Skip to main content

Levné letenky Krabi

Akční letenky na Krabi

Krabi

Jedna z nejkrásnějších provincií Thajska. Tak lze charakterizovat Krabi, místo, které ve volném překladu z thajštiny znamená: "V moři kamenů". Kouzlo těchto ostrovů neposkvrnila ani ničivá přílivová vlna v roce 2004. Krabi si zkrátka stále zachovává svůj šarm a vy si ho zamilujete. Kromě bílých pláží lemovaných parádní scenérií a jedinečnými skalními útvary nabízí ještě mnohem více.

V oblasti Krabi je přes 200 ostrovů. Některé jsou menší než váš obývací pokoj, na jiné se budete s úžasem a pokorou dívat a některé neuvidíte vůbec, protože je na ně zakázáno chodit. Pokud půjdete na Krabi, doporučujeme využít služeb některého z místních průvodců, půjčit si loď a projít jejich co nejvíce.

Nejlepší doba k návštěvě je mezi listopadem a dubnem, kdy jsou i vody v této oblasti obecně nejklidnější. Velmi populární atrakce je Four Islands Tour, kdy vás průvodce vezme lodí na čtyři ostrovy, jejichž název mnohé napoví: Turtle Island, Chicken Island, Tub Island a Mor Island.

Kdo by už neznal jedno z nejznámějších, ne-li úplně nejznámější místo v Thajsku - odkud se nechtěl vrátit ani samotný Leonardo DiCaprio v kultovním filmu Pláž. Právě od chvíle, kdy Krabi navštívili filmaři je Maya Beach nejnavštěvovanějším místem a je nemožné být na této pláži o samotě. Dáme vám však jednu super radu, pokud chcete zažít Phi Phi s co nejmenším počtem lidí. Vyrazte sem velmi brzy ráno, půjčte si loď či kanoe a budete mít lagunu téměř jen pro sebe. První lodě s turisty sem směřují až dopoledne.

Krabi je nepochybně jednou z nejoblíbenějších destinací Čechů. Levné letenky do thajské provincie Krabi lze rezervovat zejména z Prahy či Vídně.

Mezinárodní letiště Krabi je od města vzdáleno přibližně 11 kilometrů a slouží především k vnitrostátním lety. Terminál je na poměry letiště velký a velmi dobře udržovaný.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Krabi

Víza do Thajska

Do Thajska potřebujete cestovní pas. Platnost pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas. Víza nejsou nutná.

Počasí v Krabi

Thajsko je zemí s příznivým podnebím téměř během celého roku. V podstatě se zde střídají tři roční období - horké léto, teplá zima a období dešťů. Nejpříznivější počasí nabízí v období od listopadu do března. Teplota se zde pohybuje kolem 30 ° C, vlhkost není tak vysoká a prší jen velmi zřídka. Toto počasí končí v polovině března, kdy zde oficiálně začíná léto.

Léto trvá přibližně do června a typické jsou zejména vyšší teploty a občasné deště. Konečně období monzunů trvající od června do listopadu přináší větší množství srážek, vysokou vlhkost, ale nadále velmi příjemné teploty kolem 33° C.

Ceny v Krabi

Thajskou měnou je thajský Baht, často přepisovaný jako Bath a obecně označován písmenem B. Thajské bahty není možné směnit v žádné české bance a proto jednou z nejčastějších otázek je, jakou měnu si vzít s sebou na cestu. Nedělejte si starosti, eura jsou ideální.

Na letišti po přistání v Thajsku si zaměňte jen nezbytnou hotovost na přepravu do města. Není žádným překvapením, že směnné kurzy na letišti nejsou oslnivě výhodné. Směnáren v každé turistické lokalitě Thajska najdete množství a když se vám eura dojdou, z bankomatu v Thajsku si vyberete hotovost i z jakékoliv české platební či kreditní karty.

Zdraví a očkování před cestou do Thajska

Při vstupu do země se vyžaduje u osob přicházejících z oblastí výskytu infekčních chorob očkovací průkaz. Ministerstvo zahraničních věcí a evropských záležitostí doporučuje očkování proti hepatitidě A i B a proti tetanu. Při cestování do pohraničních oblastí na severu a jihu Thajska i užívání antimalarik.

Rovněž se doporučuje komerční zdravotní pojištění. Za všechny lékařské a zdravotnické služby se platí. Zdravotnictví je na dobré úrovni, vysoké standardy mají soukromé zdravotnické zařízení.

Aktuální čas v Thajsku

V Thajsku je o šest hodin více než v ČR.

Tipy, co vidět v Krabi

Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)

Objednejte si od Pelikána