Skip to main content

Levné letenky Lyon

Francie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Lyonu

Zajímavosti o Lyonu

Toto nenápadné město pod francouzskými Alpami Vám nabídne více, než byste čekali. Jako první určitě navštivte Baziliku Notre Dame na kopci Fourviere, odkud uvidíte město jako na dlani a s lehkostí si naplánujete další kroky v historickém centru pod Vámi. Věděli jste, že Lyon je město světel? Navštivte ho během Festivalu světel a přesvědčte se sami.

Francouzský Lyon můžeme bezpochyby považovat za jeden z klenotů země galského kohouta. Při své návštěvě se projděte renesanční čtvrtí Vieux Lyon, kde by byl hřích nenavštívit jednu z tradičních restaurací zvaných bouchons a ochutnat některé z místních specialit.

Jedinečným zážitkem bude také projížďka na kole po břehu řeky Rhône, což díky cca 340 stanicím s veřejnou půjčovnou kol snad už nemůže být jednodušší, zvláště když je první půlhodina zcela zdarma. Lyon je také městem kultury - ať už se rozhodnete pro slavnou lyonskou operu, nebo to bude koncert v Auditoriu, tak odejdete v úžasu.

Další neodmyslitelnou zastávkou tohoto města je bazilika Notre-Dame de Fourvière, která se tyčí nad městem a ke které se můžete dostat pěšky nebo vyvézt lanovkou. V obou případech se toto místo vyplatí navštívit ať už kvůli bazilice, nebo tomu nejkrásnějšímu výhledu na město.

Lyon není tak oblíbené město jako Paříž či Nice, ale rozhodně má co nabídnout i Čechům. Levné letenky do Lyonu si nejčastěji rezervujete z Vídně, odkud bez přestupu letecká společnost Easyjet, Austrian Airlines a Air France. Průměrná délka přímého letu jsou dvě hodiny. S přestupem můžete letět do Lyonu také z Vídně, společnostmi SWISS, Lufthansa, Eurowings či Brussels Airlines.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Lyonu

Jaké cestovní doklady potřebuji do Francie?

Jelikož Francie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Lyonu

Příznivé podnebí nahrává turistické sezóně po celý rok. V létě se teploty pohybují kolem 25 stupňů Celsia, v zimě kolem 8 stupňů Celsia. Svahy kolem města obsahují všechny potřebné živiny pro pěstování vinné révy. Kdy je tedy dovolená v Lyonu tou správnou volbou? Lyon s příjemným klimatem se vyplatí navštívit téměř během celého roku. Pokud se však rozhodnete navštívit město v létě, připravte se na větší pohyb turistů. Pokud se chcete vyhnout náporu turistů a užít si pěkné počasí, ideálním obdobím na návštěvu bude březen-duben a září-říjen.

LYON Počasí

Jaké jsou ceny ve Francii?

Národní měnou ve Francii je euro. Hledáte hotel ve Francii? Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Doporučujeme zejména hotely z mezinárodní sítě Ibis.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Francie povinná?

Francie vyžaduje od návštěvníků následující povinné očkování: tetanus, záškrt a dětská obrna. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Lyonu

Lyon se nachází ve stejné časové zóně jako Česká republika.

Tipy, co vidět v Lyonu

10 zajímavostí o Francii

1
Typická skotská sukně, tzv. kilt, se poprvé objevila ve Francii. Kilt vynalezli francouzští pastýři, kteří si jím usnadňovali pohyb v bažinách.
2
1 z 5 lidí ve Francii zažívá depresi. Právě to dělá z Francie nejvíce depresivní krajinu na světě.
3
Francouzi milují sýry. Ve francouzských obchodech najdete až neuvěřitelných 1 000 druhů různých sýrů.
4
K sýru neodmyslitelně patří i víno. Francie je jedním z největších producentů vína na světě. Země je hrdá na svých 17 vinných regionů.
5
V celé Paříži je pouze jedna značka se znamením STOP.
6
Skleněná pyramida, která vyčnívá z Louvre má vyjadřovat francouzský obdiv k Egypťanům a jejich jedinečné starověké kultuře.
7
Každý Francouz za rok zkonzumuje průměrně až 500 šneků. Kromě šneků najdete na francouzských talířích i takové "lahůdky" jako jsou žabí stehýnka či koňské maso.
8
Paříž byla původně Římanům městem s názvem "Lutetia".
9
V roce 2012 byla Francie nejnavštěvovanější zemí na světě. Navštívilo ho 83 milionů turistů.
10
Ve Francii se můžete oddat s mrtvým člověkem.
Byly informace na této stránce užitečné?