Skip to main content

Levné letenky Kongo

Kongo - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Konga

Zajímavosti o Kongu

Konžská republika, známá také jako Kongo-Brazzaville, leží po obou stranách rovníku na západě střední Afriky. Značnou část její východní hranice tvoří řeka Kongo, do tohoto povodí patří celá severní část země a velká část území je dodnes pokryta deštnými pralesy.

Kongo se ve světě nechvalně proslavilo těžbou ropy z Atlantiku, dřeva z pralesů, ale zároveň i výrobou kvalitní kávy a kakaa. Ještě stále zde můžete pozorovat poměrně velkou populaci goril, stačí navštívit národní park D'lymfy.

Hlavním městem je Brazzaville, nabízí autentickou africkou atmosféru včetně rytmické africké hudby. Leží na řece Kongo, která zde tvoří četné peřeje a vodopády. Bude také vašim vstupním bodem pro cestování po zemi.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Kongu

Cestovní doklady a víza do Konga

Vízum je nutné získat před vstupem do země na příslušném zastupitelském úřadě Konžské republiky v Berlíně. Vízum není možné získat na hraničním přechodu / letišti.

Vízové ​​požadavky:

  • platný cestovní doklad (platný alespoň 6 měsíců, končící platnost alespoň 9 dní od plánovaného vycestování, dvě volné strany), (kopie pasu),
  • vyplněný vízový formulář,
  • 2 x fotografie pasového formátu,
  • potvrzení o očkování proti žluté zimnici, (vyžaduje se mezinárodní očkovací průkaz),
  • poplatek za krátkodobé vízum do 30 dní je 50 USD, do 60 dní je 75 USD, vícevstupové tříměsíční víza stojí 100 USD.

Vízový proces trvá 24 hodin. Žadatel musí přijít osobně. Poplatek za víza se platí v hotovosti.

Počasí v Kongu

Kongo se nachází na rovníku a podnebí zde v průběhu roku nevykazuje výraznější odchylky. Vzduch má vysokou vlhkost a průměrná denní teplota je 24 ° C a noční obecně mezi 16 a 21 ° C. Období sucha trvá od června do srpna, ale ve většině zemí jsou až dvě srážkové maxima. Jedno v období března až května a druhé v září až listopadu.

Ceny v Kongu

Oficiálním platidlem v Kongu je středoafrický frank. Platit ale můžete i americkými dolary. Ceny v Kongu jsou velmi nízké. Za večeři pro dva zaplatíte zhruba 30 dolarů, pivo stojí 1 dolar, láhev vody koupíte pod 1 euro. Platí však, že turisté musejí téměř všechno zboží a služby smlouvat - jsou často 3 až 4 krát nadhodnocené.

Aktuální čas v Kongu

V Kongu je stejný čas, jako v ČR. Jsme ve stejném časovém pásmu.

Zdraví a očkování před cestou do Konga

Cestovatelé musí být povinně očkování proti žluté zimnici. Doporučuje se také očkování proti všem typům žloutenky, tyfu a meningitidě. V zemi je vysoký výskyt AIDS, na celém území se vyskytuje malárie.

10 zajímavostí o Kongu

1
Kongo je také známé jako Kongo republika, Kongo, Západní Kongo a Kongo-Brazzaville
2
Populace Konga je více než 5 milionů lidí. To je jedna desetina italské populace!
3
Průměrná délka života je zde 60 let
4
Celková rozloha Konga je 342 tisíc kilometrů čtverečních
5
Úředním jazykem Konga je francouzština
6
Dominantou terénu jsou nížiny a povodí, s téměř neobydlenou džunglí na severu
7
Řeka Kongo, která protéká Kongem, je nejhlubší řekou (místy až 220 metrů) a druhou největší řekou na světě
8
Země je ohraničená Kamerunem a Středoafrickou republikou na severu, Demokratickou republikou Kongo na východě, Angolou na jihu a Gabonem na západě
9
Hlavním městem je Brazzaville
10
Deštný prales v Kongu je druhým největším deštným pralesem na světě
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)