Skip to main content

Levné letenky Uganda

Uganda - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Ugandy

Zajímavosti o Ugandě

Malá země s mnoha atrakcemi. Po nemilé minulosti se turismus do perly Afriky, jako Ugandu nazývají, opět vrací. Od velmi přátelských místních, přes nekonečně zelenou džungli až po množství nádherných jezer a vodopádů - Uganda se určitě zařadí mezi vaše nezapomenutelné zážitky.

Co by vám nemělo uniknout v Ugandě? Určitě safari a horské gorily v parcích Bwindi a Mgahinga, Hrobky bugandských králů v Kasubi, raftování na divoké vodě v Jinja, pramen Nilu a pohoří Ruwenzori s vrcholky Mount Stanley a Margherita.

Uganda je vnitrozemský stát a leží ve východní Africe. Leží na Východoafrické vysočině a je tak obklopen mnoha pohořími - Modré hory či Ruwenzori. Na ugandském území se nachází i několik významných jezer: Ukerewe (Viktoriino jezero), Albertovo jezero a Edwardovo jezero.

Uganda je nepochybně jednou z nejkrásnějších afrických zemí. Má mimořádně přírodní scenérie s horami, jezery a vodopády a velké množství národních parků.

Jak cestovat do Ugandy? Doporučujeme na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností Turkish Airlines, Kenya Airways či Air France / KLM.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Ugandě

Cestovní doklady a víza do Ugandy

Při vstupu do Ugandy budete potřebovat platný cestovní pas a víza. Platnost pasu musí být alespoň 6 měsíců ode dne plánovaného návratu z Ugandy.

Vízum lze získat buď na Velvyslanectví Ugandy v Berlíně nebo přímo při vstupu do země na mezinárodním letišti v Entebbe.

K žádosti o turistické vízum budete potřebovat:

  • platný cestovní doklad - cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců a 1 čistá dvoustrana
  • vyplněný formulář
  • zpáteční letenka
  • fotografie
  • zaplacen poplatek 50 amerických dolarů pro 1 vstup

Počasie v Ugande

Pre Ugandu je typické tropické rovníkové podnebie, avšak počasie v jednotlivých regiónoch krajinu závisí od nadmorskej výšky.

Kedy navštíviť Ugandu? Najteplejšie obdobie panuje od decembra do februára s priemernou teplotou okolo 29°C. Obdobia dažďov v južnej časti krajiny od apríla do mája a v mesiacoch október-november. Na severe krajiny je obdobie dažďov od apríla do októbra.

Ceny v Ugandě

Oficiálním platidlem v zemi je ugandský šilink.

Peníze zaměníte ihned po příletu na letišti, nebo v hlavním městě Entebbe. Běžně vyměnitelné jsou americké dolary a eura. Banky a bankomaty najdete v každém větším městě, vybírejte však menší částky, některé bankomaty mají velmi limitovaný počet bankovek.

Ceny v Ugandě jsou poměrně nízké. Za jídlo v pouličním stánku zaplatíte v přepočtu 1-2 eura, za večeři pro dva v restauraci zaplatíte v přepočtu 10 eur. Láhev vody vyjde 50 eurocentů.

Levné ubytování v Ugandě naleznete přímo ve vyhledávání na Pelikánu. Nabízíme hotely, ale i ubytování za méně peněz v skromnějších apartmánech. Apartmány jsou nejlevnější způsob, jak se ubytovat. Ubytujete se už od 10 dolarů na noc. Doporučujeme se ubytovat v hlavním městě a co nejvíce v centru.

Chcete si půjčit auto v Ugandě? Udělejte tak v předstihu a získáte výhodnější cenu. Auto si vyzvednete přímo po příjezdu na letiště

Aktuální čas v Ugandě

V Ugandě je o dvě hodiny více než v Česku.

Zdraví a očkování před cestou do Ugandy

Povinné očkování před vstupem do Ugandy je očkování proti žluté zimnici. Doporučené jsou očkování proti žloutence typu A, B a břišnímu tyfu.

Uganda je jednou ze zemí nejvíce postiženou výskytem viru HIV / AIDS. Po celé zemi panuje riziko onemocnění malárií, i když ve vysokých nadmořských výškách už komáři, které roznášejí toto onemocnění nežijí.

V ugandských jezerech platí zákaz koupání z důvodu rizika nakažení bilharziózou. Jediné místo, kde se tato nemoc nevyskytuje, je jezero Bunyonyi na jihozápadě země.

Tipy, co je třeba vidět a zažít v Ugandě

10 zajímavostí o Ugandě

1
Uganda je domovem 11% ze světové populace ptáků
2
Za každý strom, který jste vyplénili sebe v Ugandě, zasadíte další tři
3
Kola jsou hlavním dopravním prostředkem ve městech
4
Uganda má na svém území 6,8% světových druhů motýlů
5
Mt. Elgon má největší sopečnou základnu na světě
6
Vozidla v Ugandě jezdí po levé straně silnice
7
Uganda má jeden z nejmenších kostelů na světě
8
Po Etiopii je druhou nejvíce vnitrozemskou zemí na světě
9
V Ugandě se mluví přes 30 různými domorodými jazyky
10
Smažené kobylky jsou servírované speciálním hostem v Ugandě
Byly informace na této stránce užitečné?