Skip to main content

Levné letenky Kaadedhdhoo

Maledivy - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Města Kaadedhdhoo

Zajímavosti o Městě Kaadedhdhoo

Kaadedhdhoo je maledivský ostrůvek nacházející se na jihu souostroví. Kaadedhdhoo má jako jeden z mála ostrovů vlastní letiště, které regionální aerolinky používají pro vnitrostátní lety. Letiště na tomto ostrově bylo otevřeno v roce 1993. Pokud tedy cestujete na Maledivy a vašim cílem je atol Gaafu Dhaalu nebo někde poblíž, je pravděpodobné, že v rámci regionální dopravy poletíte právě na toto letiště. Hledáte levnou letenku na Maledivy?

Z našich končin se tam lze nejlépe dopravit z Prahy a Vídně, ale oblíbené jsou i letecké spojení ze vzdálenějších letišť jako Řím, Benátky, Milán nebo Krakov. Pro mnohé lidi je rozhodující cena letenky, jiní vyhledávají komfortní palubní servis a logické časy odletů resp. příletů. S Emirates lze letět na Maledivy super komfortně z Vídně, Budapešti, ale i Prahy a v ceně letenek jsoz zahrnuta podpalubní zavazadla (nejméně 20kg).

Qatar Airways, podobně jako jejich největší konkurent z Emirátů, létají z Vídně, Budapešti a Prahy na Maledivy s jedním přestupem v Dauhá. Opět je v ceně letenky zahrnuta i podpalubní zavazadlo (30 kg). Turkish Airlines létající do nejvíce destinací na světě samozřejmě nemohou chybět. Jsou známé svou tureckou pohostinností na palubě a při cestě na Maledivy umožňují vzít si s sebou až 2 zavazadla s váhou do 23 kilogramů. Létají z Vídně, Košic, Budapešti a Prahy.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Maledivách

Potřebuji víza na Maledivy?

Na Maledivy potřebujete mít platný cestovní pas a jeho platnost musí být minimálně 6 měsíců po datu návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas. Víza nejsou nutné, pokud vaše dovolená nepřesáhne dobu 30 dní - potřebujete zpáteční cestovní doklad a dostatečné množství finančních prostředků (100 USD + 50 USD na osobu / každý den pobytu).

Na letišti je při třeba uhradit speciální odletovou daň ve výši 25 USD. Platba je povinná pro všechny dospělé osoby. Platí se na letišti v Male v hotovosti nebo kartou. Po zaplacení cestující dostane dva ústřižky - pro sebe a do palubního lístku. Některé letecké společnosti poplatek již zahrnují do ceny letenky.

Podnikatelé a novináři žádají o tzv. "Business visa" pro maximální délku pobytu 90 dní. Na sportovce a dobrovolníky se vztahují "Special visa".

• Tourist visa - bezplatně (do 30 dní), 750 MVR (do 90 dnů)

• Business a "Special visa" - 750 MVR (do 90 dnů)

Jaké je počasí na Maledivách?

Maledivy jsou celoroční destinace, která má poměrně vysoké a stabilní teploty. Na Maledivách se střídají jen dvě roční období - období sucha a období dešťů. Nic to však nemění na faktu, že teploty jsou celoročně okolo 30 až 32 stupňů Celsia a v noci 24 až 27 stupňů. Koupání je velmi příjemné s průměrnou teplotou moře 28 ° C. Typická je vysoká vlhkost vzduchu.

Hlavní sezóna na Maledivách? Období sucha začíná na konci listopadu, kdy vrcholí příliv severovýchodního monzunu, který zároveň přináší spoustu suchého počasí a ještě více slunce. Tato fáze trvá až do začátku dubna. Odborníci doporučují vybrat se na dovolenou, když u nás zuří největší zima. Dovolená v prosinci až dubnu bude tedy na Maledivách dobrým nápadem Tehdy se teploty na Maldivách drží vysoko nad úrovní 25ºC s přibližně 8 hodinami slunečního svitu.

Změny v počasí na Maledivách jsou minimální a jsou spojeny pouze s monzunovým deštěm. Ty trvají přibližně od dubna do prosince, ale to vůbec není důvod k obavám. Deště jsou většinou krátké, ale velmi intenzivní, což může být ve vyšších teplotách příjemným osvěžením. Důležitá věc je, že Maledivy jsou při rovníku, a proto je podnebí tropické se slunečními paprsky během celého roku. Největší množství srážek padne od května do října.

MALDIVES POČASÍ

Jaké jsou ceny na Maledivách?

Výměnou peněz za místní měnu se netřeba trápit. Na Maledivách se běžně (i na trzích) kromě místní měny platí americkými dolary. Některé turistické resorty akceptují kromě USD i EUR a GBP, a běžně i zahraniční platební karty.

Bankomaty jsou dostupné ve většině země, při výběru může být účtován poplatek za výběr z mezinárodní karty. Hotely a restaurace umožňují platby kartou.

Banky jsou ve většině případů otevřeny od neděle do čtvrtka (víkend spadá na pátek a sobotu), pracovní doba je různá mezi 7:30-17:00.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou na Maledivy povinná?

Při cestování na Maledivy nejsou vyžadovány žádné očkování. Je však třeba upozornit, že lékařská péče je na relativně nízké úrovni a náročnější zákroky se v zemi neprovádějí. Turisté si za lékařské ošetření musí zaplatit a poplatky jsou poměrně drahé. Proto je vhodné uzavřít před cestou zdravotní pojištění.

Jaký je aktuální čas na Maledivách?

Časový posun je +4 hodiny oproti zimnímu středoevropskému času, +3 hodiny oproti letnímu.

Tipy, co vidět na Maledivách

10 zajímavostí o Maledivách

1
1192 ostrovů. Přesně tolik jich patří do souostroví Malediv. Zajímavé však je, že jen 200 je obydlených
2
Na Maledivách se střídají jen dvě roční období - období sucha a období dešťů. Nic to však nemění na faktu, že teploty jsou celoročně okolo 30 až 32 stupňů Celsia a v noci 24 až 27 stupňů Celsia.
3
Maledivská vláda zřídila speciální fond na nákup nové země. Z těchto peněz by financovala nový domov pro lidi, kterým by moře jednou vzalo jejich příbytky.
4
Maledivské resorty jsou nuceny vyrábět si pitnou vodu z moře. I když je tento způsob náročný a extrémně drahý, je to levnější než dovážet pitnou vodu z pevniny.
5
Na Maledivách proběhlo první setkání vládních představitelů pod mořskou hladinou na světě. Cílem bylo poukázat na problémy s globálním oteplováním, které trápí nejen krajinu, ale celý svět.
6
Na Maledivách platí přísný zákaz dovozu a vývozu alkoholu. Takže pokud si s sebou chcete vzít tu výbornou whisky, což doma schováváte, raději si to rozmyslete.
7
Maledivy se pomalu ztrácejí pod hladinu moře. Zatím není jasné kdy, ale za pár desítek let to bude reálný problém. Dnes již víme, že zvednutí mořské hladiny o jeden metr by mělo fatální následky.
8
Dovolená na Maledivách je považována za nejbezpečnější na světě. I v případě nepokojů v hlavním městě jsou ostrovní resorty extrémně bezpečné a žijí si svůj vlastní klidný život
9
Maledivy jsou islámská země a na mnoha plážích je zakázáno chodit v bikinách. Hotelové resorty však mají v tomto případě výjimku. Také platí, že dny pracovního klidu jsou pátek a sobota.
10
Pláže Malediv byly několikrát oceněny jako ty vůbec nejkrásnější na světě. Z posledních let toto prestižní ocenění získali v roce 2015, 2016 a také v roce 2019
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)