Skip to main content

Levné letenky Korsika

Francie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Bastie

Zajímavosti o Bastie

Největší francouzský ostrov, Korsika, se nachází v západním Středomoří. Ostrov nabízí přírodní rozmanitost, kterou jen těžko najít v jiném místě Evropy. Pláže s bílým pískem, skalnaté útesy, husté lesy či vysoké hory. Korsiku milují jak běžní rekreanti, tak vytrénovaní turisté.

Možná právě divoká, místy stále nedotčená příroda, měla vliv na bouřlivou historii země. Vždyť se zde narodil i Napoleon, který pořádně otřásl dějinami lidstva. Se svým vínem, sýrem a masem boří ostrov zažité představy i v gastronomi, na kterou nedá dopustit žádný pravý gurmán. Korsika je prostě ideální destinace pro všechny skutečně náročné cestovatele.

Korsiku mají v oblibě i našinci. Levné letenky na Korsiku nejčastěji koupíte z Prahy či Vídně. Průměrná délka letu je přibližně tři a půl hodiny obvykle s jedním přestupem. Přímý let na Korsiku provozují letecké společnosti Austrian Airlines, Niki Luftfahrt a Air Berlin z Vídně.

Přímý let trvá okolo jeden a půl hodiny. Lety s obvyklým jedním přestupem provozují zejména společnosti Air France a Lufthansa. Z našich končin se na Korsiku nejčastěji létá na letiště Calvi - Sainte-Catherine Airport, případně na letiště Ajaccio Napoleon Bonaparte Airport, Bastia - Poretta Airport zda Figari-Sud Corse Airport.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Korsice

Jaké cestovní doklady potřebuji do Francie?

Jelikož Francie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí na Korsice

Různorodá přírodní scenérie Korsiky ovlivňuje i její klima. Podnebí horských oblastí je odlišné od podnebí pobřežních lokalit. Pro pobřeží je charakteristické středomořské klima se suchými teplými léty a vlhkými, mírnými zimami.

Nejteplejším měsícem je červenec s průměrnou teplotou 22 ° C. Naopak nejchladnější vám bude v lednu, kde teplota dosahuje v průměru 8 ° C. Nejvíce prší v listopadu s průměrnými 96 mm srážek. Kdy je tedy nejlepší čas pro dovolenou na Korsice?

Pokud si chcete užít pláže, ideální období bude léto s průměrnými teplotami kolem 20 ° C, které často vystoupají nad 25 ° C. Teplota moře se pohybuje od června do října v rozhraní 20 až 24 ° C.

KORSIKA Počasí

Ceny na Korsice

Národní měnou je euro, které si za koruny směníte kdekoli. Hledáte hotel na Korsice?

Korsické tři hvězdičky mají obvykle obdobnou kvalitu jako řecké čtyři. Na ostrově můžete najít i poměrně levné ubytování s cenou kolem 25 - 30 EUR osoba / noc. Ceny a polohu ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Veřejná doprava na Korsice není ideální. Vlaky spojují města Ajaccio a Bastia. Cena lístku se pohybuje okolo 20 EUR. Zbytek veřejné dopravy zajišťují autobusy, jejichž linky jsou také omezené a koncentrují se zejména na východním pobřeží. Jezdí obvykle jen jednou-dvakrát za den. Problematická je i dostupnost jízdních řádů a dochvilnost autobusů. Nejideálnějším prostředkem na prozkoumání ostrova je proto auto.

Počítejte tu však s úzkými cestami a temperamentními Korsičany. Benzín je o něco dražší než v ČR, ale nejedná se o závratné rozdíly. Auto doporučujeme půjčit už u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Francie povinná?

Francie vyžaduje od návštěvníků následující povinné očkování: tetanus, záškrt a dětská obrna. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas na Korsice

Korsika se nachází ve stejném časovém pásmu jako ČR.

Tipy, co vidět na Korsice

10 zajímavostí o Korsice

1
Počet obyvatel Korsiky je přibližně 330 000.
2
Úředními jazyky na ostrově jsou: francouzský jazyk a korsický jazyk.
3
Mezi primárně exportní suroviny Korsiky patří například: víno, tabák, olivový olej, sýr či mramor.
4
Korsika se řadí mezi nejméně zalidněné ostrovy ve Středozemním moři. Díky čemuž si Korsika zachovala svůj osobitý ráz.
5
Korsické uzeniny patří mezi nejlepší na světě. Kvalita masných výrobcích je velmi vysoká zejména díky tradičnímu výrobnímu postupu a faktu, že korsické prasata žijí po většině ve volné přírodě a jsou krmena kaštany.
6
Korsika je jedním z 13 administrativních regionů Francie.
7
Nejznámějším Korsičan byl Napoleon, který se narodil v hlavním městě Ajaccio v roce 1769.
8
Od roku 1284 byla Korsika pod nadvládou Janovské republiky. Ostrov se stal v roce 1755 samostatnou republikou, ovšem jen na krátkou dobu. V roce 1769 obsadilo Korsiku Francie.
9
Nejvyšším vrcholem ostrova je Monte Cinto, který se tyčí 2706 metrů nad mořem.
10
V tradiční korsické kuchyni se často používají kaštany. Ty pomohly Korsičan překonat období hladu a staly se symbolem ostrova.
Byly informace na této stránce užitečné?