Skip to main content

Levné letenky Srí Lanka

Srí Lanka - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Srí Lanku

Zajímavosti o Srí Lance

Hledáte levnou letenku na Srí Lanku? Luxusní ubytování na pláži či na čajových plantážích za nejlepší ceny? Na Pelikan.cz si můžete porovnat ceny letenek, ubytování a transferu na Srí Lance. Rezervovat můžete letenky nebo kompletní dovolenou na ostrově.

Srí Lanka je směsí nekonečných pláží, přívětivých místních, osvěžujícího čaje, tisícileté historie, skvělého jídla a jedinečných zážitků. Na světě je jen pár míst, kde najdete tolik lokalit na seznamu UNESCO.

Více Zobrazit méně

TOP města na Srí Lance

Kolombo

Srí Lanka je směsí nekonečných pláží, přívětivých místních, osvěžujícího čaje, tisícileté historie, skvělého jídla a jedinečných zážitků. Na světě je jen pár míst, kde najdete tolik lokalit na seznamu UNESCO.

Historie ostrova začala před více než dvěma tisíci lety, objevujte starověké chrámy a paláce nebo zažijte pravé safari v jeepech ve srílanských národních parcích. Pouze několik metrů od vás kráčí k jezeru obrovský srílanský slon a jen o kousek dál, ve stínu, odpočívá leopard.

Ostrov je malý a neskutečně rozmanitý, země se zde mění každým kilometrem. Pokud chcete utéct z tropického klimatu srílanské nížiny, udělejte si výlet do hor, kde se pěstuje světoznámý srílanský čaj. Nasbírejte si čajové listy, zalijte je horkou vodou a užívejte si klid v duši na křiklavě zelených čajových plantážích s evropským klimatem.

Samozřejmě nemůžeme zapomenout ani na skvělé rodinné pláže na západě, na surfařské pláže na jihu a na stále neprobádané, ale o to hezčí pláže na východě ostrova. Srí Lanka je ultimátním cestovatelským rájem. Je malá, ale bohatá, je exotická, ale rovněž osvěžující. Pohladí duši tradičního rekreanta i cestovatele, který si ji chce užívat plnými doušky.

Oficiálního jazykem je sinhálštiny, kterou mluví přibližně 75% obyvatelstva. Má západní a jižní dialekt. Druhým národním jazykem je tamilština, kterou mluví přibližně 18% obyvatelstva. V turistických destinacích se bez větších problémů domluvíte anglicky. Pokud se během vaší dovolené naučíte i pár základních slov v místním jazyce, domácí to jistě velmi ocení.

Hledáte levnou letenku na Srí Lanku? Z našich končin se tam můžete nejlépe dopravit z Prahy, Vídně, nebo Bratislavy. Pro mnohé lidi je rozhodující cena letenky, jiný vyhledávají komfortní palubní servis a logické časy odletů resp. příletů.

S Emirates lze letět na Srí Lanku komfortně z Prahy i Vídně a v ceně letenek jsou zahrnuta podpalubní zavazadla (nejméně 20kg), cestujete s jedním přestupem v Dubaji.

Qatar Airways, podobně jako jejich největší konkurent z Emirátů, létají na Srí Lanku z Prahy a Vídně s jedním přestupem v Dauhá. Opět je v ceně letenky zahrnuta i podpalubní zavazadlo (30 kg).

Turkish Airlines létající do nejvíce destinací na světě samozřejmě nemohou chybět. Jsou známé svou tureckou pohostinností a při cestě na Srí Lanku umožňují vzít si s sebou až 2 zavazadla s váhou do 23 kilogramů. Létají v Prahy či Vídně.

Nízkonákladová letecká společnost Flydubai těší Čechy velmi výhodnými cenami letenek do exotických destinací s jedním přestupem v Dubaji. Letět lze z Prahy, standardně s jedním kusem zavazadla. Na palubě letadla však není standardní palubní servis. Letecká společnost Austrian Airlines létá mezi Vídní a Kolumbem bez přestupu. Průměrná délka letu je přibližně 10 hodin s jedním přestupem.

Jaffna

Lidská paměť je nevyzpytatelná, ale přesto kdesi vzadu stále vnímáme poloostrov Japa na severu Srí Lanky jako něco, co po léta souviselo s násilím a utrpením.

Jenže občanská válka je díky bohu v této nádherné zemi již pasé a vaše kroky vás konečně mohou bezpečně zavést do míst, které byly téměř tři desetiletí pro turisty tabu. Jaffna je nejen geograficky, ale i v mnoha dalších ohledech blíže Indii, než metropole Kolombo. Máte záruku, že uvidíte úplně jinou Srí Lanku, než na jakou jste zvyklí.

Nevynechejte monumentální chrám Nallur Kandaswamy Kovil, jehož interiér vás uchvátí. Asi největší devizou města Jaffna jsou však jeho obyvatelé a co nejvíce času by mělo patřit jim. Přestože (nebo právě protože) mladá a střední generace vlastně téměř neměla šanci se s turisty setkat, jsou především ti nejchudší z nejnižších kast velmi přátelští a jejich znalost angličtiny je často nečekaná.

Galle

Galle patří mezi nejzachovalejší portugalská města v Asii - pyšní se koloniálními památkami a některé jeho části mají zvláštní evropský nádech. Najdete ho na jižním pobřeží Srí Lanky. Celé město je obehnáno hradbami a zanechá ve vás unikátní dojem.

Dnes je město Galle právem považováno za nejkrásnější město Srí Lanky, což dokazují mohutné hradby a historické ulice, díky kterým si tu vychutnáte pravou atmosféru holandské koloniální architektury. Z historického hlediska lze město rozdělit na starou a novou část. Najdete zde zároveň jedny z nejkrásnějších pláží na Srí Lance.

Kandy

Kandy leží v krásné kopcovité zemi stejnojmenné plošiny v centru Srí Lanky, obklopené převážně čajovníkový plantážemi. Toto posvátné buddhistické místo, známé též jako Senkadagalapura, bylo posledním hlavním městem králů Sinhala a patří k jejich nejsvětějším místům, neboť "Temple of the Sacred Tooth Relic of Lord Buddha "- Chrám Buddhova zubu, ukrývá právě tuto posvátnou relikvii.

Chrám, postavený v 16. století, je dodnes významným poutním místem. Samozřejmě, že i tento chrám navštívíte s vaším průvodcem. V blízkosti jsou pozůstatky královského paláce Maha Wasa, a paláce Palle Wasa, který obývali blízcí královské rodiny.

V Kandy najdete i krásnou botanickou zahradu. Je plná netopýrů, které se po západu slunce vydávají na lov mušek. Jídlo na Srí Lance je výborné a o Kandy to platí dvojnásob. Hlavním rozpoznávacím znakem srílanské kuchyně je kari. Dává se snad do všech jídel. Levné letenky můžete rezervovat jak z Prahy, tak také z Vídně.

Další města
Koggala

Koggala je klidné letovisko v nejjižnější části Srí Lanky asi 12 km od historického města Galle a díky své poloze má tak výborné klimatické podmínky a to po celý rok. V měsících květen až srpen je místo ovlivňováno častějšími dešti.

Koggala leží na dlouhé krásné pláži. Najdete zde absolutní klid a nikým nerušený odpočinek. V bezprostřední blízkosti se nachází laguna Koggala, která je vhodná na procházky, pozorování ptáků a výlety na lodích.

Místní široká a dlouhá pláž se zlatavým pískem je lemována palmami a patří k těm nejúžasnějším na Srí Lance vůbec. Občas se na pláži objeví velká želva, aby nakladla vejce do písku, a když máte štěstí, narazíte i na malé želvy, jak se snaží dostat do moře. V oblasti Koggala vás zkrátka čeká nezapomenutelná dovolená.

Užitečné info o Srí Lance

Potřebuji víza na Srí Lanku?

Na vstup do země je třeba mít platný cestovní pas. Platnost pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas. Pro vstup do země je třeba mít platné vízum.

Turistická víza na 30 dní získáte i před odjezdem na dovolenou prostřednictvím internetové aplikace ETA nebo po příletu na imigračním oddělení. Za internetová víza zaplatíte 35 amerických dolarů, za vízum přímo na letišti 40 amerických dolarů.

Děti do 12 let mají víza bezplatně, a to v obou případech. Samotné víza můžete bezplatně prodloužit i na 3 měsíce na imigračním úřadě v Kolombu.

Jaké je počasí na Srí Lance?

Celoročně horké a tropické s velmi vlhkým vzduchem. Je to proto, že ostrov leží v tropickém pásmu, ve kterém se střídá období sucha s obdobím dešťů.

Od května do srpna ovlivňuje počasí na ostrově monzun Yala, který má vliv zejména na jihozápadní část Srí Lanky.

Nejsušší období, tedy hlavní sezóna je od prosince do března. Druhý monzun přezdívaný Maha zasahuje severovýchodní část ostrova a trvá od září do ledna.

Jaké jsou ceny na Srí Lance?

Národní měnou je srílanská rupie. Při cestě do země se nedoporučuje mít u sebe bankovky velké hodnoty, málokde vám na ně vrátí zpět. Obchodníci často nemají dostatek hotovosti na vrácení.

V místních směnárnách bez problémů zaměníte dolar, euro i libru za místní měnu a naopak. Při odchodu ze Srí Lanky si zaměňte všechny peníze zpět, srílanskou měnu vám totiž v našich končinách nesmění.

FreeCurrencyRates.com ,

Která očkování jsou před cestou na Srí Lanku povinná?

Při cestování na Srí Lanku nejsou vyžadovány žádné očkování. Je však třeba upozornit, že lékařská péče je na relativně nízké úrovni a náročnější zákroky se v zemi neprovádějí. Turisté si za lékařské ošetření musí zaplatit a poplatky jsou poměrně drahé. Proto je vhodné uzavřít před cestou zdravotní pojištění.

Jaký je aktuální čas na Srí Lance?

Srí Lanka se nachází v časové zóně UTC +05: 30. Zjednodušeně řečeno: na Srí Lance je vždy o čtyři a půl hodiny více, než u nás v ČR.

Tipy, co vidět na Srí Lance

10 zajímavostí o Srí Lance

1
Srí Lanku kolonizovali Portugalci (1505), Nizozemci (1658) a Britové (1796), samostatnost nabyly až v roce 1948.
2
Nejstarší strom na světě se nachází na Srí Lance, odhaduje se, že ho zasadili ještě před 2000 lety.
3
V roce 2016 se podařilo zemi snížit riziko malárie na 0%. A přitom v 20. století patřila mezi země s nejvyšším počtem nakažených lidí.
4
Nejvyšší vrchol Srí Lanky, Adam 's peek, je považován za jedno z nejposvátnějších míst ostrova. Buddhisté, hinduisté, muslimové, ale i křesťané tvrdí, že stopy na vrcholu jsou stopami jejich Boha.
5
Srí Lanka je čtvrtý největší producent a třetí největší vývozce čajů na světě.
6
Srí Lanka se ještě před 50 lety volala Cejlon. Slovíčko pochází ze slova Ceilao, resp. názvu země pod prvními koloniálními vládci ostrova z Portugalska. Srí Lanka změnila svůj název až ve chvíli, kdy se stala republikou v roce 1972.
7
Srí Lanka je první zemí, která na post premiéra parlamentu jmenovala ženu.
8
Hinduisté věří, že Srí Lanka byla kdysi propojena s pevninou.
9
Při ničivé vlně v roce 2004 zemřelo přes 30 tisíc lidí. Šokující bylo zjištění, že všechna zvířata příchod tsunami předpověděla a ještě hodinu předtím, než vlna udeřila, mnohé z nich utekli do vnitrozemí.
10
Americký raper Akon dostal doživotní zákaz vstupu na Srí Lanku. V roce 2010 totiž v jednom ze svých klipů pařil přímo pod sochou Buddhy. To vyvolalo masivní protesty v hlavním městě.
Byly informace na této stránce užitečné?