Skip to main content

Levné letenky Afganistan

Afghánistán - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Afghanistánu

Zajímavosti o Afghanistánu

Afghánistán není tradiční turistickou destinací. Ministerstvo zahraničních věcí tam dokonce nedoporučuje cestovat. Pokud však máte dobrodružnou povahu, v této zemi nasbíráte množství zážitků. Vězte, že afgánský lid patří mezi nejpohostinější a nejmilejší národy, jaké v životě potkáte. Vstupní branou do této země je její hlavní město, Kábul. Leží v historickém údolí země, přičemž téměř polovina země leží v nadmořské výšce nad 1800 m.n.m.

Kdysi dávno byl Afghánistán důležitou křižovatkou obchodních cest. I proto se určitě vydejte do kábulských bazarů a něco si kupte. Afghánistán je islámskou zemí od 7. století. Po dlouhá léta na tomto území převládaly boje, nakonec koncem 20. století se podařilo vojskům NATO potlačit násilnou vládu a založit republiku postavenou na demokratických principech. Afghánistán nabízí úžasnou přírodu, fascinující výlety do hor a dobré podmínky pro turistiku.

Před cestou do Afghánistánu si vždy přečtěte doporučení na stránce Ministerstva zahraničních věcí.

Více Zobrazit méně

TOP města v Afghanistánu

Kábul

I když Afghánistán není tak turisticky atraktivní destinací jako některého jeho okolní státy, dobrodruzi na něj nedají dopustit. Do země vstoupíte nejjednodušeji letecky - do hlavního města Kábul. Je to historické město, které se hlavním městem stalo až v novodobé historii země.

Určitě však nevynechejte místní bazar, pouliční jídlo a naplánujte si turistiku v jeho okolí. Levné letenky do Kábulu lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Přímý let do Kábulu sice z našich končin neexistuje, avšak velmi komfortně lze letět s jedním přestupem s aerolinkami Turkish Airlines nebo Air Arabia.

Užitečné info o Afghánistánu Cestovní doklady a víza do Afghánistánu Při cestě do země se vyžaduje platný cestovní pas a příslušné vízum podle povahy pobytu. V zemi platí přihlašovací povinnost pro cizince. Platnost pasu musí být alespoň 6 měsíců ode dne plánovaného data návratu ze země.

Užitečné info o Afghánistánu

Cestovní doklady a víza do Afghánistánu

Při cestě do země se vyžaduje platný cestovní pas a příslušné vízum podle povahy pobytu. V zemi platí přihlašovací povinnost pro cizince. Platnost pasu musí být alespoň 6 měsíců ode dne plánovaného data návratu ze země.

Počasí v Afghánistánu

Pro Afghánistán je typické pouštní a subtropické podnebí, kde rozdíly mezi denní a noční teplotou mohou dosahovat neuvěřitelných 20 ° C. Období sucha trvá od května do října, výjimku tvoří pouze subtropické oblasti, kde od června do srpna panuje období monzunových deštů. V horských oblastech (více než 40% území) je typické časté, vydatné sněžení.

Ceny v Afghánistánu

Oficiálním platidlem v zemi je afgánů. V přepočtu je 1 afgánů přibližně 0,01 eura. Pro českého cestovatele je pobyt v Afghánistánu levnou záležitostí. Za hlavní jídlo v restauraci dáte přibližně 2-3 eura, pivo vás vyjde na 75 centů. Ceny taxíků startují na částce 0,50 eura za jeden kilometr. Levné ubytování v Afghánistánu lze najít a porovnat prostřednictvím Pelikána. V nabídce lze nalézt luxusní hotely, apartmány ale i skromnější ubytování u domácích. Z bezpečnostních důvodů doporučujeme ubytování co nejblíže k centru města Kábul. Chcete si pronajmout auto v Afghánistánu? Udělejte tak předem a vyzvedněte si ho hned po příjezdu na letiště.

Aktuální čas v Afghánistánu

V Afghánistánu je o tři a půl hodiny více než v ČR.

Zdraví a očkování před cestou do Afghánistánunu

Před vstupem do země není potřeba absolvovat žádné speciální očkování. Doporučuje se však mít očkování proti žloutence typu A, B a tyfus.

Tipy, co vidět a zažít v Afghánistánu

10 zajímavostí o Afghánistánu

1
V Afghánistánu je vysoká porodnost - na jednu ženu vychází v průměru až 5 dětí
2
Nový rok se v Afghánistánu slaví až 21. března - u nás je to první jarní den
3
Nejvyšší pohoří v Afghánistánu je Hindúkuš, jeho vrcholy dosahují více než 7000 m.n.m.
4
Jedním z nejoblíbenějším sportů Afghánců je pouštění draků
5
Afghánistán je už několik let největším světovým producentem surového opia
6
Minaret Jam v údolí řeky Hari najdete na seznamu světového dědictví UNESCO
7
V Afghánistánu žije více než 30 milionů obyvatel
8
Zároveň krajina zápasí s velkou negramotností, jen jedna z pěti žen umí číst a psát
9
Současným hlavním městem je Kábul, kdysi to byl Kandahár na jihu
10
Stát Afghánistán vznikl až koncem 18. století
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)