Skip to main content

Levné letenky Monako

Monako - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Monaka

Zajímavosti o Monaku

Země menší než dva kilometry čtvereční, funguje pod vlastním kouskem nezávislosti na jihu Francie již od 15. století. Pro mnohé je to však Grace Kelly, která Monako zviditelnila na mapě. Ti, kteří se na území Monaka narodili a vyrostli zde mluví francouzsky, italsky, anglicky i ve vlastním monackém jazyce - monegasky.

Kromě svého velkolepého přístavu Monte Carlo, protékající jachtami, s okázalým kasinem z filmů Jamese Bonda, je Monako také domovem Velké ceny F1 a světově proslulého Oceánografického muzea, kde objevíte akvárium s téměř tři sta druhy pestrobarevných ryb či žraločí lagunu. Navštivte i uklidňující japonské zahrady, navržené Grace Kellyovou, která se v roce 1956 stala oblíbenou princeznou Monaka a jejíž herecká kariéra se pomalu rozplynula v plnění královských povinností.

Hledáte levné letenky do Monaka? Budete se muset dopravit na některé z okolních letišť. V Monaku totiž neexistuje mezinárodní letiště, v Monte Carlu funguje pouze Fontvieille Heliport. Doporučujeme letět do nedalekého Nice a odtud se dopravit autem, případně autobusem.

Více Zobrazit méně

TOP města v Monaku

Monte Carlo

Monte Carlo je slavnou doménou kasinových hráčů. Zajímavostí je, že hazardní hry jsou ponechány jen turistům, protože domácí je mají zakázány. Lákadlem je i monacká jachtařská show, konající se každý rok. No a samozřejmě - Formule 1 Grand Prix. Monako má jeden z nejdražších trhů s nemovitostmi na světě. V roce 2017 zde například nemovitost stála průměrně 5,2 milionů dolarů. Monacké knížectví je známé i jako jedno z nejbezpečnějších míst na světě. Má 24 hodinový monitorovací systém a největší koncentraci policistů na počet obyvatel. Monako je velké asi jako newyorský Central park.

Proto se i smýšlení místních obyvatel mění. Například z procházky půl kilometru se stává cesta "kdesi velmi daleko".

Levné letenky do Monte Carla nenajdete ani z Prahy, protože do Monte Carla nic nelétá. Monako je ministát, který projdete pěšky i za jeden den. Pokud se sem chcete dopravit komfortně, doporučujeme letět do nedalekého francouzského města Nice a odtud autem či autobusem.

Užitečné info o Monaku

Cestovní doklady do Monaka

Při cestě do Monaka vám jako cestovní doklad stačí občanský průkaz, případně cestovní pas.

Počasí v Monaku

Pro Monako je typické středomořské a velmi slunečné počasí. Může se pyšnit až 300 slunečnými dny v roce. Průměrné letní teploty dosahují od 21 ° C do 26 ° C, za hlavní sezónu se považuje období od června do září.

Ceny v Monaku

Oficiálním platidlem v Monaku je euro, které nahradilo někdejší francouzský a monacký frank. Kartou zaplatíte téměř všude. Ceny v Monaku jsou oproti České republice poměrně vysoké. Téměř kamkoli se dostanete pěšky, taxíky můžou být pořádně drahé.

Pokud chcete ušetřit, můžete jezdit městskou hromadnou dopravou. Jídlo v běžné restauraci vás klidně vyjde na 25-30 eur. Káva stojí 4 eura, pivo od 5 do 10 eur a za láhev vody zaplatíte 2 eura. Hledáte levné ubytování v Monaku? Za dvoulůžkový pokoj na jednu noc pro 2 osoby zaplatíte minimálně 180 eur.

Doporučujeme podívat se na nabídku hotelů na Pelikan.cz. Chcete si pronajmout auto v Monaku? Zkontrolujte si aktuální nabídku na Pelikánu a auto rezervujte v předstihu. Můžete si ho vyzvednout například již na letišti v Nice a do Monaka cestovat komfortně odtud.

Aktuální čas v Monaku

V Monaku je stejný čas, jako v ČR.

Tipy, co vidět a zažít v Monaku

10 zajímavostí o Monaku

1
Monacké knížectví je známé i jako jedno z nejbezpečnějších míst na světě. Má 24 hodinový monitorovací systém a největší koncentraci policistů na počet obyvatel
2
Populace v Monaku představuje více než 55 procent přistěhovalců a přibližně 139 národností
3
Okolo 30% obyvatel Monaka jsou milionáři, podobně jako v Curychu nebo Ženevě
4
Monako je známé svými přibližně 300 slunečnými dny během roku
5
Není ničím neobvyklým překročit hranici mezi Monakem a Francií i několikrát denně
6
Jedno z tradičních jídel v Monaku je stocafi, treska s rajčatovou omáčkou, česnekem, olivami a bylinkami
7
Země stojí na útesech na středozemním pobřeží, náročnější terén je tak dobrým společníkem při spalování kalorií, špatným při preferenci nenáročných tras
8
Monako je velké asi jako newyorský Central park
9
Druhý nejmenší stát světa má přibližně 38 tisíc obyvatel
10
Monako nemá vlastní armádu. V případě potřeby, je to však odpovědností Francie zajistit zemi ochranu
Byly informace na této stránce užitečné?