Skip to main content

Levné letenky Bordeaux

Francie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Bordeaux

Zajímavosti o Bordeaux

Bordeaux patří jednoznačně k největším historickým šperkům nejen Akvitánie, ale i celé Francie. Ostatně město je zapsáno i na seznamu chráněných památek UNESCO a pocházejí odtud nejkvalitnější ta vína světa.

Bordeaux leží na řece Garonne a jeho původ sahá hluboko do historie (přibližně se odhaduje na rok 1 před naším letopočtem). Město přežilo opravdu mnoho válečných hrůz. Nejprve bylo dobývané nejrůznějšími okolními kmeny a následně se samo dostalo do náboženské, ale i občanské války. Například pověstná Bartolomějská noc si zde vyžádala 300 obětí.

Mezi nejvýznamnější milníky jeho rozvoje patří doba Karla Velikého, který z něj udělal hlavní město Akvitánie. V 13. až 15. století se Bordeaux dostalo pod anglickou nadvládu, a to díky politickému sňatku dcery Akvitánie, vévody Eleonory. V té době bylo dokonce považováno za čtvrté nejvýznamnější město Anglie. To zanechalo historické stopy, které lze cítit i dodnes.

Bordeaux není tak oblíbené město jako je Paříž nebo Nice, ale rozhodně má co nabídnout i Čechům. Levné letenky do Bordeaux nejčastěji zarezervujete z Vídně či Budapešti. Právě Budapešť má ideální spojení bez přestupu, a to díky přímé lince společnosti Wizz Air. Průměrná délka přímého letu je přibližně 2 hodiny a 35 minut. S přestupem můžete letět do Bordeaux zejména z Vídně, společnostmi KLM / Air France, SWISS, Lufthansa nebo Brussels Airlines.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Bordeaux

Jaké cestovní doklady potřebuji do Francie?

Jelikož Francie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Bordeaux

V Bordeaux panuje příznivé klima, jež je ovlivněné Atlantským oceánem a jeho teplým golfským proudem, který obtéká Akvitánské pobřeží. Zimy jsou mírné a místy oblačné. Teplota zde dosahuje během roku od 5 °C až do 28 °C. Zřídkakdy klesne pod 2 °C nebo vystoupí nad 30 °C. Nejteplejšími měsíci jsou červen až září, přičemž nejtepleji vám bude v srpnu, kdy teplota dosahuje průměrných 28-29 °C.

Kdy je tedy dovolená v Bordeaux tou správnou volbou? Bordeaux s příjemným středomořským klimatem se vyplatí navštívit téměř během celého roku. Pokud se však rozhodnete navštívit město v létě, ujistěte se, zda má váš hotel klimatizaci a připravte se na nával turistů. Pokud se chcete vyhnout náporu turistů a užít si stále pěkné počasí, ideálním obdobím na návštěvu bude březen-duben a září-říjen.

BORDEAUX Počasí

Ceny v Bordeaux

Národní měnou je Euro, to znamená, že peníze před cestou tedy zaměňovat musíte. Hledáte hotel v Bordeaux? Obecně platí, že čím blíže k pláži, tím je cena vyšší. Ubytování mimo pláže však můžete najít i za 20 EUR (514 Kč) za noc na osobu. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Francie povinná?

Francie vyžaduje od návštěvníků následující povinné očkování: tetanus, záškrt a dětská obrna. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Bordeaux

Bordeaux se nachází ve stejné časovém pásmu jako Česká republika.

Tipy, co vidět v Bordeaux

10 zajímavostí o Francii

1
Typická skotská sukně, tzv. kilt, se poprvé objevila ve Francii. Kilt vynalezli francouzští pastýři, kteří si jím usnadňovali pohyb v bažinách.
2
1 z 5 lidí ve Francii zažívá depresi. Právě to dělá z Francie nejvíce depresivní krajinu na světě.
3
Francouzi milují sýry. Ve francouzských obchodech najdete až neuvěřitelných 1 000 druhů různých sýrů.
4
K sýru neodmyslitelně patří i víno. Francie je jedním z největších producentů vína na světě. Země je hrdá na svých 17 vinných regionů.
5
V celé Paříži je pouze jedna značka se znamením STOP.
6
Skleněná pyramida, která vyčnívá z Louvre má vyjadřovat francouzský obdiv k Egypťanům a jejich jedinečné starověké kultuře.
7
Každý Francouz za rok zkonzumuje průměrně až 500 šneků. Kromě šneků najdete na francouzských talířích i takové "lahůdky" jako jsou žabí stehýnka či koňské maso.
8
Paříž byla původně Římanům městem s názvem "Lutetia".
9
V roce 2012 byla Francie nejnavštěvovanější zemí na světě. Navštívilo ho 83 milionů turistů.
10
Ve Francii se můžete oddat s mrtvým člověkem.
Byly informace na této stránce užitečné?