Skip to main content

Levné letenky Penang

Malajsie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Penangu

Zajímavosti o Penangu

Pestrý koktejl kultur, ve kterém se mísí to nejzajímavější z východní Asie i Evropy, takový je Penang. Objevte malajský stát, který díky své poloze otevřel brány vzájemného obchodu pro evropské obchodníky a který si do dnešní doby uchovává jedinečné kouzlo mísící architektury buddhistických chrámů s neoklasickými koloniálními prvky.

Malý, ale šikovný. I to by se dalo říci o druhém nejmenším státě Malajsie, který si toho s rozlohou něco málo přes 1000 kilometrů čtverečních příliš nekonkuruje s jeho velkými sousedy, co ale ztrácí na velikosti, spolehlivě dohání na atraktivnosti. Penang se nachází na severozápadním pobřeží Malajského poloostrova s ​​hlavním městem George Town, jehož název i dnes připomíná jeho koloniální historii. Samotný Penang se vyznačuje zvláštním geografickým rozložením, kde menší polovina státu leží na Penangském ostrově, zatímco ta druhá a o něco větší leží na výše zmíněném poloostrově.

Ačkoli archeologické počátky Penangu najdeme už v neolitu a jedny z prvních zmínek se nám dochovaly od čínských mořeplavců z 15. století, moderní a víceméně oficiální historie Penangu začala až v roce 1786 z popudu Britské Východoindické společnosti, která zde založila důležitý obchodní uzel. Právě z toho období pocházejí koloniální památky, mezi které patří například Fort Cornwallis, pevnost postavená v místech, kde na ostrov poprvé vkročila noha Evropana. Ta se nachází právě v současném hlavním městě George Town, jehož historické centrum najdete od roku 2008 na Světovém seznamu kulturního dědictví UNESCO. Kromě výše zmíněné pevnosti z roku 1786 zde také najdete například bělostnou radnici, která svůj účel plní dodnes, budovu Nejvyššího soudu z počátku 20. století nebo například anglikánský kostel v neoklasickém stylu, který si pamatuje rok 1818.

Navzdory dlouhému koloniálnímu období tu ale najdete mnoho buddhistických chrámů. Mezi ty, které doporučujeme rozhodně navštívit, patří Wat Chaiyamangkalaram, ve kterém najdete jednu z nejstarších soch spícího Buddhy, které doplňuje bohatá zlatá výzdoba a stejně tak chrám Dhammikarama Burmese, který ve výzdobě v ničem nezaostává. V neposlední řadě je důležité zmínit se i o buddhistickém chrámu Kek Lok Si, který je údajně největším takovým chrámem v celé Malajsii a který je důležitým centrem poutí buddhistů, kteří sem pravidelně přicházejí z Hongkongu, Filipín, Singapuru i dalších částí jihovýchodní Asie. I díky tomu je však tento komplex zatížen komercí s obchody se suvenýry prakticky na každém rohu.

Při návštěvě ostrova se vydejte do jeho severozápadní části. Čeká tu na vás Národní park Penang. Na rozloze o 1 213 hektarech najdete chráněné dipterokarpové lesy a mangrovníkové porosty, ale i krásné písečné pláže a jezera. Mimo více než 1000 druhů rostlin zde společně se 416 druhy zvířat lze spatřit i vzácná zvířata - karety obrovské. Do parku se dá dostat pohodlně městskými autobusy.

Stejně jako se vyplatí objevovat přírodní krásy ostrova, je vhodné projít ulicí George Town. Tak jako v každém větším městě i zde najdete zákoutí, která by pravděpodobně uvítali nějaké ty stavební úpravy. Místní si s problémem ale poradili po svém. Díky tomu najdete na oprýskaných omítkách zajímavé malby a nejrůznější formy pouličního umění. Na ostrově Penang se zase nachází koloniální skvost, město George Town, které bylo původně založeno jako výchozí bod k obchodování na poloostrově s místními sultanáty. Dnes zde můžete obdivovat anglickou koloniální architekturu, čínskou i indickou čtvrť, ale i obchodní domy bohatých Číňanů, kteří zde za éry Angličanů působily.

Malajsie je jednou z nejnavštěvovanějších destinací jihovýchodní Asie. To dobře vědí i cestující z Čech, pro které je ostrov Penang stále oblíbenější destinací. Levné letenky na Penang lze rezervovat z Vídně i Prahy. Přímý let z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze komfortně létat zejména s aerolinkami Qatar Airways, Thai Airways, Austrian Airlines nebo China Airlines. Průměrná délka letu do Penangu je 18 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Penangu

Víza do Malajzie

Podmínkou pro vstup do země je platnost pasu nejméně 6 měsíců po plánovaném odchodu ze země a zpáteční letenka, resp. letenka do následující destinace. Vstup do země bez víz je možný, pokud pobyt nepřekročí 90 dnů.

Počasí na Penangu

Pokud se rozhodnete Penang a jeho lákadla navštívit, ideálním obdobím pro vás bude období mezi listopadem a dubnem. Zatímco termíny do ledna si užijí zejména ti, kteří mají rádi plné bary a restaurace a obecně život kolem sebe, po Novém roce turistů pomalu ubývá a na své si tak přijdou zejména ti, kteří si rádi vychutnají místní památky bez zbytečných davů turistů.

V období od května do října se pak připravte na sezónu dešťů. Na druhé straně se právě toto období vyznačuje nejvýhodnějšími cenami, ať už hotelů a letenek, tak výprodejů v místních obchodech. Ať už se ale do Penangu vydáte v jakémkoliv ročním období, můžete očekávat teploty v průměru kolem 28 ° C.

PENANG Počasí

Ceny v Malajsii

V Malajsii se platí tzv. malajským ringitem, který se dělí na 100 senů. Se směnou peněz není žádný problém. Směnárny najdete téměř na každém kroku a rozdíly mezi kurzy jsou jen minimální. V některých oblastech jsou ceny vyšší. V Kuala Lumpur dokonce i stonásobně.

Jednoduché ubytování seženete již za 30 - 75 MYR. Luxusnější třída ubytování se pohybuje mezi 200 - 300 MYR. Hledáte hotel na Penangu? V obrovské nabídce lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

Zdraví a očkování před cestou do Malajsie

Povinné není žádné očkování, při cestování se doporučuje očkování proti žloutence.

Aktuální čas v Malajsii

V Malajsii je o 6 hodin více než v České republice.

Tipy, co vidět na Penangu

10 faktů o Malajsii

1
Vlajku Malajsie navrhl architekt.
2
Malajský ostrov Borneo je třetím největším ostrovem na světě, hned po Grónsku a Nové Guinei.
3
Největší kruhový objezd na světě se nachází v Malajsii. Jeho průměr je 3,5 kilometru.
4
Novorozeňata a malé děti volají v Malajsii ulat. V překladu to znamená červ.
5
Na ostrově Penang najdete nejstarší anglickou školu v jihovýchodní Asii.
6
Původní název Malajsie je Aurea Chersonesus, což v překladu znamená zlatý poloostrov.
7
Místní čas v Malajsii se měnil již osmkrát v historii. Aktuálně je tam o 6 hodin více než u nás.
8
Malajsie má obrovské množství dálnic. V současnosti je jejich celková délka více než 65 tisíc kilmometrů.
9
Komnata jeskyně Sarawak v národním parku Gunung Mulu je největší jeskynní místností na světě. Vešel by se do ní klidně i Boeing 747.
10
Malajsie má ještě jeden unikát - nejdelší most jihovýchodní Asie, a to most na ostrov Penang.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)