Skip to main content

Levné letenky Mongolsko

Mongolsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Mongolska

Zajímavosti o Mongolska

Mongolsko je obrovská země. Jeho plocha je 40 krát větší než sousední Slovensko. Od pouště Gobi na jihu po fascinující tajgy na severu z jedné strany a od nekonečných stepí, po zasněžené hory mongolského Altaje z druhé strany.

Mongolský způsob života je život na koních. V tradičních oděvech a v jurtách roztroušených po zelených pastevních údolích. Kočování patřilo k této zemi odjakživa. Dodnes tu najdete stáda koz, ovcí, krav, či velbloudů.

Kromě Ulánbátaru jsou všechna města jen prašné osady s dřevěnými domky, prašnými cestami a s obchůdkem, kde (nečekaně) seženete vše podstatné.

Levné letenky do Mongolska lze rezervovat s odletem z Prahy či Vídně. Přímý let do Mongolska z našich končin neexistuje, avšak poměrně komfortně můžete cestovat se společnostmi jako Aeroflot či Korean Air.

Více Zobrazit méně

TOP města v Mongolska

Ulánbátar

Hlavní město Ulánbátar bylo dlouho kvůli komunistickému režimu uzavřeno okolnímu světu. V současnosti představuje něco nového a vzrušující. Generace mladých lidí zde vybudovala vibrující hudební scénu, zahrnující vše od hip hopu, přes indie rock, po elektrický pop.

Ulánbátar je zejména o historii. Četné archeologické nálezy ve městě a jeho okolí svědčí o dávných stopách člověka. Unikátní paleolitické skalní kresby v Údolí modrého nebe, archeologické objevy v kopci Machura, nebo v místě Šarchad, které se později proslavilo více jako veřejné popraviště a dnes je to místo pro léčení duševně nemocných.

Město ze všech stran obklopují hory. Na východě je to pohoří Bajandzürch s horou Cagdúlt (1 670 m), na západě Songino, na severu Cingel s nejvyšší horou 1 950 m. Nejposvátnější mezi svatými horami byly a jsou Bogd úl či Bogdchána na jihu.

Levné letenky do Ulanbátáru lze rezervovat s odletem z Prahy nebo Vídně. Přímý let do Ulánbátaru z našich končin neexistuje, avšak poměrně komfortně můžete cestovat se společnostmi jako Aeroflot či Korean Air.

Užitečné info o Mongolsku

Cestovní doklady a víza do Mongolska

Na cestu do Mongolska budete potřebovat platný cestovní pas i víza. Češi mohou žádat o jejich vydání na nejbližším Velvyslanectví Mongolska, tedy v Praze. Pokud váš pobyt nepřesáhne 30 dnů, nemusíte se po příletu přihlašovat na cizinecké policii. Při odchodu z Mongolsko budete na letišti platit tzv. odletový poplatek.

Počasí v Mongolsku

Podnebí v Mongolsku je suché a studené s dlouhou zimou, která trvá až do dubna. Teploty v Ulánbátaru klesají v zimě až k neuvěřitelným -30 ° C. Krátké, mírně období dešťů trvá od poloviny července do konce září. Na jaře zase přicházejí silné písečné bouře.

Většina země je extrémně horká v létě a velmi studená v zimě. Návštěvu proto doporučujeme raději na přelomu jara a léta.

Ceny v Mongolsku

Oficiálním platidlem v Mongolsku je mongolský tugrik. Do země se doporučuje přiletět s eury, nebo americkými dolary, na letišti nebo v městech je lze zaměnit za zmíněný tugrik.

Bankomaty naleznete téměř jen v hlavním městě. Platby kartami jsou vzácné, a to i v hlavním městě.

Mongolsko je pro české turisty relativně levnou zemí o čemž svědčí například i ceny běžných potravin. Za 2l láhev vody zaplatíte v přepočtu 12 korun. Hlavní jídlo koupíte v občerstvení či restauraci již od 100 korun. Pivo stojí 25 korun.

Aktuální čas v Mongolsku

V Mongolsku je o šest hodin více, než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Mongolska

Při vstupu do země sice není povinné žádné očkování, ale stejně jako v exotických zemích, i zde se doporučuje očkování proti hepatitidě typu A a B.

Zdravotnictví a nemocnice jsou v Mongolsku na velmi nízké úrovni.

Tipy, co vidět a zažít v Mongolsku

10 zajímavostí o Mongolsku

1
Mongolsko je největší zemí bez moře
2
Název Ulánbátaru znamená: Červený hrdina
3
Mongolsko je země s nejřidčeji osídlením na světě
4
Ulánbátaru je nejchladnější hlavní město na světě
5
Do Mongolska se dostanete i vlakem, slavnou Transsibiřskou magistrálou
6
V sousední Číně žije 2x více Mongolů než v samotném Mongolsku
7
V Mongolsku žije poslední předchůdce koně
8
Země se administrativně dělí na kmeny
9
Polovina obyvatel Mongolska se hlásí k buddhismu
10
Mongolsko je druhý největší vnitrozemský stát na světě, hned po Kazachstánu
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)