Skip to main content

Levné letenky Istanbul

Turecko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Istanbulu

Zajímavosti o Istanbulu

Leží na obou stranách Bosporské úžiny, mezi Černým a Marmarským mořem, Istanbul je mostem mezi evropským a asijským kontinentem. Kdysi byl centrem Východořímské, Byzantské a Osmanské říše.

Istanbul proto v sobě nezapře bývalý obrovský politický význam, střet kultur a náboženství. Při procházkách uličkami centra tak odkrývá vrstvy pozoruhodné historie postupně, a však o to víc působivě. Masivní mešity, honosné královské paláce a rušné pestrobarevné bazary, které přes hluk hlasů a hudby zaplavuje vůně koření, ryb či kebabu. Kouzlo tohoto podmanivého města už jen znásobuje zpěv muezzin z vysokých štíhlých minaretů, kterých tu je opravdu jako máku. Istanbul je zkrátka hlavní brána do světa Orientu.

Istanbul je oblíbenou destinací i mezi našinci. Levné letenky do Istanbulu koupíte z Prahy a Vídně. Lety provozují zejména společnosti Turkish Airlines, Pegasus Airlines či Ukraine International Airlines. Hlavním letištěm v Istanbulu je letiště Atatürk Airport, létá se i na letiště Sabiha Gökçen Airport.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Istanbule

Cestovní doklady do Turecka

Češi mohou vstupovat na území Turecka s cestovním pasem, jehož platnost musí být minimálně 6 měsíců od vstupu na území Turecka. Doklad by měl mít minimálně dvě volné strany na udělení příslušných razítek.

Počasí v Istanbulu

Istanbul má v průměru 844 mm srážek ročně, což je více než například v Londýně. Nejvíce prší během pozdního podzimu a zimy. Občasným srážkám se však nevyhnete ani během léta či jara. V létě dosahuje průměrná teplota během dne okolo 27 ° C, která se včas během horkých dnů šplhá i přes 35 ° C.

Léto zde tedy bývá pěkně horké. Naopak, nejchladnějším měsícem je únor s průměrnou teplotou 6 ° C. Kdy je tedy dovolená v Istanbulu správná volba? Ideálním obdobím pro návštěvu jsou z hlediska počasí měsíce duben - květen a období od září do poloviny listopadu.

ISTANBUL POČASÍ

Ceny v Istanbule

Národní měnou je turecká lira, kterou zaměníte předem ve směnárně nebo přímo na místě. Hledáte hotel v Istanbulu? Většina památek se nachází na evropské straně města, zejména kolem stanice Sultanahmet.

Ceny ubytování a vzdálenost od centra si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Veřejná doprava ve městě je poměrně komplikovaná, není jednoduché najít mapy spojení a přestupy budou velmi časté. Stejně tak je MHD přeplněná a je třeba si dávat pozor na kapesní zloděje. Istanbul má rozsáhlý autobusový systém, metro, tramvaje, místní vlaky a lodní trajekty.

Lístky si musíte koupit před nastoupením do dopravního prostředku v prodejních stáncích nebo v automatech na zastávkách. Alternativou je čipová karta Akbil, jejíž kredit budete čerpat při jednotlivých přepravách. Tuto akceptují veřejní přepravci a někteří ze soukromých autobusových dopravců.

Metro jezdí na dvou drahách, dostanete se jím i na letiště Atatürk. Oblíbené jsou i soukromé minibusy (dolmušů), které jezdí na stabilních trasách. Přepravní zaplatíte přímo v dolmuši. Řízení v Istanbulu je chaotické a nedoporučuje se, zácpy jsou tu na denním pořádku. Pokud se však rozhodnete prozkoumat okolí města či krajinu, auto si můžete rezervovat také přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Turecka

Při cestování do Turecka nejsou povinné žádné očkování. Jelikož ČR nemá s Tureckem dohodu o bezplatné zdravotní péče, doporučuje se předem uzavřít cestovní pojištění, které by pokrylo případné náklady.

Aktuální čas v Istanbulu

V Istanbulu je o 2 hodiny více než v ČR.

Letecké statistiky o Istanbulu

  • Počet mezinárodních letišť v Istanbulu: 2.

Tipy, co vidět v Istanbule

10 zajímavostí o Istanbulu

1
Istanbul je jediná metropole, která se rozkládá na dvou kontinentech.
2
Istanbul s přibližně 13 miliony obyvatel je největší město Turecka.
3
Stejně jako Řím se rozkládá na sedmi kopcích.
4
Pocházejí odsud tulipány, pozdější symbol Holandska.
5
Tureckým národním nápojem byla kdysi káva. Po zdražení cen ji však nahradil čaj.
6
Přestože byl Istanbul hlavním městem Východořímské a Osmanské říše, není hlavním městem Turecka. Tímto je Ankara.
7
Istanbul byl kdysi známý jako Konstantinopol - podle svého zakladatele římského císaře Konstantina Velikého.
8
Agatha Christie napsala v Istanbulu svůj slavný román Vražda v Orient Expresu.
9
V Istanbulu se nachází nejvíce mešit v Turecku. Najdete jich zde přes 3100.
10
Během středověku byl veřejný záchod pro Evropu neznámým pojmem, v Osmanské říši jich však bylo až kolem 1400.
Byly informace na této stránce užitečné?