by byl hřích nenavštívit jednu z tradičních restaurací zvaných bouchons a ochutnat některé z místních specialit.

Jedinečným zážitkem bude také projížďka na kole po břehu řeky Rhône, což díky cca 340 stanicím s veřejnou půjčovnou kol snad už nemůže být jednodušší, zvláště když je první půlhodina zcela zdarma. Lyon je také městem kultury - ať už se rozhodnete pro slavnou lyonskou operu, nebo to bude koncert v Auditoriu, tak odejdete v úžasu.

Další neodmyslitelnou zastávkou tohoto města je bazilika Notre-Dame de Fourvière, která se tyčí nad městem a ke které se můžete dostat pěšky nebo vyvézt lanovkou. V obou případech se toto místo vyplatí navštívit ať už kvůli bazilice, nebo tomu nejkrásnějšímu výhledu na město.

Lyon není tak oblíbené město jako Paříž či Nice, ale rozhodně má co nabídnout i Čechům. Levné letenky do Lyonu si nejčastěji rezervujete z Vídně, odkud bez přestupu letecká společnost Easyjet, Austrian Airlines a Air France. Průměrná délka přímého letu jsou dvě hodiny. S přestupem můžete letět do Lyonu také z Vídně, společnostmi SWISS, Lufthansa, Eurowings či Brussels Airlines.

Marseille

Milujete léto a zároveň i Francii? Pak se určitě vydejte do slunečného Marseille. Léta jsou horká, a tak si tu krásnou dovolenou užijete klidně i na přelomu září a října, kdy průměrné teploty dosahují až 20 °C a ani o slunce zde není nouze. Marseille je ve skutečnosti považováno za nejslunnější město v celé Francii.

Letiště neleží přímo v Marseille, ale po příchodu se dokážete do města dostat bez problémů ze shuttle autobusem, za který zaplatíte 8 eur / 200 CZK a odvezete se spolehlivě každých 15 minut přímo do centra. Po městě se pak jednoduše můžete dopravovat buď autobusem, tramvají nebo metrem. Pokud však chcete poznat Marseille co nejlépe, doporučujeme chodit co nejvíce pěšky.

Dříve bylo město právě považováno za jedno z nejšpinavějších v západní Evropě a nejšpinavější ve Francii (ano, i před Paříží). V poslední době se však situace rapidně změnila a místní radnice se pokouší město pozvednout.

Rozhodně doporučujeme navštívit Vieux-Port, čili Starý přístav, ležící v malé mořské zátoce. Jak již název napovídá, předtím tato část Marseille sloužila jako přístav a v dnešní době se zde nachází kotviště hlavně luxusních jachet a rybářských lodí. Kolem celé zátoky se nachází nespočet restaurací, nabízejících od místních mořských specialit, přes šťavnaté steaky až po indická či vietnamská jídla.

Kupte si lístek na loď, která Vás doveze až na Frioulské ostrovy (francouzský Les Îles du Furland). Jejich součástí je i známý ostrov If, na kterém se nachází stejnojmenná pevnost, dlouho sloužící jako věznice. I ostatní ostrovy můžete projít křížem krážem a kochat se přitom panoramatickým pohledem na nekonečné Středozemní moře a Marseille s jeho skalnatým okolím.

Celé Marseille jako by bylo protkané památkami a "narážíte" do nich v podstatě na každém kroku. Pokud bychom měli vyzvednout pouze jedinou, vystupte k bazilice Notre Dame de la Garde, odkud je opět nádherný výhled na celé město a přilehlé okolí. Velmi zajímavá je i samotná bazilika, postavená v románsko-byzantském slohu. Vstup do ní je zdarma.

Ve městě je také několik pláží, proto noste s sebou plavky i při procházkách městem. A když vyhládne, dejte si v některé z restauraci typické místní jídlo – bouillabaisse, tradiční provensálskou rybí polévku, která má svůj původ právě v tomto přístavním městě. A jako dezert vanilkový Crème brûlée.

Marseille není tak oblíbené město jako Paříž či Nice, ale rozhodně má co nabídnout i Čechům. Levné letenky do Marseille nejčastěji rezervujete z Vídně. Přímé letecké zatím není. S jedním přestupem se však dokážete dopravit aerolinkami Iberia, Easyjet, Lufthansa, Austrian Airlines či Air France.

Nice

Nice se rozprostírá mezi Cannes a Monakem na jihu Francie v Provence. Královský skvost Azurového pobřeží vyhledávají umělci i běžní návštěvníci již stovky let. Možná to bude tím, že slunce zde svítí 300 dní v roce, možná tím, že pod slunečními paprsky se všechno kolem třpytí a je fantasticky zelené.

Kamenné pláže, malé kopečky a klidná atmosféra. V Nice se mísí starosvětská bohatost s relaxační atmosférou přímořského letoviska. Pestré trhy plné čerstvého ovoce, okouzlující staré město, úchvatná architektura a hromada excelentních restauraci s francouzským a italským jídlem. Pokud si chcete opravdu odpočinout, tak volba destinace je zcela jasná.

Nice je oblíbeným letoviskem i v očích Čechů. Levné letenky do Nice nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Průměrná délka přímého letu je přibližně 1 hodina a 40 minut. Přímý let do Nice provozují letecké společnosti Austrian Airlines a Eurowings. Kromě těchto společností Češi nejčastěji létají do Nice se společnostmi Air France, Swiss International Air Lines, KLM Royal Dutch Airlines a Alitalia. Hlavním letištěm v Nice je letiště Nice Côte d'Azur.

Další města
Bordeaux

Bordeaux patří jednoznačně k největším historickým šperkům nejen Akvitánie, ale i celé Francie. Ostatně město je zapsáno i na seznamu chráněných památek UNESCO a pocházejí odtud nejkvalitnější ta vína světa.

Bordeaux leží na řece Garonne a jeho původ sahá hluboko do historie (přibližně se odhaduje na rok 1 před naším letopočtem). Město přežilo opravdu mnoho válečných hrůz. Nejprve bylo dobývané nejrůznějšími okolními kmeny a následně se samo dostalo do náboženské, ale i občanské války. Například pověstná Bartolomějská noc si zde vyžádala 300 obětí.

Mezi nejvýznamnější milníky jeho rozvoje patří doba Karla Velikého, který z něj udělal hlavní město Akvitánie. V 13. až 15. století se Bordeaux dostalo pod anglickou nadvládu, a to díky politickému sňatku dcery Akvitánie, vévody Eleonory. V té době bylo dokonce považováno za čtvrté nejvýznamnější město Anglie. To zanechalo historické stopy, které lze cítit i dodnes.

Bordeaux není tak oblíbené město jako je Paříž nebo Nice, ale rozhodně má co nabídnout i Čechům. Levné letenky do Bordeaux nejčastěji zarezervujete z Vídně či Budapešti. Právě Budapešť má ideální spojení bez přestupu, a to díky přímé lince společnosti Wizz Air. Průměrná délka přímého letu je přibližně 2 hodiny a 35 minut. S přestupem můžete letět do Bordeaux zejména z Vídně, společnostmi KLM / Air France, SWISS, Lufthansa nebo Brussels Airlines.

Korsika

Největší francouzský ostrov, Korsika, se nachází v západním Středomoří. Ostrov nabízí přírodní rozmanitost, kterou jen těžko najít v jiném místě Evropy. Pláže s bílým pískem, skalnaté útesy, husté lesy či vysoké hory. Korsiku milují jak běžní rekreanti, tak vytrénovaní turisté.

Možná právě divoká, místy stále nedotčená příroda, měla vliv na bouřlivou historii země. Vždyť se zde narodil i Napoleon, který pořádně otřásl dějinami lidstva. Se svým vínem, sýrem a masem boří ostrov zažité představy i v gastronomi, na kterou nedá dopustit žádný pravý gurmán. Korsika je prostě ideální destinace pro všechny skutečně náročné cestovatele.

Korsiku mají v oblibě i našinci. Levné letenky na Korsiku nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Průměrná délka letu je přibližně tři a půl hodiny obvykle s jedním přestupem. Přímý let na Korsiku provozují letecké společnosti Austrian Airlines, Niki Luftfahrt a Air Berlin z Vídně.

Přímý let trvá okolo jeden a půl hodiny. Lety s obvyklým jedním přestupem provozují zejména společnosti Air France a Lufthansa. Z našich končin se na Korsiku nejčastěji létá na letiště Calvi - Sainte-Catherine Airport, případně na letiště Ajaccio Napoleon Bonaparte Airport, Bastia - Poretta Airport zda Figari-Sud Corse Airport.

Užitečné info o Francii

Jaké cestovní doklady potřebuji do Francie?

Jelikož Francie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Jaké je počasí ve Francii?

Počasí na většině území Francie je velmi příjemné. Mírné zimy a mírně teplá léta jsou v centrální oblasti, včetně oblasti Paříže. Teploty se v měsících květen - říjen pohybují v rozmezí 20 - 26 ° C. Horká léta jsou typická pro Středozemní pobřeží Francie. Srpnové teploty se přibližují k 30 ° C a délka slunečního svitu dosahuje 12 hodin.

Jaké jsou ceny ve Francii?

Národní měnou je euro, peníze před cestou tedy zaměňovat musíte. Hledáte hotel ve Francii? Čím blíže k pláži či centru, tím je cena vyšší. Ubytování mimo centra resp. pláže však můžete najít i za 20 EUR za noc na osobu. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán.

Chcete prozkoumat Francii na vlastní pěst? Doporučujeme půjčit auto už na letišti, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán .

Která očkování jsou před cestou do Francie povinná?

Francie vyžaduje od návštěvníků následující povinné očkování: tetanus, záškrt a dětská obrna. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Jaký je aktuální čas ve Francii?

Francie se nachází ve stejné časové zóně jako Česká republika.

10 zajímavostí o Francii

1
Typická skotská sukně, tzv. kilt, se poprvé objevila ve Francii. Kilt vynalezli francouzští pastýři, kteří si jím usnadňovali pohyb v bažinách.
2
1 z 5 lidí ve Francii zažívá depresi. Právě to dělá z Francie nejvíce depresivní krajinu na světě.
3
Francouzi milují sýry. Ve francouzských obchodech najdete až neuvěřitelných 1 000 druhů různých sýrů.
4
K sýru neodmyslitelně patří i víno. Francie je jedním z největších producentů vína na světě. Země je hrdá na svých 17 vinných regionů.
5
V celé Paříži je pouze jedna značka se znamením STOP.
6
Skleněná pyramida, která vyčnívá z Louvre má vyjadřovat francouzský obdiv k Egypťanům a jejich jedinečné starověké kultuře.
7
Každý Francouz za rok zkonzumuje průměrně až 500 šneků. Kromě šneků najdete na francouzských talířích i takové "lahůdky" jako jsou žabí stehýnka či koňské maso.
8
Paříž byla původně Římanům městem s názvem "Lutetia".
9
V roce 2012 byla Francie nejnavštěvovanější zemí na světě. Navštívilo ho 83 milionů turistů.
10
Ve Francii se můžete oddat s mrtvým člověkem.
Byly informace na této stránce užitečné?