Skip to main content

Levné letenky Pattaya

Thajsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Pattaya

Zajímavosti o Městě Pattaya

Chcete-li skutečně zažít modernější Thajsko, je Pattaya přímo pro vás. I zde naleznete pláže pro svou letní dovolenou. Zatímco co v samotném městě můžete využít služby jednoho z největších obchodních center v Asii, jen několik desítek minut dále můžete objevovat thajský venkov, díky kterému můžete získat jedinečný kontakt s místní příjemnou mentalitou. Pattaya mixuje thajskou dovolenou u moře s příchutí asijského velkoměsta.

Pattayu ve světě proslavil zejména sexturizmus, časem se toto místo rozšířilo o další druhy zábavy, takže dnes tu vedle vyhlášených nočních klubů najdete i atrakce, jako tygří zoo nebo různá bizarní muzea, kterých smysl budete hledat velmi dlouho.

V Pattayi je však všechno naopak. Noc je tu středem všeho dění. Za světla se sice odehrává mnoho kulturních akcí pro turisty, všechno to podstatné se ale odehrává, jakmile padne tma a zábava trvá poměrně dlouho. Spát se chodí tak kolem páté ráno. Tehdy totiž začíná neoficiální noční klid.

Se zábavnou špičkou totiž přichází i velký hluk, odevšad zní hudba, hlasitý smích, místy ohňostroj. O páté ráno ale skutečně nastává "ranní večerka" a klid vydrží až do deváté večer. Pak město pozvolna začíná opět ožívat, aby se zase v noci opět vyřádilo.

Na přelomu tisíciletí překonala Pattaya magickou hranici pěti milionů návštěvníků ročně. Pokud vezmeme v úvahu, že má město cca sto tisíc obyvatel, vyjde nám, že turistů se zde průměrně pohybuje asi tolik, jako místních. V sezóně jsou zkrátka domorodci v menšině.

Nejvíce to "žije" na Walking Street, což je ulice uprostřed asi kilometr dlouhé oblasti plné barů, restaurací a nočních klubů, kde si lze užít zábavu rozmanitého druhu včetně té nejvíce oblíbené.

Levné letenky do Pattaye můžete rezervovat zejména z Vídně a Prahy.

Přímý let z našich končin neexistuje, avšak letět lze velmi komfortně s jedním přestupem s aerolinkami Emirates, Thai Airways, EVA Air, Bangkok Airways či Qatar Airways. Průměrná délka letu je 17 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Thajsku

Kdy jsou nejlevnější letenky do Bangkoku?

Nejlevnějším měsícem pro lety do Bangkoku je obvykle září.

Kdy je nejlepší jet do Bangkoku?

Ačkoli je Bangkok celoroční destinací, z hlediska počasí je nejlepší navštívit ho od listopadu do února. Počasí není příliš horké a většinou je slunečné, takže je velmi vhodné pro prohlídku památek. Nejdeštivějším obdobím je září až začátek října. Pokud nemáte rádi déšť, měli byste se tomuto období vyhnout.

Potřebuji víza do Bangkoku?

Cestujete do Thajska jako turista? V tomto případě nepotřebujete vízum. Avšak pozor, toto osvobození platí jen pokud do země přiletíte a plánujete se v ní zdržet maximálně 30 dní. Pokud vstoupíte na thajské území přes pozemní hraniční přechod, bez víz zde můžete zůstat jen 15 dní. V obou případech musíte mít s sebou cestovní pas platný alespoň 6 měsíců ode dne vstupu. Pohraniční orgány od Vás mohou požadovat i prokázání zpáteční letenky, dokladu o ubytování a o finančním krytí pobytu. V jiných, než zmíněných případech budete potřebovat vízum.

Která očkování jsou před cestou do Thajska povinná?

Očkování není povinné, ale doporučuje se proti hepatitidě A a B, tetanu a tyfu. Stejná rada platí pro antimalarika, pokud plánujete navštívit pohraniční oblasti na severu a jihu Thajska. Loni byly v Thajsku zaznamenány případy výskytu viru ZIKA, který přenáší komár. Těhotné ženy a děti by proto měly zvážit vycestování do této země.

Proč navštíviť Bangkok?

Bangkok je pulzujúce a vzrušujúce mesto s bohatou históriou a kultúrou. Hlavné mesto Thajska je pre miestnych obyvateľov známe ako Krung Thep, "mesto anjelov", a niekoľko dní v tomto vzrušujúcom meste je nevyhnutnou súčasťou každej dovolenky v Thajsku. Náš návod na bláznivý a autentický Bangkok vám zajistí, abyste využili vše, co toto město nabízí.

Jaké jsou ceny v Bangkoku?

Národní měnou je baht (THB), který si bezproblémově zaměníte přímo po příletu na letiště. Bezkonkurenční jsou v Bangkoku zejména ceny pouličního jídla. Chutné jídlo si zde můžete koupit již za 1 euro / 25 CZK. Hledáte hotel v Bangkoku? V obrovské nabídce hotelů tohoto 8 milionového města se dá snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán. Cena atrakcí a transportu je relativně nízká. Městská doprava nabízí širokou škálu dopravních prostředků od autobusů přes vlaky až po plavbu po řece Chao Phraya. Nejrychlejší přepravu poskytují motocyklové taxíky. Jízda nimi však může být nebezpečnou. Pozor na pronájem auta, majitel autopůjčovny Vám může napařit extra "turistickou přirážku". Doporučujeme proto půjčit auto rovnou u letiště, rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán.

Jaké je počasí v Bangkoku?

V Thajsku, jako v každém tropickém státě, se střídá období sucha s obdobím monzunů. Kdy je tedy dovolená v Thajsku správnou volbou? Ideální počasí bývá v období mezi listopadem a březnem, kdy nejnižší teplota dosahuje příjemných 26 °C. Březen, duben a květen jsou nejteplejšími měsíci roku a od července až do října přichází období dešťů. Během celého roku zde pocítíte vysokou vlhkost v ovzduší.

Jaký je aktuální čas v Thajsku?

Časový posun v Thajsku je +5 hodin v době letního času a +6 hodin v době zimního času.

Kde v Bangkoku se ubytovat?

Máte již zakoupenou letenku a potřebujete jen najít vhodné ubytování v Bangkoku? Vyberte si z naší nabídky ubytování v Bangkoku, kde můžete filtrovat pobyty podle typu ubytování, vzdálenosti od centra města nebo hodnocení návštěvníků.

Co bych ještě měl vědět o dovolené v Bangkoku?

Pro další informace, tipy a rady před odletem do Bangkoku si přečtěte náš článek, kde najdete vše, co potřebujete vědět o dovolené v Bangkoku.

Tipy, co vidět v Pattayi

10 zajímavostí o Thajsku

1
Thajský král Bhumibol Adulyadej byl nejdéle kralující monarchou světa. Vládl totiž neuvěřitelných 70 let! Král zemřel loni ve věku 88 let.
2
Bangkok má největší čínskou čtvrť světa.
3
Autorita krále v Thajsku je chráněna přímo zákonem. Jakákoliv verbální urážka krále je nelegální.
4
V Bangkoku existuje nespočet chrámů. Není divu, že všechny mince thajské měny baht vyobrazují svatyně tohoto města. Chrámy z mincí můžete navštívit v průběhu jednoho dne.
5
V Bangkoku se nachází největší zlatá socha sedícího Buddhy. Umístěna v Wat Traimit v Chinatown měří téměř 5 metrů na výšku a váží 5 a půl tuny. Odhadovaná hodnota sochy je 250 milionů dolarů.
6
V Thajsku se nachází více než 200 000 milionářů, 95% z nich žije přímo v Bangkoku.
7
Bangkok je zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako město s nejdelším názvem světa, jeho celý název totiž zní: "Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Yuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Buriram Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathi Sakkathattiya Witsanukam Prasit".
8
Slavný energetický nápoj Red Bull byl vytvořen v Bangkoku v roce 1976 podnikatelem jménem Chaleo Yoovidhya. V roce 2012, kdy Chaleo zemřel, byl třetím nejbohatším mužem země.
9
Během thajského nového roku se v Bangkoku koná největší oblévání vodou světa. Tento festival vody plný věder a stříkacích pistolí je znám pod jménem Songkran festival.
10
A jak je to s náboženstvím v Thajsku? Buddhismus 94 %, islám 4 % a 2 % křesťanství
Byly informace na této stránce užitečné?