Skip to main content

Levné letenky Indie

Indie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Indie

Zajímavosti o Indii

Indie pulzuje pestrobarevným mixem lidí, tradic a přírodních krás. Cesta napříč neuvěřitelnou krajinou se vám zaryje do paměti a budete si ji pamatovat dlouhá léta po vašem návratu. Dillí v sobě skrývá tisícileté zahady, magickou atmosféru a indickou jednoduchost. Vítejte ve městě, ve kterém žije 25 milionů lidí. Dillí je jako Řím na druhém konci světa, plný starodávných příběhů a ruin. Dillí vás nadchne, zabaví, a hned potom vás šokuje.

Lze ho nenávidět do konce života a možná se do něj zamilujete. Dillí nabízí chaotickou směs chutí, vůní, zvuků, a dělá z Indie tak specifickou destinaci, jakou neuvidíte snad nikde jinde na světě.

Bombaj je velký. Plný idealistů, pracantů, gangsterů, toulavých psů a milionářů. Prosklená sídla mezinárodních korporací lemují promenádu ​​u oceánu, zámožní nakupují v nejdražších buticích světových designérů a nejrozsáhlejší tropický les v městském prostředí se ztrácí v kouři, který se valí z jednoho z největších slumů Asie. Pokud jsme se Dillí odvážili přirovnat Římu, klidně můžeme tvrdit, že Bombaj je Los Angeles Asie.

Levné letenky do Indie lze rezervovat i z našich končin. Přímý let do Dillí z našich končin neexistuje, avšak poměrně komfortně můžete letět s jedním přestupem aerolinkami jako Turkish Airlines, Qatar Airways, Emirates či Lufthansa.

Více Zobrazit méně

TOP města v Indii

Dillí

Delhi, Jaipur, Taj Mahal. Tato trojice se nazývá i zlatým trojúhelníkem a představuje trio nejnavštěvovanějších míst severu Indie. Pokud potkáte člověka, který v Indii strávil delší dobu, tento okruh nazve také jako "klasický turistický". Indie je obrovská země a stihnout vše najednou se nedá - mnoho lidí proto při své první návštěvě volí právě tuto ověřenou klasiku. To, že na tato místa chodí nejvíce turistů si při lidnatosti v Indii ani nevšimnete, a všechny mají opravdu co nabídnout.

New Delhi je výborným odrazovým můstkem před návštěvou dalších indických měst. Tak jako v jiných městech, i zde zažijete přelidněné ulice a desítky prodavačů, pro něž budete celý den centrem pozornosti. Město se rozděluje na dvě části, které se nazývají Staré a Nové Delhi.

Levné letenky do Dillí lze rezervovat i z našich končin. Přímý let do Indie by jste z našich končin hledali marně, avšak poměrně komfortně lze s jedním přestupem letět s aerolinkami jako Turkish Airlines, Qatar Airways nebo Emirates.

Goa

Goa patří mezi nejznámější turistické destinace Indie. Disponuje nádhernými plážemi, přírodou a fascinující historií ovlivněnou Portugalskem. Celé pobřeží Goa měří přibližně 100 kilometrů, 80 procent z toho jsou písečné pláže.

Je to jiný kousek Indie, než známe např. z hlavního města a ostatních oblastí. Není tady takový rozdíl mezi velmi chudými a velmi bohatými obyvateli. Vliv Evropy město silně poznamenalo. Evropu ale najdete i v místních cenách. Ty jsou v porovnání s ostatními oblastmi vyšší a to zejména během hlavní turistické sezóny, koncem roku.

Levné letenky do oblasti Goa lze rezervovat i z našich končin. Přímý let do města Goa od nás není, avšak poměrně komfortně lze letět s jedním přestupem s aerolinkami jako Qatar Airways či Air India.

Bombaj

Největší město Indie a největší dopravní uzel země. Bombaj je zároveň s populací 20,5 milionu lidí nejlidnatějším městem Indie a čtvrtým nejlidnatějším městem na světě. Hlavní město indického státu Maháráštra je komerčním centrem celé země a dosahuje nejvyšší HDP v celé jižní, centrální i západní Asii. Není tedy divu, že Bombaj je také nejbohatším a zároveň nejdražším indickým městem. Je středem indického filmového i televizního průmyslu - domov zde má slavný Bollywood!

Vítejte v pestrobarevné Bombaji, ve městě obrovských kontrastů. Na jedné straně luxusní čtvrti nejbohatších Indů a na druhé straně obrovské množství slamů, přesně jako v bolywoodském filmu Milionář z chatrče.

Z Bombaje se dostanete téměř do všech koutů Indie vlakem. Spoje z jižní, východní a severní Indie přijíždějí na stanici Chhatrapati Shivaji Terminus, Dadar Terminus či Kurla Terminus. Pokud zažijete cestování vlakem v Indii, zažijete i autentickou Indii.

Bombajské mezinárodní letiště Chhatrapati Shivaji patří k hlavním vstupním branám do Indie pro cestující z celého světa. Létají sem mnohé zahraniční aerolinky, jako jsou například Lufthansa, Emirates, British Airways či Turkish Airlines. Přímý let do Bombaje z našich končin neexistuje, levné letenky do Bombaje však rezervujete s jedním přestupem se zmíněnými aerolinkami.

Bangalúr

Bengalúru (Bangalore), hlavní město oblasti Karnataka, je velmi rychle rostoucí a prosperující město, které je domovem indického IT průmyslu. Mnoho nadnárodních korporací zde založilo své indické centrály. Výsledkem je, že město je plné mladých profesionálů a má v něm pulzující atmosféru s prosperující hospodářskou kulturou. Místy si budete připadat jako v Silicon Valley poblíž San Francisca. Toto třetí nejlidnatější indické město, ve kterém je díky nadmořské výšce po celý rok příjemné klima, najdete v jižní části Indie.

Je také přezdívané zahradou Indie. Nachází se zde obrovské množství zeleně. Levné letenky do oblasti Bangalore lze rezervovat i z Prahy a Vídně. Přímý let do Bangalore z okolních letišť neexistuje, avšak poměrně komfortně lze letět s jedním přestupem s aerolinkami jako Emirates, Qatar Airways, Lufthansa či Air India.

Užitečné info o Indii

Doklady a víza do Indie

Občané 160 zemí včetně České republiky mohou žádat o elektronická víza. Ta se vztahují na kategorie jako e-tourist , e-business a e-medical. Od začátku dubna 2017 se doba odjezdu prodloužila z 30 na 60 dní s dvěma vstupy. Pokud tedy chcete navštívit Indii jako turista na méně než 2 měsíce, nemusíte chodit na ambasádu. O elektronická víza stačí požádat přes internet a následně je lze získat na jednom z vybraných letišť.

Na turistická víza do Indie potřebujete :

  • cestovní pas platný 6 měsíců po návratu z Indie
  • vytištěnou elektronickou žádost
  • 1 ks fotografie pasového formátu
  • doklad o dostatku finančních prostředků v objemu 50 Eur na každý den pobytu v Indii
  • zpáteční letenku
  • itinerář cesty
  • poplatek 53 €
  • doklad o zdravotním a cestovním pojištění na celé období pobytu v Indii

Počasí v Indii

Na poznávání Indie je vhodné cestovat v zimních měsících, tedy prosinec až březen. Není tady tak horko a noci jsou chladnější. Teploty začínají stoupat až v únoru. Od července až do listopadu je na většině území deštivo a to díky monzunům.

Ceny v Indii

Asi největší část nákladů na cestu do Indie tvoří letenky a víza. Vše ostatní je v Indii extrémně levné. Ať už se jedná o dopravu, jídlo nebo památky. Dokážete se klidně vejít do rozpočtu pod 20 eur na osobu a den. V Indii je úžasný street-food, kamkoli se podíváte, všude samé dobré jídlo. Důležitá informace je, že 70% Indů jsou vegetariáni.

Doprava je velmi různorodá a je obrovský zážitek projet se autobusem či vlakem. Klidně se vám může stát, že budete cestovat vzdálenost 300 km až neuvěřitelných 10 hodin . Nezkusit však přepravu vlakem v Indii je hřích. Navíc, v Indii potkáte mnoho evropských i neevropských cestovatelů, s nimiž můžete sdílet své zážitky.

Ceny? Měsíc v Indii vás klidně vyjde na tolik, co 2 týdny v Chorvatsku. Navíc schopnost smlouvání cen dotáhnete v Indii na zcela novou úroveň.

Aktuální čas v Indii

V Indii (Dillí) je o 5 a půl hodiny více než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Indie

Při cestě do Indie doporučujeme zvážit některé očkování, hygiena je na mnoha místech velmi slabá nebo nedostačující. Doporučujeme minimálně vakcínu proti hepatitidě A a B a protitetanovku. Pokud cestujete do Indie ze země, kde se vyskytuje žlutá zimnice, budete muset doložit potvrzení o očkování proti této chorobě. .

10 zajímavostí o Indii

1
Z náboženských, nebo osobních důvodů, je v Indii 20-40% obyvatel jednotlivých regionů vegetariány
2
Při vycestování, nebo opuštění země platí zákaz braní indických rupií mimo zemi
3
Indie je největší světovou demokracií s 1,2 miliardami lidí
4
Sloni mají v Indii své vlastní lázně
5
První indická raketa byla transportována na kole
6
Indie má nejvýše položené kriketové hřiště na světě. Ve výšce 2444 m.n m .
7
Indické manželky vlastní 11% všeho zlata na světě. Je to víc, než jsou rezervy USA, Mezinárodního měnového fondu, Švýcarska a Německa dohromady
8
Diamanty byly poprvé objeveny v Indii
9
V Indii žije největší rodina na světě. Muž žije spolu s 39 ženami a 94 dětmi
10
Indický kalendář má 6 ročních období
Byly informace na této stránce užitečné?