Skip to main content

Levné letenky Monte Carlo

Monako - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Monte Carlo

Zajímavosti o Městě Monte Carlo

Monte Carlo je slavnou doménou kasinových hráčů. Zajímavostí je, že hazardní hry jsou ponechány jen turistům, protože domácí je mají zakázány. Lákadlem je i monacká jachtařská show, konající se každý rok. No a samozřejmě - Formule 1 Grand Prix. Monako má jeden z nejdražších trhů s nemovitostmi na světě. V roce 2017 zde například nemovitost stála průměrně 5,2 milionů dolarů. Monacké knížectví je známé i jako jedno z nejbezpečnějších míst na světě. Má 24 hodinový monitorovací systém a největší koncentraci policistů na počet obyvatel. Monako je velké asi jako newyorský Central park.

Proto se i smýšlení místních obyvatel mění. Například z procházky půl kilometru se stává cesta "kdesi velmi daleko".

Levné letenky do Monte Carla nenajdete ani z Prahy, protože do Monte Carla nic nelétá. Monako je ministát, který projdete pěšky i za jeden den. Pokud se sem chcete dopravit komfortně, doporučujeme letět do nedalekého francouzského města Nice a odtud autem či autobusem.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Monaku

Cestovní doklady do Monaka

Při cestě do Monaka vám jako cestovní doklad stačí občanský průkaz, případně cestovní pas.

Počasí v Monaku

Pro Monako je typické středomořské a velmi slunečné počasí. Může se pyšnit až 300 slunečnými dny v roce. Průměrné letní teploty dosahují od 21 ° C do 26 ° C, za hlavní sezónu se považuje období od června do září.

Ceny v Monaku

Oficiálním platidlem v Monaku je euro, které nahradilo někdejší francouzský a monacký frank. Kartou zaplatíte téměř všude. Ceny v Monaku jsou oproti České republice poměrně vysoké. Téměř kamkoli se dostanete pěšky, taxíky můžou být pořádně drahé.

Pokud chcete ušetřit, můžete jezdit městskou hromadnou dopravou. Jídlo v běžné restauraci vás klidně vyjde na 25-30 eur. Káva stojí 4 eura, pivo od 5 do 10 eur a za láhev vody zaplatíte 2 eura. Hledáte levné ubytování v Monaku? Za dvoulůžkový pokoj na jednu noc pro 2 osoby zaplatíte minimálně 180 eur.

Doporučujeme podívat se na nabídku hotelů na Pelikan.cz. Chcete si pronajmout auto v Monaku? Zkontrolujte si aktuální nabídku na Pelikánu a auto rezervujte v předstihu. Můžete si ho vyzvednout například již na letišti v Nice a do Monaka cestovat komfortně odtud.

Aktuální čas v Monaku

V Monaku je stejný čas, jako v ČR.

Tipy, co vidět a zažít v Monaku

10 zajímavostí o Monaku

1
Monacké knížectví je známé i jako jedno z nejbezpečnějších míst na světě. Má 24 hodinový monitorovací systém a největší koncentraci policistů na počet obyvatel
2
Populace v Monaku představuje více než 55 procent přistěhovalců a přibližně 139 národností
3
Okolo 30% obyvatel Monaka jsou milionáři, podobně jako v Curychu nebo Ženevě
4
Monako je známé svými přibližně 300 slunečnými dny během roku
5
Není ničím neobvyklým překročit hranici mezi Monakem a Francií i několikrát denně
6
Jedno z tradičních jídel v Monaku je stocafi, treska s rajčatovou omáčkou, česnekem, olivami a bylinkami
7
Země stojí na útesech na středozemním pobřeží, náročnější terén je tak dobrým společníkem při spalování kalorií, špatným při preferenci nenáročných tras
8
Monako je velké asi jako newyorský Central park
9
Druhý nejmenší stát světa má přibližně 38 tisíc obyvatel
10
Monako nemá vlastní armádu. V případě potřeby, je to však odpovědností Francie zajistit zemi ochranu
Byly informace na této stránce užitečné?