Skip to main content

Kam na dovolenou v prosinci?

 

Zatímco u nás pomalu vytahujeme zimní kabáty, v mnoha exotických destinacích se právě rozjíždí hlavní sezóna. Co takhle vydat se v prosinci na dovolenou k moři a užít si teplo, pohodu a sluncem zalité pláže? Načerpejte energii během zimy na dovolené v exotice! Výhodou dovolené v zimních měsících je kromě příznivého počasí také menší počet turistů. Dopřejte si tento luxus i vy a vyměňte studenou zimu za teplo a lenošení u moře. Nemůžete se rozhodnout, kam v prosinci k moři, protože nabídka destinací je obrovská? Přinášíme vám několik skvělých tipů na pobyty během zimy.

 

Dovolenka v decembri

Luxusní dovolená v Dubaji

Chcete-li zažít v prosinci dovolenou, na kterou se nezapomíná, zaleťte si na Blízký východ. Velkolepá Dubaj vás okouzlí svými megalomanskými stavbami, luxusními hotely, ale i mnoha historickými památkami a krásnými plážemi. Teploty v Dubaji se od listopadu do dubna pohybují v rozmezí 19 – 25 °C, teplota vody má příjemných 20 – 23 °C. Ideální počasí na dovolenou spojenou s prohlídkou města, návštěvou atrakcí či vodními sporty. Nesmíme zapomenout na nákupní centra, jaká nenajdete nikde na světě. Co takhle zalyžovat si na zasněženém svahu v jednom z nich?

Pokud se nebojíte výšek, neváhejte poznat Dubaj z ptačí perspektivy. Dechberoucí pohledy na celé město se vám naskytnou z nejvyššího mrakodrapu světa Burj Khalifa nebo jedinečného vyhlídkového kola Ain Dubai. Pokud vás láká poznávání místních tradic, atmosféru orientu a podmanivou vůni pepře si zaručeně vychutnáte na trzích v původních dubajských čtvrtích jako Bastakia či Dejra. Na zimní dovolenou v Dubaji navíc nemusíte letět přes půl zeměkoule, protože cesta trvá jen přibližně 5,5 hodiny.

Všechny dovolené v Dubaji

Exotická dovolená v Dominikánské republice

Překrásné písečné pláže, jedinečné deštné pralesy, průzračné moře a prvotřídní služby. Co víc byste si během prosincové dovolené mohli přát? Stačí si jen vybrat destinaci přesně podle vaší chuti. Pokud hledáte různorodost, dovolená v Dominikánské republice pro vás bude to pravé. Ohromné ​​horské scenérie, koloniální architektura a dlouhé bílé pláže rozprostírající se na ploše až neuvěřitelných 300 kilometrů vás hned chytí za srdce. Navíc, Dominikánská republika má až dvě období hlavní dovolenkové sezóny, a to během letních měsíců červenec – srpen a v zimních měsících od prosince do února. Teploty na ostrově jsou po celý rok velmi příznivé a pohybují se v rozmezí od 28 do 31 °C.

Snad nejznámějším a nejnavštěvovanějším letoviskem v Dominikánské republice je Punta Cana, která je ideální destinací nejen pro příjemný odpočinek na pláži, ale také pro všechny milovníky vodních sportů. Během zimní dovolené se zde rozhodně nebudou nudit ani rodiny s dětmi, právě naopak, místní hotely totiž celý den nabízí bohatý program pro nejmenší. Romantiku ve dvou a skvělé jídlo si vychutnají páry v některé z místních restaurací či barů. Všem milovníkům historie doporučujeme návštěvu hlavního města Santo Domingo, jehož nejstarší část je národní památkou UNESCO.

Kam v prosinci k moři? No přece na Kubu!

 

Pokud se toužíte vrátit zpět v čase, nenechte si během zimy ujít dovolenou na Kubě. Hlavní město Havana si vás podmaní svojí architekturou, kulturou, vstřícností a tanečními rytmy. Fidel Castro, Che Guevara, Kubánská revoluce, Studená válka – bohatá historie Kuby jí dodává punc jedinečnosti, kterou můžete pocítit na vlastní kůži. Nezaměnitelná vůně rumu a doutníků, kterým neodolal ani sám Ernest Hemingway, či kubánská hudba, zde na vás budou dýchat z každé uličky. Po protančené noci si zasloužíte pořádný odpočinek a kde jinde, než na nádherných plážích světoznámého letoviska Varadero, které se rozprostírá na 16 kilometrech pobřeží. Užijte si během prosincové dovolené průzračné Karibské moře, hřejivé sluneční paprsky a jemný korálový písek. Domů se vrátíte nabití pozitivní energií.

Co se týče počasí, Kuba se řadí mezi celoroční destinace. Teploty se zde pohybují kolem 30 °C. Vysoká vlhkost vzduchu a pravidelné srážky jsou rovněž na místním pořádku. Na Kubě se střídají dvě roční období, přičemž to sušší trvá od listopadu do dubna, proto vám doporučujeme naplánovat si dovolenou právě v těchto měsících.

Všechny dovolené na Kube

 

Dovolenka v zime v Kube

 

Jedinečné Maledivy v prosinci

Palmy, ohromující pláže a bílý písek, kam jen dohlédnete, či fascinující podmořský svět, který je rájem pro vášnivé potápěče. Toto vše a ještě mnohem více vás čeká, pokud se vypravíte na zimní dovolenou na Maledivy. Počasí je v tomto ročním období ideální k pobytu u moře, protože začíná období sucha. Teploty jsou zde stabilní a pohybují se v rozmezí od 30 až 32 °C. Průměrná teplota vody v oceánu má obvykle příjemných 28 °C. V nabídce naší cestovní kanceláře naleznete obrovský výběr zimních All Inclusive pobytů na Maledivách za příznivé ceny společně s letenkami od špičkových leteckých společností. Dopřejte si letos dovolenou snů s Pelikánem i vy!

Všechny dovolené na Maledivách

 

Za dobrodružstvím na dovolenou do Mexika

Toužíte po dobrodružství, poznávání a relaxaci na pláži v jednom? Vydejte se během prosince na dovolenou do Mexika. Tato obrovská země nabízí cestovatelům nespočet možností, ať už ke koupání nebo k objevování místní kultury a bohaté historie. O rozmanitosti svědčí i fakt, že mexické právo oficiálně uznává až neuvěřitelných 68 domorodých jazyků. Mnohá ​​města jako Mexico City, Guanajuato či Puebla se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí svým návštěvníkům strhující pohled do minulosti. Ten zažijí i při návštěvě dechberoucích pyramid z dob vlády Mayské a Aztécké říše.

Po vyčerpávajících toulkách krajinou určitě nesmíte vynechat koupání a opalování se na nejkrásnějších plážích Mexika v nejluxusnějším letovisku Cancún. Počasí v přímořských destinacích je během celého roku příznivé a teplé. Týká se to zejména letovisek v nižších polohách země. Nejvíce sluníčka si užijete v létě na mexickém Yucatánu, ale i ve slavném Acapulci či na Mayské riviéře. V zimě vládnou u moře o něco nižší, ale zato příjemnější teploty a váš pobyt na slunci si tak můžete plně vychutnat.

Všechny dovolené v Mexiku

 

Dovolenka v zime pri mori

 

Zimní dovolená na Zanzibaru

Dokonalé pláže s jemňoučkým pískem lemované vysokými palmami, nádherné tyrkysové moře, Indický oceán ukrývající bohatý podmořský svět a luxusní hotely s All Inclusive servisem – přesně takto může vypadat vaše vysněná dovolená na Zanzibaru, na které se zaručeně zahřejete i během zimy. Úchvatná Tanzanie si rychle podmaní všechny vaše smysly. Ne nadarmo se Zanzibaru přezdívá i ostrov hřebíčku a vanilky. Vhodné klima a velmi úrodná půda společně vytváří dokonalé podmínky pro pěstování koření, díky kterým si místní obyvatelé udržují své zdraví i bez léků.

Kromě úrodné půdy však Zanzibar ukrývá i jiné poklady, a to pod průzračnou mořskou hladinou. Množství korálových útesů a mořských živočichů jsou nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka, který sem přijel za šnorchlováním. A jaké je na Zanzibaru v prosinci počasí? Hlavní sezóna trvá od července do března, takže ideální! Teploty se pohybují v průměru kolem 30 až 32 °C. Opalovacím krémem se nezapomeňte natřít, i když je pod mrakem, protože slunce zde hřeje opravdu vydatně.

Všechny dovolené na Zanzibaru

Prosincová dovolená v Egyptě

Rychlá dostupnost přímými lety, prvotřídní All Inclusive služby za skvělé ceny, křišťálově čisté moře a nádherné písečné pláže. Dopřejte si zimní dovolenou v kouzelném Egyptě, která naplní i ta nejnáročnější očekávání. Ať už se vydáte do oblíbeného letoviska Hurghada, Sharm El Sheikh nebo Marsa Alam, s počasím si starosti dělat nemusíte, protože Egypt je celoroční destinací. Nejvyšší denní teploty mohou v létě dosáhnout až 40 °C.

Zimy jsou v Egyptě mírnější a o to příjemnější k odpočinku u moře. Ideální čas pro dovolenou v Egyptě je od listopadu do února. Ani srážek se nemusíte obávat, protože Egypt patří mezi nejsušší země světa. Máte už však povalování na pláži dost? Vydejte se po stopách dávné historie a navštivte dechberoucí pyramidy v Gíze, obdivujte při šnorchlování nádherné korálové útesy, nebo se povozte po nekonečných pouštních dunách. Prosincová dovolená v Egyptě pro vás bude nezapomenutelným zážitkem.

Všechny dovolené v Egypte