Skip to main content

Levné letenky Koh Samui

Akční letenky na Koh Samui

Zajímavosti o Koh Samui

Koh Samui nebo v překladu kokosový ostrov s rozlohou téměř 230 kilometrů čtverečních je jedním z nejvychytanějších míst v Thajsku, které má i vlastní mezinárodní letiště. Asi nejvíce ho vystihuje věta ze soundtracku k filmu Pláž - Trust me, IT'S a paradise! Je to zkrátka ráj. Nachází se u východního pobřeží a je obklopený přibližně 60 dalšími ostrovy a ostrůvky. Ostrov je plný nádherných pláží, perfektního jídla, bouřlivého nočního života a všeho toho dobrého, co charakterizuje Thajsko.

Hned po příletu na ostrov vás obklopí příjemné teplo a dokonale vlhký vzduch. Už jen samotná letištní hala vypadá jako 4 * hotel uprostřed džungle vyrobený z bambusu. Nejlepší na tomto ostrově je, že vůbec nezáleží na tom, na které místo si pro svoji dovolenou vyberete. Pokud budete chtít být v centru všeho, nejrušnější je pláž Chaweng plná krásných resortů a skvělých restaurací, ale těch je vlastně plný ostrov.

Nezůstávejte na jedné pláži. Dejte si závazek, že každý den navštívíte jinou. Na Koh Samui jsou jich desítky a každá je něčím výjimečná. Jsou písčité, velkolepé, lemují je kokosové palmy, některé jsou tiché, jiné zase plné života. Tyto pláže doporučujeme všemi deseti: Chaweng, Lamai, Choeng Mon, Thongtakian, Maenam, Lipa Noi a Bophut. A chcete vědět pár takových, které vypadají super a nejsou až tak populární? Zkuste Silavadee, Kamalaya, Banyan Tree Samui a Coral Cove.

Celotělová masáž s výhledem na moře je něco, co si můžete dopřávat každý den. Cena za jednu 90-minutovou masáž je jen zlomek z toho, na co jsme zvyklí v Evropě. Masérky jsou zde velmi šikovné. Najdete je na každém rohu, všechny vás budou ochotně zdravit a nabízet vám nejlepší cenu. Tak si vyberte místo s výhledem na moře, tyto masáže vás dokonale zrelaxují a postaví na nohy i po těžké noci.

Dvanáct metrů vysokého Buddhy ze zlata si určitě nenechte ujít. Nachází se na ostrůvku Wat Phra Yai v severovýchodní části ostrova. Byl postaven v roce 1972 a nepochybně patří mezi největší atrakce tohoto ostrova. Jediné, co byste měli vědět, že na těchto místech je třeba chovat uctivě. Mniši žijící v klášterech jsou velmi klidní lidé a turisté na posvátných místech musí dodržovat jistá pravidla. Například nemít odhalená ramena, či šaty nad kolena. Určitě nevynechejte i 18 rukou sochu Shiva, kterou najdete poblíž Velkého Buddhy.

Koh Samui je jednou z nejoblíbenějších destinací Čechů. Levné letenky na Koh Samui lze rezervovat zejména z Prahy a Vídně. Přímý let na ostrov z našich končin neexistuje, avšak letět lze velmi komfortně s jedním přestupem s aerolinkami Emirates, Qatar Airways, Thai Airways, EVA Air či Austrian Airlines. Let trvá s krátkým přestupem přibližně třináct hodin.

Mezinárodní letiště Samui Airport je zážitek sám o sobě. Garantujeme vám, že hezčí jste ještě neviděli. Je nepřekonatelným unikátem. Fúzí všeho moderního a přírody. Už jen samotná letištní hala vypadá jako 4 * hotel uprostřed džungle vyrobený z bambusu.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Koh Samui

Víza do Thajska

Cestujete do Thajska jako turista? V tomto případě nepotřebujete vízum. Avšak pozor, toto osvobození platí jen pokud do země přiletíte a plánujete se v ní zdržet maximálně 30 dní. Pokud vstoupíte na thajské území přes pozemní hraniční přechod, bez víz zde můžete zůstat jen 15 dní. V obou případech musíte mít s sebou cestovní pas platný alespoň 6 měsíců ode dne vstupu. Pohraniční orgány od Vás mohou požadovat i prokázání zpáteční letenky, dokladu o ubytování a o finančním krytí pobytu. V jiných, než zmíněných případech budete potřebovat vízum.

Počasí na Koh Samui

Thajsko je zemí s příznivým podnebím téměř během celého roku. V podstatě se zde střídají tři roční období - horké léto, teplá zima a období dešťů. Nejpříznivější počasí nabízí v období od listopadu do března. Teplota se zde pohybuje kolem 30 ° stupňů, vlhkost není tak vysoká a prší jen velmi zřídka. Toto počasí končí v polovině března, kdy se zde oficiálně začíná léto.

Léto trvá přibližně do června a typické jsou zejména vyšší teploty a občasné deště. Nakonec období monzunů trvající od června do listopadu přináší větší množství srážek, vysokou vlhkost, ale nadále velmi příjemné teploty kolem 33° Celsia.

KO SAMUI POČASÍ

Ceny na Koh Samui

Thajskou měnou je thajský Baht, často přepisovaný jako Bath a obecně označován písmenem B. Thajské bahty není možné zakoupit v žádné české bance a proto je jednou z nejčastějších otázek lidí, kteří poprvé cestující do Thajska, jakou měnu si vzít s sebou na cestu. Nedělejte si starosti, eura jsou ideální.

Na letišti po přistání v Thajsku si zaměňte jen nezbytnou hotovost na přepravu do města. Není žádným překvapením, že směnné kurzy na letišti nejsou oslnivě výhodné. Směnáren v každé turistické lokalitě Thajska najdete množství a když se vám eura dojdou, z bankomatu v Thajsku si vyberete hotovost i z jakékoliv české platební či kreditní karty.

Cena ubytování se samozřejmě odvíjí od toho, zda chcete být v 4-5 * resortu, nebo vám bude stačit ubytování v skromnějším apartmánu či hotelu s méně hvězdami. Ubytování na Koh Samui si lze porovnat i přímo přes Pelikan.cz, během hlavní sezóny lze rezervovat ubytování na jednu noc od 15 eur.

Nejlevnější způsob dopravy po ostrově je nepochybně skútr. Půjčovnu najdete na každém rohu, možná je i přímo ve vašem hotelu, stačí se zeptat. Půjčte si skútr klidně i na týden, stojí velmi málo. Jediné dodatečné náklady budete mít s palivem, které je ale cenově úplně jinde, jak to naše evropské. Skútrem můžete projít skrz na skrz celý ostrov a ještě si přitom užijete i parádní výhledy. Je to levné a cool. Než si půjčíte skútr - pořádně ho nafoťte, aby se nestalo, že od vás po jeho předání budou chtít kompenzace za škody, které jste nezpůsobili vy, ale člověk před vámi.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Thajska

Očkování není povinné, ale doporučuje se proti hepatitidě A a B, tetanu a tyfu. Stejná rada platí pro antimalarika, pokud plánujete navštívit pohraniční oblasti na severu a jihu Thajska. Loni byly v Thajsku zaznamenány případy výskytu viru ZIKA, který přenáší komár. Těhotné ženy a děti by proto měly zvážit vycestování do této země.

Aktuální čas na Koh Samui

V Thajsku je o šest hodin více než v ČR.

Tipy na zážitky na Koh Samui a okolí

Tipy, co vidět na Koh Samui

10 zajímavostí o Thajsku

1
Thajský král Bhumibol Adulyadej byl nejdéle kralující monarchou světa. Vládl totiž neuvěřitelných 70 let! Král zemřel loni ve věku 88 let.
2
Bangkok má největší čínskou čtvrť světa.
3
Autorita krále v Thajsku je chráněna přímo zákonem. Jakákoliv verbální urážka krále je nelegální.
4
V Bangkoku existuje nespočet chrámů. Není divu, že všechny mince thajské měny baht vyobrazují svatyně tohoto města. Chrámy z mincí můžete navštívit v průběhu jednoho dne.
5
V Bangkoku se nachází největší zlatá socha sedícího Buddhy. Umístěna v Wat Traimit v Chinatown měří téměř 5 metrů na výšku a váží 5 a půl tuny. Odhadovaná hodnota sochy je 250 milionů dolarů.
6
V Thajsku se nachází více než 200 000 milionářů, 95% z nich žije přímo v Bangkoku.
7
Bangkok je zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako město s nejdelším názvem světa, jeho celý název totiž zní: "Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Yuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Buriram Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathi Sakkathattiya Witsanukam Prasit".
8
Slavný energetický nápoj Red Bull byl vytvořen v Bangkoku v roce 1976 podnikatelem jménem Chaleo Yoovidhya. V roce 2012, kdy Chaleo zemřel, byl třetím nejbohatším mužem země.
9
Během thajského nového roku se v Bangkoku koná největší oblévání vodou světa. Tento festival vody plný věder a stříkacích pistolí je znám pod jménem Songkran festival.
10
A jak je to s náboženstvím v Thajsku? Buddhismus 94 %, islám 4 % a 2 % křesťanství
Byly informace na této stránce užitečné?