Skip to main content

Levné letenky Nice

Akční letenky do Nice

Zajímavosti o Nice

Nice se rozprostírá mezi Cannes a Monakem na jihu Francie v Provence. Královský skvost Azurového pobřeží vyhledávají umělci i běžní návštěvníci již stovky let. Možná to bude tím, že slunce zde svítí 300 dní v roce, možná tím, že pod slunečními paprsky se všechno kolem třpytí a je fantasticky zelené.

Kamenné pláže, malé kopečky a klidná atmosféra. V Nice se mísí starosvětská bohatost s relaxační atmosférou přímořského letoviska. Pestré trhy plné čerstvého ovoce, okouzlující staré město, úchvatná architektura a hromada excelentních restauraci s francouzským a italským jídlem. Pokud si chcete opravdu odpočinout, tak volba destinace je zcela jasná.

Nice je oblíbeným letoviskem i v očích Čechů. Levné letenky do Nice nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Průměrná délka přímého letu je přibližně 1 hodina a 40 minut. Přímý let do Nice provozují letecké společnosti Austrian Airlines a Eurowings. Kromě těchto společností Češi nejčastěji létají do Nice se společnostmi Air France, Swiss International Air Lines, KLM Royal Dutch Airlines a Alitalia. Hlavním letištěm v Nice je letiště Nice Côte d'Azur.

Více Zobrazit méně

Užitečné informace o Nice

Cestovní doklady do Francie

Jelikož Francie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Nice

V Nice je léto krátké a horké. Zimy jsou mírné a místy oblačné. Teplota zde dosahuje během roku 5° C až 28° C. Zřídkakdy klesne pod 2° C nebo vystoupí nad 30° C. Nejteplejšími měsíci jsou červen až září, přičemž nejtepleji vám bude v srpnu, kdy teplota dosahuje průměrných 28-29° C.

Kdy je tedy dovolená v Nice tou správnou volbou? Nice s příjemnou středomořskou klimatem se vyplatí navštívit kdykoliv. Pokud se však rozhodnete navštívit město v létě, ujistěte se, že váš hotel má klimatizaci a připravte se na nával turistů.

Pokud se chcete vyhnout náporu turistů a užít si stále pěkné počasí, ideálním obdobím na návštěvu bude březen-duben a září-říjen.

NICE Počasí

Ceny v Nice

Národní měnou je euro, které za koruny směníte kdekoli. Hledáte hotel v Nice?

Čím blíže k pláži, tím je cena vyšší. Ubytování mimo pláže však můžete najít i za 20 EUR (cca 500 Kč) za noc na osobu. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Populární autobusový systém Lignes d'Azur propojuje většinu města. Cena jedné jízdy je 1,50 EUR, denní lístek vás vyjde na 5 EUR. Většina autobusů jezdí od 06:00 do 19:00 hod. Noční autobusy Noctambus jezdí v Nice na vybraných linkách od 21:00 do 02:00 hod., Ovšem jen jednou za hodinu. Řízení v městě může být náročně kvůli častým dopravním zácpám a nedostatku parkovacích míst.

Pokud se však rozhodnete prozkoumat přilehlé okolí, auto se vám bude hodit. Doporučujeme půjčit auto už na letišti, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Francie

Francie vyžaduje od návštěvníků následující povinné očkování: tetanus, záškrt a dětská obrna. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Nice

Nice se nachází ve stejné časové zóně jako ČR.

Letecké statistiky o Nice

  • Počet mezinárodních letišť v Nice: 1.

Tipy na zážitky v Nice a okolí

Tipy, co vidět v Nice

10 zajímavostí o Nice

1
Nice bylo součástí Itálie až do roku 1860, kdy bylo přičleněno k Francii. Po celém městě můžete dodnes slyšet italštinu. Nice rovněž nabízí široký výběr pravých italských jídel.
2
Město bylo založeno ve 4. století před naším letopočtem Řeky, kteří ho pojmenoval Nice na počest řecké bohyně vítězství Nike.
3
Ve středověku bylo vydáno nařízení, které nařizovalo, aby židé bydleli v jedné ulici, která se na noc zamykala. Nežidovské obyvatelstvo Nice však pomohlo židům a vybudovalo podzemní síť tajných chodeb, které jim umožnily pohyb.
4
V roce 1506 zaútočila na město v obrovské převaze horda Turků. Po měsících obléhání bojovali i ženy. Catherine Segurane se podařilo získat nepřátelskou zástavu v boji na hradbách a udělat gesto, při kterém zátaras převzal roli toaletního papíru. Toto narušilo morálku nepřátelského vojska natolik, že se vzdalo a odtáhlo pryč.
5
Nice bylo okupováno během druhé světové války až dvakrát, a to Italy a Němci. Němci vybudovali v Nice tajné tunely za účelem vytvoření malých ponorkových základen, v nichž by mohly skladovat zbraně.
6
V roce 1860 požádal Sir Thomas Coventry městskou radu, aby mu dovolili vypálit na oběd střelu z kanónu, jejíž zvuk by připomněl jeho nedůsledné ženě čas oběda. Z rozmaru se stala tradice, která je zachována v Nice až do dnešního dne.
7
Nice se může pochlubit jedním z nejvyšších počtů muzeí v celém Francii. Najdete jich zde až 33.
8
V Nice najdete největší skleník Evropy, v němž roste až 2500 různých druhů rostlin.
9
V Nice tvořilo mnoho slavných géniů, mezi které patří například: malíř Henri Matisse, spisovatel F. Scott Fitzgerald, filozof Friedrich Nietzsche či virtuos Paganini
10
Nejpopulárnějším typem vína v Nice je rosé. Lidé ho tu pijí úplně všude. Nejčastěji si objednávají rosé se salátem a mořskými plody.
Byly informace na této stránce užitečné?