Skip to main content

Levné letenky San Francisco

Usa - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do San Francisca

Zajímavosti o San Franciscu

San Francisco se nachází na západním pobřeží Spojených států, je propletené klikatými uličkami a pozemními lanovkami, které představují jedinou pohyblivou historickou památku v USA. Se svými téměř 800 000 obyvateli patří mezi nejlidnatější, ale i nejhustěji obydlená města v USA. Američtí obyvatelé se zde původně usadili přibližně před 10 000 lety. V roce 1906 otřáslo základy města tak silné zemětřesení, že zničilo téměř tři čtvrtiny města.

Později se město revitalizovalo a v druhé polovině 20. století přilákalo velké množství malířů, spisovatelů, hippies a muzikantů. V současnosti je San Francisco považováno za město boháčů a doplňuje tak spolu s Londýnem, Moskvou a New Yorkem žebříček měst s největším počtem miliardářů.

San Francisco je díky své poloze důležitou dopravní křižovatkou a hlavní námořní centrálou severní Kalifornie. Nerovný terén a více než padesát kopců. Důvodem této charakteristiky města je jeho poloha na zlomu San Andreas.

San Francisco je stále více oblíbená destinace i u Čechů. Levné letenky do San Francisca, ale i celé Kalifornie nejčastěji koupíte z Prahy, nebo Vídně. Průměrná délka letu je přibližně čtrnáct hodin obvykle s jedním přestupem, případně dvěma Velmi pohodlně však můžete letět do San Francisca se společnostmi Austrian Airlines, KLM, Delta, SWISS, Air France či Air Canada.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o San Franciscu

Jak získat víza do USA (ESTA)?

Při cestování do USA již nepotřebujete vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas a mít elektronickou autorizaci ESTA. O víza musí žádat jen ti, kteří do USA cestují na déle než 90 dní nebo jdou do Spojených států pracovat, studovat či na výměnný pobyt. Také všichni ti, kterým nebyla schválena autorizace ESTA.

Jaké je počasí v San Franciscu?

San Francisco se nachází na pobřeží Tichého oceánu a právě blízkost Pacifiku a jeho studených proudů a členitost krajiny jsou významnými faktory ovlivňujícími počasí v San Francisku. Jakkoliv je Kalifornie symbolem pro slunce a teplo, pro její severní část u pobřeží to tak docela neplatí.

Na cestu do San Francisca se v každém ročním období vyplatí přibalit i oblečení s dlouhým rukávem. Ne nadarmo obyvatelé San Francisca s trochou nadsázky říkají o tom, že zde existují jen tři roční období - zima, léto a mlha, přičemž letní období začíná až v září, protože tradičně letní měsíce jsou často ve znamení mlh, které se často udrží po celý den.

SAN FRANCISCO Počasí

Jaké jsou ceny v USA?

Národní měnou je americký dolar, zaměníte ho bezproblémově na kterémkoli letišti nebo ve směnárně v ČR i přímo v USA. Hledáte hotel či apartmán? Čím blíže k centru, tím je samozřejmě cena vyšší. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat ubytování přímo přes Pelikán.

Doporučujeme půjčit auto přímo u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do USA povinná?

Spojené státy nevyžadují po návštěvnících žádné povinné očkování. Riziko nákazy je v této zemi minimální. Stačí si tedy pohlídat platnost běžných očkování, které jsou platné i u nás. V případě výletů do přírody se doporučuje očkování proti infekci přenášených klíšťaty.

Jaký je aktuální čas v San Franciscu?

San Francisco se nachází v časové zóně GMT -7. To znamená, že v San Francisku je o devět hodin méně, než v ČR.

San Francisco

Letecké statistiky o San Franciscu

  • Počet mezinárodních letišť v San Franciscu: 1.

Tipy, co vidět v San Franciscu

10 zajímavostí o USA

1
Americká vláda otrávila alkohol během prohibice - Zabila tak přes 10 000 lidí
2
25% Američanů věří v reinkarnaci.
3
Největší bankovka která byla kdy vytištěna měla hodnotu 10 000 dolarů.
4
Ve státě Kentucky je dodnes protizákonné nosit zmrzlinu v zadní kapse kalhot.
5
Jediný stát v USA, kde roste káva, je Havaj.
6
V nejužším bodě je od sebe USA a Rusko vzdálené jen 4 kilometry
7
Spojené státy nemají oficiální jazyk.
8
Pouze jeden stát USA sestává z jediné slabiky - a to stát Maine
9
Zábavní park Disneyland neprodává žvýkačky. Walt Disney nechtěl, aby návštěvníky parku znechutilo, kdyby šlápli na rozžvýkání žvýkačku.
10
Dolar lze rozměnit na mince 293 různými způsoby.
Byly informace na této stránce užitečné?