Skip to main content

Levné letenky Kuvajt

Kuvajt - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Kuvajtu

Zajímavosti o Kuvajtu

Kuvajt patří mezi typické arabské ropné emiráty s moderní velkoměstskou architekturou, bohatými mešitami a pískem zavátým stopami někdejších beduínů. Po irácké agrasivní anexi se tamní vláda rozhodla postavit Kuvajt opět na nohy a dostat ho na výsluní.

Dnes je Kuvajt velmi vzácným cílem pro cestovatele a není tak obvyklou destinací jako sousední Dubaj či Abu Dhabi. Turistika je omezena především na obchodní cesty nebo návštěvy rodinných příslušníků, protože tato silně islámsky orientovaná země se snaží přísnou vízovou politikou zabránit pronikání západních "volných mravů". Dalším faktorem, který příliš nepřeje cestování do země je náročné klima.

Celoročně je zde velmi horko. Kuvajt je v podstatě taková malá monarchie na konci zálivu, avšak díky svému ropnému bohatství patří mezi nejbohatší státy světa. Levné letenky do Kuvajtu lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností Pegasus, KLM, Turkish Airlines, Air Arabia, Emirates nebo Qatar Airways. Přímý let z našich končin do Kuvajtu neexistuje, se zmíněnými aerolinkami však lze letět komfortně s jedním přestupem.

Více Zobrazit méně

TOP města v Kuvajtu

Kuwait City

Kuvajt je velmi malá, zato velmi bohatá země. Vlastně, pokud nepočítáme několik malých beduínských osad kolem, jde v podstatě o jedno větší město obklopené vyprahlou pouští. Hlavním zdrojem prosperity je, jak jinak, ropa. Přináší do státní kasy dostatečné množství financí, a tak placení daní je zde neznámým pojmem. Turistický ruch je stále ještě v plenkách. Zapomenout můžete na koupání v bikinách na veřejných plážích - islámské vyznání to v Kuvajtu nedovoluje.

Také na dlouhé letní procházky podél pobřeží, protože teplota vzduchu dosahuje místy až 50 stupňů. Zapomenout je třeba také na alkohol, v celé zemi totiž vládne přísná prohibice alkoholu a její porušení je tvrdě trestáno vyhoštěním ze země nebo několikatýdenním vězením. Pokud ale máte zájem o historické památky, nenechte si ujít návštěvu Velké Mešity v centru města. Velkolepým zážitkem je nejen samotná prohlídka s místním průvodcem, pro nemuslimské ženy je to pak i příležitost vyzkoušet si, jaké je to mít na sobě tradiční černý oděv Abajo.

Levné letenky do Kuwait City lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností Turkish Airlines, Air Arabia, Qatar Airways či Emirates. Přímý let do Kuwait City z našich končin neexistuje.

Užitečné info o Kuvajtu

Cestovní doklady a víza do Kuvajtu

Při vstupu do Kuvajtu budete potřebovat cestovní pas a víza. Platnost pasu by měla být minimálně 6 měsíců ode dne plánovaného návratu ze země. V současnosti udělují kuvajtské úřady turistické vízum na dobu tří měsíců a získáte je ihned po příletu na letiště. Cena jednorázových víz je 9 eur. Pokuta za každý den pobytu v Kuvajtu bez platného víza je 30 eur.

Počasí v Kuvajtu

Kuvajt je známý svým mimořádně horkým klimatem během celého roku. Nejtepleji je zde od dubna do října, mírné ochlazení a srážky nastávají od listopadu do ledna. Kdy tedy cestovat do Kuvajtu? Nejvhodnější doba na cestování se jeví květen nebo říjen

Ceny v Kuvajtu

Oficiálním platidlem v Kuvajtu je kuvajtský dinár. Ceny v Kuvajtu jsou poměrně vysoké, resp. standardní na Blízký východ. Cena za hlavní jídlo v lokální restaurace se pohybuje kolem 6 eur. Jídlo v luxusnější restauraci vyjde na 20-30 eur. Láhev vody vyjde na 0,50 eura, lístek na MHD zase 0,75 eura.

Obecně platí, že pokud se budete stravovat v lokálních restauracích a používat městskou hromadnou dopravu, výrazně ušetříte. Směnárny jsou v Kuvajtu bez poplatku, nejlepší kurz získáte v centru na tržišti. Naopak, peníze se vám nevyplatí zaměnit na letišti. Platby kartou jsou možné zejména v hotelech a velkých nákupních centrech. Hledáte levné ubytování v Kuvajtu? Zkontrolujte si nabídku hotelů a apartmánů na Pelikan.cz. Za dvoulůžkový pokoj na noc zaplatíte nejméně 40 eur.

Chcete si půjčit auto v Kuvajtu? Udělejte tak v předstihu a auto si vyzvedněte přímo na letišti po příletu.

Aktuální čas v Kuvajtu

V Kuvajtu je o dvě hodiny více než v ČR.

Zdraví a očkování před cestou do Kuvajtu

Kuvajt je velmi bezpečná země a zdravotnictví je na vysoké úrovni. Žádné speciální očkování před cestou není nutné.

Tipy, co vidět a zažít v Kuvajtu

10 zajímavostí o Kuvajtu

1
Kuvajt má rozlohu jen 17 820 km2
2
Pobřeží Kuvajtu je poměrně široké, má 499 kilometrů
3
Al Hamra je nejvyšší budova v Kuvajtu a 23. nejvyšší budova na světě.
4
Kuvajt má devět ostrovů, z nichž všechny jsou s výjimkou ostrova Failaka neobydlené.
5
Kuwait Towers je skupina tří úzkých a vysokých věží, které symbolizují ekonomickou obnovu Kuvajtu
6
Nehostinná arabská poušť pokrývá většinu území Kuvajtu
7
Ropné zásoby Kuvajtu byly objeveny v roce 1934 a jde o šesté největší zásobu ropy na světě
8
Oficiální počet obyvatel však přesahuje 4 miliony
9
Pouze 0,6% rozlohy Kuvajtu se považuje za ornou půdu
10
Velká mešita v Kuvajtu je největší a oficiální mešitou v zemi. Její rozloha je 45 000 metrů čtverečních
Byly informace na této stránce užitečné?