Skip to main content

Levné letenky Marseille

Francie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Marseille

Zajímavosti o Marseille

Milujete léto a zároveň i Francii? Pak se určitě vydejte do slunečného Marseille. Léta jsou horká, a tak si tu krásnou dovolenou užijete klidně i na přelomu září a října, kdy průměrné teploty dosahují až 20 °C a ani o slunce zde není nouze. Marseille je ve skutečnosti považováno za nejslunnější město v celé Francii.

Letiště neleží přímo v Marseille, ale po příchodu se dokážete do města dostat bez problémů ze shuttle autobusem, za který zaplatíte 8 eur / 200 CZK a odvezete se spolehlivě každých 15 minut přímo do centra. Po městě se pak jednoduše můžete dopravovat buď autobusem, tramvají nebo metrem. Pokud však chcete poznat Marseille co nejlépe, doporučujeme chodit co nejvíce pěšky.

Dříve bylo město právě považováno za jedno z nejšpinavějších v západní Evropě a nejšpinavější ve Francii (ano, i před Paříží). V poslední době se však situace rapidně změnila a místní radnice se pokouší město pozvednout.

Rozhodně doporučujeme navštívit Vieux-Port, čili Starý přístav, ležící v malé mořské zátoce. Jak již název napovídá, předtím tato část Marseille sloužila jako přístav a v dnešní době se zde nachází kotviště hlavně luxusních jachet a rybářských lodí. Kolem celé zátoky se nachází nespočet restaurací, nabízejících od místních mořských specialit, přes šťavnaté steaky až po indická či vietnamská jídla.

Kupte si lístek na loď, která Vás doveze až na Frioulské ostrovy (francouzský Les Îles du Furland). Jejich součástí je i známý ostrov If, na kterém se nachází stejnojmenná pevnost, dlouho sloužící jako věznice. I ostatní ostrovy můžete projít křížem krážem a kochat se přitom panoramatickým pohledem na nekonečné Středozemní moře a Marseille s jeho skalnatým okolím.

Celé Marseille jako by bylo protkané památkami a "narážíte" do nich v podstatě na každém kroku. Pokud bychom měli vyzvednout pouze jedinou, vystupte k bazilice Notre Dame de la Garde, odkud je opět nádherný výhled na celé město a přilehlé okolí. Velmi zajímavá je i samotná bazilika, postavená v románsko-byzantském slohu. Vstup do ní je zdarma.

Ve městě je také několik pláží, proto noste s sebou plavky i při procházkách městem. A když vyhládne, dejte si v některé z restauraci typické místní jídlo – bouillabaisse, tradiční provensálskou rybí polévku, která má svůj původ právě v tomto přístavním městě. A jako dezert vanilkový Crème brûlée.

Marseille není tak oblíbené město jako Paříž či Nice, ale rozhodně má co nabídnout i Čechům. Levné letenky do Marseille nejčastěji rezervujete z Vídně. Přímé letecké zatím není. S jedním přestupem se však dokážete dopravit aerolinkami Iberia, Easyjet, Lufthansa, Austrian Airlines či Air France.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Marseille

Jaké cestovní doklady potřebuji do Francie?

Jelikož Francie je členem Evropské unie, stačí vám platný občanský průkaz nebo pas.

Počasí v Marseille

V Marseille je léto krátké a horké. Zimy jsou mírné a místy oblačné. Teplota zde dosahuje během roku 5 °C až 28 °C. Zřídkakdy klesne pod 2 °C nebo vystoupí nad 30 °C. Nejteplejšími měsíci jsou červen až září, přičemž nejtepleji Vám bude v srpnu, kdy teplota dosahuje průměrných 28-29 °C. Kdy je tedy dovolená v Marseille tou správnou volbou? Marseille s příjemnou středomořskou klimatem se vyplatí navštívit kdykoliv. Pokud se však rozhodnete navštívit město v létě, ujistěte se, že Váš hotel má klimatizaci a připravte se na nával turistů. Pokud se chcete vyhnout turistům a užít si stále pěkné počasí, ideálním obdobím na návštěvu bude březen-duben a září-říjen.

MARSEILLE Počasí

Ceny v Marseille

Národní měnou je euro, peníze před cestou tedy zaměňovat musíte. Hledáte hotel v Marseille? Čím blíže k pláži, tím je cena vyšší. Ubytování mimo pláže však můžete najít i za 20 EUR / 500 CZK za noc na osobu. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Řízení v městě může být náročně kvůli častým dopravním zácpám a nedostatku parkovacích míst. Pokud se však rozhodnete prozkoumat přilehlé okolí, auto se Vám rozhodně sejde. Doporučujeme půjčit auto už na letišti a rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Francie povinná?

Francie vyžaduje od návštěvníků následující povinné očkování: tetanus, záškrt a dětská obrna. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás.

Aktuální čas v Marseille

Marseille se nachází ve stejné časové zóně jako Česká republika.

Tipy, co vidět v Marseille

10 zajímavostí o Francii

1
Typická skotská sukně, tzv. kilt, se poprvé objevila ve Francii. Kilt vynalezli francouzští pastýři, kteří si jím usnadňovali pohyb v bažinách.
2
1 z 5 lidí ve Francii zažívá depresi. Právě to dělá z Francie nejvíce depresivní krajinu na světě.
3
Francouzi milují sýry. Ve francouzských obchodech najdete až neuvěřitelných 1 000 druhů různých sýrů.
4
K sýru neodmyslitelně patří i víno. Francie je jedním z největších producentů vína na světě. Země je hrdá na svých 17 vinných regionů.
5
V celé Paříži je pouze jedna značka se znamením STOP.
6
Skleněná pyramida, která vyčnívá z Louvre má vyjadřovat francouzský obdiv k Egypťanům a jejich jedinečné starověké kultuře.
7
Každý Francouz za rok zkonzumuje průměrně až 500 šneků. Kromě šneků najdete na francouzských talířích i takové "lahůdky" jako jsou žabí stehýnka či koňské maso.
8
Paříž byla původně Římanům městem s názvem "Lutetia".
9
V roce 2012 byla Francie nejnavštěvovanější zemí na světě. Navštívilo ho 83 milionů turistů.
10
Ve Francii se můžete oddat s mrtvým člověkem.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)