Skip to main content

Levné letenky Mongolsko

Akční letenky do Mongolska

Mongolsko

Mongolsko je obrovská země. Jeho plocha je 40 krát větší než sousední Slovensko. Od pouště Gobi na jihu po fascinující tajgy na severu z jedné strany a od nekonečných stepí, po zasněžené hory mongolského Altaje z druhé strany.

Mongolský způsob života je život na koních. V tradičních oděvech a v jurtách roztroušených po zelených pastevních údolích. Kočování patřilo k této zemi odjakživa. Dodnes tu najdete stáda koz, ovcí, krav, či velbloudů.

Kromě Ulánbátaru jsou všechna města jen prašné osady s dřevěnými domky, prašnými cestami a s obchůdkem, kde (nečekaně) seženete vše podstatné.

Levné letenky do Mongolska lze rezervovat s odletem z Prahy či Vídně. Přímý let do Mongolska z našich končin neexistuje, avšak poměrně komfortně můžete cestovat se společnostmi jako Aeroflot či Korean Air.

Více Zobrazit méně

Mongolsko

Ulánbátar

Hlavní město Ulánbátar bylo dlouho kvůli komunistickému režimu uzavřeno okolnímu světu. V současnosti představuje něco nového a vzrušující. Generace mladých lidí zde vybudovala vibrující hudební scénu, zahrnující vše od hip hopu, přes indie rock, po elektrický pop.

Ulánbátar je zejména o historii. Četné archeologické nálezy ve městě a jeho okolí svědčí o dávných stopách člověka. Unikátní paleolitické skalní kresby v Údolí modrého nebe, archeologické objevy v kopci Machura, nebo v místě Šarchad, které se později proslavilo více jako veřejné popraviště a dnes je to místo pro léčení duševně nemocných.

Město ze všech stran obklopují hory. Na východě je to pohoří Bajandzürch s horou Cagdúlt (1 670 m), na západě Songino, na severu Cingel s nejvyšší horou 1 950 m. Nejposvátnější mezi svatými horami byly a jsou Bogd úl či Bogdchána na jihu.

Levné letenky do Ulanbátáru lze rezervovat s odletem z Prahy nebo Vídně. Přímý let do Ulánbátaru z našich končin neexistuje, avšak poměrně komfortně můžete cestovat se společnostmi jako Aeroflot či Korean Air.

Užitečné info o Mongolsku

Cestovní doklady a víza do Mongolska

Na cestu do Mongolska budete potřebovat platný cestovní pas i víza. Češi mohou žádat o jejich vydání na nejbližším Velvyslanectví Mongolska, tedy v Praze. Pokud váš pobyt nepřesáhne 30 dnů, nemusíte se po příletu přihlašovat na cizinecké policii. Při odchodu z Mongolsko budete na letišti platit tzv. odletový poplatek.

Počasí v Mongolsku

Podnebí v Mongolsku je suché a studené s dlouhou zimou, která trvá až do dubna. Teploty v Ulánbátaru klesají v zimě až k neuvěřitelným -30 ° C. Krátké, mírně období dešťů trvá od poloviny července do konce září. Na jaře zase přicházejí silné písečné bouře.

Většina země je extrémně horká v létě a velmi studená v zimě. Návštěvu proto doporučujeme raději na přelomu jara a léta.

Ceny v Mongolsku

Oficiálním platidlem v Mongolsku je mongolský tugrik. Do země se doporučuje přiletět s eury, nebo americkými dolary, na letišti nebo v městech je lze zaměnit za zmíněný tugrik.

Bankomaty naleznete téměř jen v hlavním městě. Platby kartami jsou vzácné, a to i v hlavním městě.

Mongolsko je pro české turisty relativně levnou zemí o čemž svědčí například i ceny běžných potravin. Za 2l láhev vody zaplatíte v přepočtu 12 korun. Hlavní jídlo koupíte v občerstvení či restauraci již od 100 korun. Pivo stojí 25 korun.

Aktuální čas v Mongolsku

V Mongolsku je o šest hodin více, než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Mongolska

Při vstupu do země sice není povinné žádné očkování, ale stejně jako v exotických zemích, i zde se doporučuje očkování proti hepatitidě typu A a B.

Zdravotnictví a nemocnice jsou v Mongolsku na velmi nízké úrovni.

Tipy, co vidět a zažít v Mongolsku

10 zajímavostí o Mongolsku

1
Mongolsko je největší zemí bez moře
2
Název Ulánbátaru znamená: Červený hrdina
3
Mongolsko je země s nejřidčeji osídlením na světě
4
Ulánbátaru je nejchladnější hlavní město na světě
5
Do Mongolska se dostanete i vlakem, slavnou Transsibiřskou magistrálou
6
V sousední Číně žije 2x více Mongolů než v samotném Mongolsku
7
V Mongolsku žije poslední předchůdce koně
8
Země se administrativně dělí na kmeny
9
Polovina obyvatel Mongolska se hlásí k buddhismu
10
Mongolsko je druhý největší vnitrozemský stát na světě, hned po Kazachstánu
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)