Skip to main content

Levné letenky Malajsie

Malajsie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Malajsie

Zajímavosti o Malajsii

Kuala Lumpur, Penang, Langkawi, Borneo. Dovolená v Malajsii má co nabídnout i těm nejnáročnějším cestovatelům. Je to skvělá volba pro začínající i zkušené cestovatele. Doprava funguje výborně, ceny jsou nízké, s místními se bez problémů domluvíte anglicky.

V Malajsii poznáte na menším prostoru různé kultury, náboženství, výbornou gastronomii, pláže, prales i čajové plantáže. Cestování v Malajsii je velmi příjemné, protože vzdálenosti nejsou až tak velké jako v jiných asijských zemích. Poznávání Malajsie pravděpodobně zahájíte v Kuala Lumpur, Penangu, Langkawi ale možná si vyberete vstup z jihu, od Singapuru. Levné letenky do Malajsie lze z Evropy rezervovat do všech zmíněných míst.

Letenky do Malajsie rezervujete levně z Prahy a Vídně. Do Kuala Lumpur se dostanete velmi komfortně se společnostmi Emirates, Qatar Airways, British Airways, Turkish Airlines či Thai Airways. Přímý let do Malajsie z našich končin neexistuje.

Více Zobrazit méně

TOP města v Malajsii

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur je jedno z nejmodernějších měst jihovýchodní Asie. Plné mrakodrapů, skvělého street-foodu a ještě lepších zážitků. Kombinuje se zde luxus Západu okořeněný asijskými vůněmi a evropským životním stylem. Kuala Lumpur je naší první zastávkou a obecně také výborným výchozím bodem pro cestování po Jihovýchodní Asii. Multikulturalismus je právě to, co na Malajsii fascinuje nejvíce. Najdete zde vzrušující mix indické, čínské a malajské kultury, různých náboženství, ale také přírodních a gurmánských zážitků. A pro mnohé je největším lákadlem právě fakt, že zde, na rozdíl od mnoha jiných destinací Jihovýchodní Asie, nebudete zakopávat o turisty. Stále je jaksi mimo hlavní turistické trasy.

Na ostrově Penang se zase nachází koloniální skvost, město George Town, které bylo původně založeno jako výchozí bod k obchodování na poloostrově s místními sultanáty. Dnes zde můžete obdivovat anglickou koloniální architekturu, čínskou i indickou čtvrť, ale i obchodní domy bohatých Číňanů, kteří zde za éry Angličanů působili.

Kuala Lumpur je jednou z nejnavštěvovanějších destinací jihovýchodní Asie. To dobře ví i cestující z České republiky, pro které je Malajsie velmi oblíbenou destinací. Levné letenky do Kuala Lumpur si můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze komfortně létat zejména s aerolinkami Qatar Airways, Emirates, EVA Air, Turkish Airlines, Thai Airways či KLM. Průměrná délka letu do Kuala Lumpur je 15 hodin.

Langkawi

Západní pobřeží kontinentální Malajsie si zaslouží speciální pozornost každého milovníka Asie. Najdete zde nádherný ostrov jménem Langkawi s několika pěknými plážemi, zelenými horami, vodopády a nejprudší lanovkou na světě (Langkawi Cable Car).

Ostrov Langkawi sestává z devadesáti devíti ostrovů nacházejících se v severo-západní části malajského poloostrova a patří pod sultanát Kedah. Symbolem Langkawi jsou orli, po kterých je ostrov pojmenován a hlavní atrakcí je právě jejich krmení. Hlavní město s letištěm je Kuah. Langkawi disponuje i úžasným podmořským světem, jedním z nejpestřejších v celé jihovýchodní Asii.

Najdete zde jedno z největších akvárií v Asii s 15 metrovým tunelem, kde lze obdivovat ryby a jiné druhy podmořských živočichů. Levné letenky na Langkawi lze rezervovat i z našich končin. Přímý let na Langkawi z našich končin neexistuje. Avšak velmi komfortně lze letět s přestupem s novou linkou Qatar Airways, případně společnostmi Emirates nebo China Southern.

Penang

Pestrý koktejl kultur, ve kterém se mísí to nejzajímavější z východní Asie i Evropy, takový je Penang. Objevte malajský stát, který díky své poloze otevřel brány vzájemného obchodu pro evropské obchodníky a který si do dnešní doby uchovává jedinečné kouzlo mísící architektury buddhistických chrámů s neoklasickými koloniálními prvky.

Malý, ale šikovný. I to by se dalo říci o druhém nejmenším státě Malajsie, který si toho s rozlohou něco málo přes 1000 kilometrů čtverečních příliš nekonkuruje s jeho velkými sousedy, co ale ztrácí na velikosti, spolehlivě dohání na atraktivnosti. Penang se nachází na severozápadním pobřeží Malajského poloostrova s ​​hlavním městem George Town, jehož název i dnes připomíná jeho koloniální historii. Samotný Penang se vyznačuje zvláštním geografickým rozložením, kde menší polovina státu leží na Penangském ostrově, zatímco ta druhá a o něco větší leží na výše zmíněném poloostrově.

Ačkoli archeologické počátky Penangu najdeme už v neolitu a jedny z prvních zmínek se nám dochovaly od čínských mořeplavců z 15. století, moderní a víceméně oficiální historie Penangu začala až v roce 1786 z popudu Britské Východoindické společnosti, která zde založila důležitý obchodní uzel. Právě z toho období pocházejí koloniální památky, mezi které patří například Fort Cornwallis, pevnost postavená v místech, kde na ostrov poprvé vkročila noha Evropana. Ta se nachází právě v současném hlavním městě George Town, jehož historické centrum najdete od roku 2008 na Světovém seznamu kulturního dědictví UNESCO. Kromě výše zmíněné pevnosti z roku 1786 zde také najdete například bělostnou radnici, která svůj účel plní dodnes, budovu Nejvyššího soudu z počátku 20. století nebo například anglikánský kostel v neoklasickém stylu, který si pamatuje rok 1818.

Navzdory dlouhému koloniálnímu období tu ale najdete mnoho buddhistických chrámů. Mezi ty, které doporučujeme rozhodně navštívit, patří Wat Chaiyamangkalaram, ve kterém najdete jednu z nejstarších soch spícího Buddhy, které doplňuje bohatá zlatá výzdoba a stejně tak chrám Dhammikarama Burmese, který ve výzdobě v ničem nezaostává. V neposlední řadě je důležité zmínit se i o buddhistickém chrámu Kek Lok Si, který je údajně největším takovým chrámem v celé Malajsii a který je důležitým centrem poutí buddhistů, kteří sem pravidelně přicházejí z Hongkongu, Filipín, Singapuru i dalších částí jihovýchodní Asie. I díky tomu je však tento komplex zatížen komercí s obchody se suvenýry prakticky na každém rohu.

Při návštěvě ostrova se vydejte do jeho severozápadní části. Čeká tu na vás Národní park Penang. Na rozloze o 1 213 hektarech najdete chráněné dipterokarpové lesy a mangrovníkové porosty, ale i krásné písečné pláže a jezera. Mimo více než 1000 druhů rostlin zde společně se 416 druhy zvířat lze spatřit i vzácná zvířata - karety obrovské. Do parku se dá dostat pohodlně městskými autobusy.

Stejně jako se vyplatí objevovat přírodní krásy ostrova, je vhodné projít ulicí George Town. Tak jako v každém větším městě i zde najdete zákoutí, která by pravděpodobně uvítali nějaké ty stavební úpravy. Místní si s problémem ale poradili po svém. Díky tomu najdete na oprýskaných omítkách zajímavé malby a nejrůznější formy pouličního umění. Na ostrově Penang se zase nachází koloniální skvost, město George Town, které bylo původně založeno jako výchozí bod k obchodování na poloostrově s místními sultanáty. Dnes zde můžete obdivovat anglickou koloniální architekturu, čínskou i indickou čtvrť, ale i obchodní domy bohatých Číňanů, kteří zde za éry Angličanů působily.

Malajsie je jednou z nejnavštěvovanějších destinací jihovýchodní Asie. To dobře vědí i cestující z Čech, pro které je ostrov Penang stále oblíbenější destinací. Levné letenky na Penang lze rezervovat z Vídně i Prahy. Přímý let z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze komfortně létat zejména s aerolinkami Qatar Airways, Thai Airways, Austrian Airlines nebo China Airlines. Průměrná délka letu do Penangu je 18 hodin.

Užitečné info o Malajzii

Počasí v Malajsii

Malajsie je poměrně blízko rovníku, což znamená, že je celoročně velmi atraktivní z pohledu teploty vzduchu a vody. Hlavní sezóna jihovýchodní Asie obecně začíná v polovině listopadu a končí posledním březnovým týdnem. Duben a květen se vyznačuje větším výskytem srážek, ale roste i teplota vzduchu. Letní měsíce přinášejí vysoké teploty vzduchu, ale i krátké a intenzivní deště.

Čím blíže jsou zimní měsíce, tím je klidnější i počasí a přibývá i turistů. Náš tip: Pokud chcete cestovat v hlavní sezóně, vyberte si únor nebo březen, z pohledu letenek a ubytování jde o cenově nejatraktivnější období.

Cestovní doklady a víza do Malajsie

K návštěvě Malajsie budete potřebovat platný cestovní pas. Ten musí být platný minimálně ještě 6 měsíců po plánovaném ukončení pobytu v Malajsii.

Do Malajsie budete potřebovat víza pouze v případě, že váš pobyt přesáhne 90 dní. Celková délka pobytu v průběhu kalendářního roku nesmí přesáhnout dohromady 180 dní bez ohledu na počet vstupů do země.

Ceny v Malajsii

V Malajsii se platí tzv. malajským ringitem, který se dělí na 100 senů. Se směnou peněz není žádný problém. Směnárny najdete téměř na každém kroku a rozdíly mezi kurzy jsou jen minimální. V některých oblastech jsou ceny vyšší. V Kuala Lumpur dokonce i stonásobně.

Jednoduché ubytování seženete již za 30 - 75 MYR. Luxusnější třída ubytování se pohybuje mezi 200 - 300 MYR. Hledáte hotel na Penangu? V obrovské nabídce lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

Aktuální čas v Malajsii

V Malajsii je o 6 hodin více než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Malajsie

Povinné není žádné očkování, při cestování se doporučuje očkování proti žloutence.

Tipy, co vidět v Malajsii

10 faktů o Malajsii

1
Vlajku Malajsie navrhl architekt.
2
Malajský ostrov Borneo je třetím největším ostrovem na světě, hned po Grónsku a Nové Guinei.
3
Největší kruhový objezd na světě se nachází v Malajsii. Jeho průměr je 3,5 kilometru.
4
Novorozeňata a malé děti volají v Malajsii ulat. V překladu to znamená červ.
5
Na ostrově Penang najdete nejstarší anglickou školu v jihovýchodní Asii.
6
Původní název Malajsie je Aurea Chersonesus, což v překladu znamená zlatý poloostrov.
7
Místní čas v Malajsii se měnil již osmkrát v historii. Aktuálně je tam o 6 hodin více než u nás.
8
Malajsie má obrovské množství dálnic. V současnosti je jejich celková délka více než 65 tisíc kilmometrů.
9
Komnata jeskyně Sarawak v národním parku Gunung Mulu je největší jeskynní místností na světě. Vešel by se do ní klidně i Boeing 747.
10
Malajsie má ještě jeden unikát - nejdelší most jihovýchodní Asie, a to most na ostrov Penang.
Byly informace na této stránce užitečné?