Skip to main content

Levné letenky Nice

Francie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Nice

Zajímavosti o Nice

Nice se rozprostírá mezi Cannes a Monakem na jihu Francie v Provence. Královský skvost Azurového pobřeží vyhledávají umělci i běžní návštěvníci již stovky let. Možná to bude tím, že slunce zde svítí 300 dní v roce, možná tím, že pod slunečními paprsky se všechno kolem třpytí a je fantasticky zelené.

Kamenné pláže, malé kopečky a klidná atmosféra. V Nice se mísí starosvětská bohatost s relaxační atmosférou přímořského letoviska. Pestré trhy plné čerstvého ovoce, okouzlující staré město, úchvatná architektura a hromada excelentních restauraci s francouzským a italským jídlem. Pokud si chcete opravdu odpočinout, tak volba destinace je zcela jasná.

Nice je oblíbeným letoviskem i v očích Čechů. Levné letenky do Nice nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Průměrná délka přímého letu je přibližně 1 hodina a 40 minut. Přímý let do Nice provozují letecké společnosti Austrian Airlines a Eurowings. Kromě těchto společností Češi nejčastěji létají do Nice se společnostmi Air France, Swiss International Air Lines, KLM Royal Dutch Airlines a Alitalia. Hlavním letištěm v Nice je letiště Nice Côte d'Azur.

Více Zobrazit méně

Užitečné informace o Nice

Jaké cestovní doklady potřebuji do Francie?

Jelikož Francie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Nice

V Nice je léto krátké a horké. Zimy jsou mírné a místy oblačné. Teplota zde dosahuje během roku 5° C až 28° C. Zřídkakdy klesne pod 2° C nebo vystoupí nad 30° C. Nejteplejšími měsíci jsou červen až září, přičemž nejtepleji vám bude v srpnu, kdy teplota dosahuje průměrných 28-29° C.

Kdy je tedy dovolená v Nice tou správnou volbou? Nice s příjemnou středomořskou klimatem se vyplatí navštívit kdykoliv. Pokud se však rozhodnete navštívit město v létě, ujistěte se, že váš hotel má klimatizaci a připravte se na nával turistů.

Pokud se chcete vyhnout náporu turistů a užít si stále pěkné počasí, ideálním obdobím na návštěvu bude březen-duben a září-říjen.

NICE Počasí

Ceny v Nice

Národní měnou je euro, které za koruny směníte kdekoli. Hledáte hotel v Nice?

Čím blíže k pláži, tím je cena vyšší. Ubytování mimo pláže však můžete najít i za 20 EUR (cca 500 Kč) za noc na osobu. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Populární autobusový systém Lignes d'Azur propojuje většinu města. Cena jedné jízdy je 1,50 EUR, denní lístek vás vyjde na 5 EUR. Většina autobusů jezdí od 06:00 do 19:00 hod. Noční autobusy Noctambus jezdí v Nice na vybraných linkách od 21:00 do 02:00 hod., Ovšem jen jednou za hodinu. Řízení v městě může být náročně kvůli častým dopravním zácpám a nedostatku parkovacích míst.

Pokud se však rozhodnete prozkoumat přilehlé okolí, auto se vám bude hodit. Doporučujeme půjčit auto už na letišti, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Francie povinná?

Francie vyžaduje od návštěvníků následující povinné očkování: tetanus, záškrt a dětská obrna. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Nice

Nice se nachází ve stejné časové zóně jako ČR.

Letecké statistiky o Nice

  • Počet mezinárodních letišť v Nice: 1.

Tipy, co vidět v Nice

10 zajímavostí o Nice

1
Nice bylo součástí Itálie až do roku 1860, kdy bylo přičleněno k Francii. Po celém městě můžete dodnes slyšet italštinu. Nice rovněž nabízí široký výběr pravých italských jídel.
2
Město bylo založeno ve 4. století před naším letopočtem Řeky, kteří ho pojmenoval Nice na počest řecké bohyně vítězství Nike.
3
Ve středověku bylo vydáno nařízení, které nařizovalo, aby židé bydleli v jedné ulici, která se na noc zamykala. Nežidovské obyvatelstvo Nice však pomohlo židům a vybudovalo podzemní síť tajných chodeb, které jim umožnily pohyb.
4
V roce 1506 zaútočila na město v obrovské převaze horda Turků. Po měsících obléhání bojovali i ženy. Catherine Segurane se podařilo získat nepřátelskou zástavu v boji na hradbách a udělat gesto, při kterém zátaras převzal roli toaletního papíru. Toto narušilo morálku nepřátelského vojska natolik, že se vzdalo a odtáhlo pryč.
5
Nice bylo okupováno během druhé světové války až dvakrát, a to Italy a Němci. Němci vybudovali v Nice tajné tunely za účelem vytvoření malých ponorkových základen, v nichž by mohly skladovat zbraně.
6
V roce 1860 požádal Sir Thomas Coventry městskou radu, aby mu dovolili vypálit na oběd střelu z kanónu, jejíž zvuk by připomněl jeho nedůsledné ženě čas oběda. Z rozmaru se stala tradice, která je zachována v Nice až do dnešního dne.
7
Nice se může pochlubit jedním z nejvyšších počtů muzeí v celém Francii. Najdete jich zde až 33.
8
V Nice najdete největší skleník Evropy, v němž roste až 2500 různých druhů rostlin.
9
V Nice tvořilo mnoho slavných géniů, mezi které patří například: malíř Henri Matisse, spisovatel F. Scott Fitzgerald, filozof Friedrich Nietzsche či virtuos Paganini
10
Nejpopulárnějším typem vína v Nice je rosé. Lidé ho tu pijí úplně všude. Nejčastěji si objednávají rosé se salátem a mořskými plody.
Byly informace na této stránce užitečné?