Skip to main content

Levné letenky Dillí

Indie - vstupní podmínky

Před vycestováním do Indie doporučujeme nastudovat si podmínky vstupu na stránce Ministerstva zahraničních věcí nebo v našem článku aktuální podmínky vstupu (COVID-19).
Návrat do České republiky probíhá jako před pandemií, a to bez ohledu na stav očkování. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat stránku MZV ČR.

Akční letenky do Dili

Zajímavosti o Dili

Delhi, Jaipur, Taj Mahal. Tato trojice se nazývá i zlatým trojúhelníkem a představuje trio nejnavštěvovanějších míst severu Indie. Pokud potkáte člověka, který v Indii strávil delší dobu, tento okruh nazve také jako "klasický turistický". Indie je obrovská země a stihnout vše najednou se nedá - mnoho lidí proto při své první návštěvě volí právě tuto ověřenou klasiku. To, že na tato místa chodí nejvíce turistů si při lidnatosti v Indii ani nevšimnete, a všechny mají opravdu co nabídnout.

New Delhi je výborným odrazovým můstkem před návštěvou dalších indických měst. Tak jako v jiných městech, i zde zažijete přelidněné ulice a desítky prodavačů, pro něž budete celý den centrem pozornosti. Město se rozděluje na dvě části, které se nazývají Staré a Nové Delhi.

Levné letenky do Dillí lze rezervovat i z našich končin. Přímý let do Indie by jste z našich končin hledali marně, avšak poměrně komfortně lze s jedním přestupem letět s aerolinkami jako Turkish Airlines, Qatar Airways nebo Emirates.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Indii

Doklady a víza do Indie

Občané 160 zemí včetně České republiky mohou žádat o elektronická víza. Ta se vztahují na kategorie jako e-tourist , e-business a e-medical. Od začátku dubna 2017 se doba odjezdu prodloužila z 30 na 60 dní s dvěma vstupy. Pokud tedy chcete navštívit Indii jako turista na méně než 2 měsíce, nemusíte chodit na ambasádu. O elektronická víza stačí požádat přes internet a následně je lze získat na jednom z vybraných letišť.

Na turistická víza do Indie potřebujete :

  • cestovní pas platný 6 měsíců po návratu z Indie
  • vytištěnou elektronickou žádost
  • 1 ks fotografie pasového formátu
  • doklad o dostatku finančních prostředků v objemu 50 Eur na každý den pobytu v Indii
  • zpáteční letenku
  • itinerář cesty
  • poplatek 53 €
  • doklad o zdravotním a cestovním pojištění na celé období pobytu v Indii

Počasí v Indii

Na poznávání Indie je vhodné cestovat v zimních měsících, tedy prosinec až březen. Není tady tak horko a noci jsou chladnější. Teploty začínají stoupat až v únoru. Od července až do listopadu je na většině území deštivo a to díky monzunům.

Ceny v Indii

Asi největší část nákladů na cestu do Indie tvoří letenky a víza. Vše ostatní je v Indii extrémně levné. Ať už se jedná o dopravu, jídlo nebo památky. Dokážete se klidně vejít do rozpočtu pod 20 eur na osobu a den. V Indii je úžasný street-food, kamkoli se podíváte, všude samé dobré jídlo. Důležitá informace je, že 70% Indů jsou vegetariáni.

Doprava je velmi různorodá a je obrovský zážitek projet se autobusem či vlakem. Klidně se vám může stát, že budete cestovat vzdálenost 300 km až neuvěřitelných 10 hodin . Nezkusit však přepravu vlakem v Indii je hřích. Navíc, v Indii potkáte mnoho evropských i neevropských cestovatelů, s nimiž můžete sdílet své zážitky.

Ceny? Měsíc v Indii vás klidně vyjde na tolik, co 2 týdny v Chorvatsku. Navíc schopnost smlouvání cen dotáhnete v Indii na zcela novou úroveň.

Aktuální čas v Indii

V Indii (Dillí) je o 5 a půl hodiny více než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Indie

Při cestě do Indie doporučujeme zvážit některé očkování, hygiena je na mnoha místech velmi slabá nebo nedostačující. Doporučujeme minimálně vakcínu proti hepatitidě A a B a protitetanovku. Pokud cestujete do Indie ze země, kde se vyskytuje žlutá zimnice, budete muset doložit potvrzení o očkování proti této chorobě. .

Tipy, co vidět v Dillí

10 zajímavostí o Indii

1
Z náboženských, nebo osobních důvodů, je v Indii 20-40% obyvatel jednotlivých regionů vegetariány
2
Při vycestování, nebo opuštění země platí zákaz braní indických rupií mimo zemi
3
Indie je největší světovou demokracií s 1,2 miliardami lidí
4
Sloni mají v Indii své vlastní lázně
5
První indická raketa byla transportována na kole
6
Indie má nejvýše položené kriketové hřiště na světě. Ve výšce 2444 m.n m .
7
Indické manželky vlastní 11% všeho zlata na světě. Je to víc, než jsou rezervy USA, Mezinárodního měnového fondu, Švýcarska a Německa dohromady
8
Diamanty byly poprvé objeveny v Indii
9
V Indii žije největší rodina na světě. Muž žije spolu s 39 ženami a 94 dětmi
10
Indický kalendář má 6 ročních období
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)