Skip to main content

Levné letenky Los Angeles

Usa - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Los Angeles

Zajímavosti o Los Angeles

Los Angeles je největším městem Kalifornie a po New Yorku druhým největším městem USA. Metropole známá také jako město andělů již přes století diktuje trendy světovému showbyznysu. I díky krásnému počasí zde našlo domov množství celebrit, které při troše štěstí můžete potkatv barech na Sunset Boulevard.

Samotné Los Angeles má 4 miliony obyvatel a je tvořeno mnoha městskými částmi. Nejslavnějšími jsou Hollywood, Downtown Los Angeles či Brentwood. Nicméně, když se mluví o Los Angeles, častokrát se tím rozumí celý městský konglomerát 'Los Angeles County' rozpínající se v okruhu přes 100 kilometrů od centra Los Angeles. Konglomerát má kolem 11 milionů obyvatel a skládá se z více než 80 míst, z nichž nejznámější jsou (kromě Los Angeles City): Beverly Hills či West Hollywood. Pod konglomerát spadají i slavné Malibu, Long Beach a Santa Monica, které se pyšní vskutku nádhernými plážemi.

Přemýšlíte nad dovolenou v Los Angeles? Nejlevnější letenky do Los Angeles obvykle koupíte z Prahy nebo Vídně. Průměrná délka letu do Los Angeles je přibližně od 13 do 17 hodin s jedním přestupem, případně dvěma. Délka letu však může být výrazně delší v závislosti na letenkách. Přímý let do Los Angeles provozuje letecká společnost Austrian Airlines z Vídně a trvá 12 hodin.

Češi nejčastěji létají do Los Angeles společnostmi Air Berlin, British Airways, Lufthansa, Austrian Airlines, LOT a Turkish Airlines. Z našich končin se do Los Angeles létá na letiště Los Angeles International Airport LAX.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Los Angeles

Jak získat víza do USA (ESTA)?

Při cestování do USA již nepotřebujete vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas a mít elektronickou autorizaci ESTA. O víza musí žádat jen ti, kteří do USA cestují na déle než 90 dní nebo jdou do Spojených států pracovat, studovat či na výměnný pobyt. Také všichni ti, kterým nebyla schválena autorizace ESTA.

Jaké je počasí v Los Angeles?

Kdy je dovolená v Los Angeles tím správným rozhodnutím? V podstatě kdykoliv. V Los Angeles se totiž střídá suché teplé léto s mírnou zimou. S průměrem 284 slunečných dní v roce nabízí toto město fantastické klima. Nejteplejší měsíc je srpen s teplotou maximálně okolo 28 ° C. Nejchladnější vám naopak bude v prosinci s průměrnou teplotou 9 ° C.

LOS ANGELES Počasí

Jaké jsou ceny v Los Angeles?

Národní měnou je americký dolar, který si za eura bezproblémově zaměníte ať už v ČR nebo přímo v USA. Hledáte ubytování v Los Angeles? V tom případě vám doporučujeme prověřit si předem polohu a kvalitu hotelu.

Jak jsme již vysvětlili výše, Los Angeles je skutečně rozsáhlé. Ceny ubytování, polohu a kvalitu hotelu, tak jak ji vidí zákazníci, si můžete zkontrolovat a ubytování rezervovat přímo přes Pelikán. Městská hromadná doprava je zajišťována společností LA Metro, která provozuje metro (pozor toto funguje pouze na 2 linkách), městské vlaky a autobusy.

Jednodenní lístek vás vyjde na 7 $. Při pozemní přepravě počítejte s častými zácpami na dálnicích. Veřejná doprava má však mnohé mezery. Širší oblast Los Angeles není dostatečně zpřístupněna a trhliny můžete najít i ve frekvencích spojení. Pokud plánujete zdržet ve městě několik dní a chcete podniknout výlety do širšího okolí, vyplatí se vám půjčit si auto. Auto si můžete rezervovat také přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do USA povinná?

Spojené státy nevyžadují po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás. V případě výletů do přírody se doporučuje očkování proti infekci přenášených klíšťaty.

Jaký je aktuální čas v Los Angeles?

Časový posun v Los Angeles je pro našince značný. Město totiž leží v časovém pásmu PST / PDT -8, což znamená, že v Los Angeles je o devět hodin méně než v ČR.

Los Angeles

Tipy, co vidět v Log Angeles

10 zajímavostí o Los Angeles

1
Celý název města zní: "El Pueblo de Nuestra Senora la Reina de los Angeles de Porciuncula," což ve španělštině znamená: "Vesnice naší paní, královny andělů řeky Porziuncola."
2
Los Angeles je jedno z mála míst světa, kde je možné ráno surfovat a odpoledne lyžovat. Ráno si zasurfujete v Malibu a odpoledne se spustíte dolů kopcem Mountain High.
3
Nápis HOLLYWOOD pocházející z roku 1923 je prostě obrovský - 14 metrů vysoký a 110 metrů dlouhý. Přestože se nedá dostat do jeho bezprostřední blízkosti, můžete si udělat turistickou túru po svahu kopce Mount Lee, na kterém se nápis nachází.
4
Los Angeles International Airport - Los Angeles International Airport (LAX) je sedmým nejvytíženějším letištěm světa. Ročně jím projde téměř 75 milionů lidí.
5
Téměř polovina obyvatel Los Angeles má hispánský původ. Většina z nich totiž pochází z Mexika.
6
Los Angeles se stalo centrem filmového průmyslu v důsledku právní kličky filmových producentů. Tito se chtěli vyhnout patentovým nárokům Thomase Edisona. Edison žil na východě USA, kde aktivně uplatňoval svá práva na filmové kamery. Na opačné straně kontinentu v Kalifornii však soudy tyto nároky neuznávali. Los Angeles a jeho příjemné klima se tak stalo ideálním místem pro natáčení filmů.
7
Los Angeles je kulturním centrum Ameriky. Město má přes sto divadel a přes 300 muzeí, což je více než v kterémkoli jiném městě USA.
8
Los Angeles se nazývá i La-La-Land (ano, přesně jako ten film). Přezdívka je odvozena nejen od zkratky iniciály města (L.A.), ale slouží i pro označení stavu, ve kterém člověk ztrácí kontakt s realitou - Hollywood je totiž místem fikce a fantazie.
9
Širší oblast Los Angeles udává trend nejen ve filmech, ale i v módě. Zaměstnání v módním průmyslu zde totiž našlo více než 87 tisíc lidí, čímž Los Angeles předstihuje dokonce i New York.
10
Přestože se v roce 2014 natočilo v Hollywoodu přes 750 filmů, stále zaostává za indickým Bollywood, který za stejné období vyprodukoval kolem 1950 filmů.
Byly informace na této stránce užitečné?