Skip to main content

Levné letenky Libanon

Libanon - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky Do Libanonu

Zajímavosti o Libanonu

I přesto, že Libanon je v médiích líčen jako odstrašující příklad nestabilního politického režimu s téměř nepřetržitými nepokoji, tak i tak to je to země, která má cestovatelům co nabídnout. Hory, kde se dá lyžovat už v květnu a v podvečer vykoupat v moři, působivé antické památky a také velkoměsto Bejrút.

Když nad Středozemním mořem zapadne slunce, město začíná žít ještě intenzivněji. Bejrút má bez pochyb nejvyhlášenější noční život v regionu. Atmosféru mnozí přirovnávají k divokým 60. létům, když město zažívalo zlaté časy.

Určitě doporučujeme navštívit i Byblos, nejstarší město na světě a útesy kolem města Bejrút, které pomáhají vytvářet siluetu metropole.

Levné letneky do Libanonu můžete rezervovat i z našich končin. Přímý let do Bejrútu od nás však neexistuje. S jedním přestupem lze cestovat komfortně se společnostmi Aegean, Turkish Airlines, Pegasus, Tarom, LOT či Air Serbia.

Více Zobrazit méně

TOP města v Libanonu

Bejrút

Říkají mu i Paříž Blízkého východu. Bejrút vás okouzlí bohatou historií, kulturní rozmanitostí, či pulzujícím nočním životem. Hlavní město Libanonu se na pobřeží Středozemního moře rozkládá přes 5000 let. Za ten čas si zažilo několik vzestupů a pádů. Nejčerstvější událost, která rozvíjející se metropoli poznamenala, byl konflikt s Izraelem v roce 2006. V ulicích jsou tak stále přítomny obě stránky města - válkou zmítaná i ta pokroková.

Architektura Bejrútu je směsí budov z dob Osmanské říše a éry francouzského vlivu. Ve starém městě zase převládají zrekonstruované orientální stavby a na pobřeží se tyčí moderní výškové budovy. V Bejrútu nikdy nezažijete nudný výhled. Na nestabilním Středním východě se Bejrút stal rychle útočištěm mnoha malířů, spisovatelů či muzikantů. A město jim s nadšením dává velký prostor.

Znáte ten pocit, když se do města zamilujete jen pro jeho "kouzlo"? Pokud se vám to nestane v Bejrútu, tak potom už nevíme kde. Do tohoto jedinečného mixu se prostě budete chtít ponořit.

Levné letenky do Bejrútu můžete rezervovat z Prahy i Vídně. Přímý let do Bejrútu z našich končin ale bohužel neexistuje. S jedním přestupem můžete cestovat komfortně se společnostmi Aegean, Turkish Airlines, Pegasus, Tarom, LOT či Air Serbia.

Užitečné info o Libanonu

Cestovní doklady a víza do Libanonu

Při vstup do Libanonu se musíte prokázat platným cestovním pasem (platným nejméně 6 měsíců ode dne vstupu do země). Cestovní doklad nesmí obsahovat razítko izraelských příhraničních orgánů, či razítko z Jordánska / izraelského nebo egyptsko / izraelského hraničního přechodu.

Ke vstupu budete potřebovat i víza. Ta se pro občany ČR vydávají na období 30 dní a udělované jsou při vstupu do země (na letišti, nebo hraničních přechodech) bezplatně.

Vízum se vydává přímo na hraničních přechodech s výjimkou žen od 17 do 30 let (i když cestují s manželem a dětmi), které musí mít pro vstup na území Libanonu vízum udělené Velvyslanectvím Libanonu se sídlem ve Vídni.

Počasí v Libanonu

Libanon má celoročně velmi příjemné podnebí. Horko je zejména v létě a to v přímořských oblastech. Na horách je o něco chladněji. Na jaře a podzim je teplo a příjemně, přes zimu prší a sněží. V zimních měsících je zajímavý i pro milovníky lyžování!

Ceny v Libanonu

V Libanonu se platí libanonskou librou. Ta je v přepočtu poměrně pevně svázána s americkým dolarem. Ve městech a lyžařských resortech jsou běžně k dispozici bankomaty i terminály pro platby kartami. Libanon je relativně drahá země v poměru ke kvalitě služeb, které jsou vám k dispozici.

Hledáte hotel v Libanonu resp. Bejrútu? Ubytování můžete sehnat i velmi levně (20-30 EUR osoba / noc). Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Ubytování v Libanonu není problém sehnat ani na poslední chvíli, ale je dražší, než by člověk v této lokalitě čekal.

Aktuální čas v Libanonu

V Libanonu je o hodinu více, než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Libanonu

Před návštěvou Libanonu nepotřebujete žádná zvláštní očkování. Stačí si pohlídat ta, co platí i u nás.

Tipy, co vidět a zažít v Bejrútu

10 zajímavostí o Libanonu

1
Město Bejrút přežilo dvě desetiletí konfliktů a vysloužilo si pojmenování "Město, které nikdy neumírá"
2
Rozloha Libanonu je jen 10 452 km2
3
70% studentů studuje na soukromých školách
4
Hlavní město Bejrút bylo sedmkrát zničeno a znovu postaveno
5
Název země - Libanon existuje již 4 000 let a byl 76-krát zmíněn v Bibli
6
Libanonská kuchyně je nejlepší na středním východě. Vyznačuje se servírováním čerstvé zeleniny, spolu s bylinkami. Nejznámější jídlo je keebeh, které je připravováno z rybí paštiky, nebo jehněčího
7
Libanon je jediná země na Středním východě, která nemá poušť
8
Největší část země zabírá pohoří
9
Území dnešního Libanonu, je přibližně pětkrát menší, než sousední Slovensko a bylo osídleno již před přes 4 000 lety
10
Byblos je nejstarší město na světě
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)