Skip to main content

Levné letenky Taiwan

Taiwan - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky na Taiwan

Zajímavosti o Taiwane

Taiwan je jedinečnou kombinací přírodních krás, kulturního bohatství, teplého počasí, skvělého jídla a velmi milých lidí. Hlavní město Taipei je místem, kde se často prostupuje, např. Při cestě do Austrálie nebo na Nový Zéland.

Taiwan je velmi moderní a organizovaná země, čemuž odpovídá i úroveň dopravy. Sever a jih ostrova spojují autobusy i rychlovlaky. Nejvíce obydlený je západ ostrova, kde je silniční síť velmi hustá. Na východě a zejména ve středu Taiwanu je země hornatá a cest je méně.

Taipei je velmi moderní asijskou metropolí, kde se určitě nudit nebudeš. Kromě řady buddhistických a čínských chrámů se můžeš těšit i na prohlídku gastronomie.

Z našeho okolí lze cestovat na Taiwan velmi pohodlně přímým leteckým spojením společnosti EVA Air.

Více Zobrazit méně

TOP města na Taiwane

Tchaj-Pej (Taipei)

Malý ostrov v Jihočínském moři ukrývá zatím turisty nepříliš objevený poklad. Tchaj-pej. Město obklopené sytě zelenými horami a obývané sedmi miliony obyvatel, stejně jako Hong kong.

Ať už se v tomto městě zatouláte kdekoliv, nejspolehlivějším orientačním bodem pro vás bude Taipei 101. Slavný mrakodrap, který byl donedávna nejvyšší budovou světa, dokud tento titul nepřevzal dubajský Burj Khalifa. Vyvést se nejrychlejším výtahem na světě a prohlédnout si výhled z Taipei 101 je jeden z nejsilnějších momentů, které toto město nabízí.

Ale zdaleka to není všechno. Je tu skvělé a levné jídlo, půlnoční trhy a milí lidé. Zajímavostí je, že Taiwan má vlastní vládu, i prezidenta, ale Čína ho stále považuje za jednu ze svých provincii a neuznává jeho samostatnost.

Samotné město začalo vznikat až za vlády Japonska, tedy někdy v 19. století a do dnešní podoby se dostal zhruba před 60 lety. Díky historii Taiwanu zde potkáte to nejlepší z Číny a to nejlepší z Japonska.

Taiwan neboli Čínská lidová republika na Taiwanu, dříve také známá jako Formosa (Nádherný ostrov) má za sebou pestrou minulost. První Evropané, jež Taiwan začal zajímat byly Nizozemci a Portugalci a v té době se stal Taiwan nejlukrativnějším místem Východoindické společnosti. O pár desítek let později byl dobyt Mandžuy a nakonec se stal součástí Japonských kolonií. V té době byl Taiwan na "vrcholu" neboť díky důmyslnému hospodářství se velmi rychle zvedla životní úroveň obyvatel.

Avšak snahy Japonců o "pojaponštění" místních obyvatel vyústily v odpor a Taiwan se tak dostal zpět do rukou Číny. Nadšení však dlouho nevydrželo, protože tehdejší vláda byla plná podvodů a korupce. V 50. letech, za vlády Čankajška a během války na Korejském poloostrově, byl Taiwan využíván jako strategické místo USA a tak dnes na ostrově běžně potkáte vojenské základny většina obyvatel (oproti Japonsku) umí i anglicky.

Až do roku 1986 byl Taiwan totalitní, ale proces demokratizace začal malými kroky již od roku 1986 vytvořením první opoziční strany. A v současnosti Taiwan provází snahy o mezinárodní uznání, kterému brání tlaky Číny, a tak například v Evropě Taiwan jako samostatný stát uznal jen Vatikán.

Levné letenky do Tchaj-pej lze rezervovat z Vídně a Prahy. Přímý let z Vídně provozuje špičková letecká společnost EVA Air a China Airlines a trvá přesně dvanáct hodin. Velmi komfortně s jedním přestupem lze však letět z Vídně i s aerolinkami Austrian Airlines, Cathay Pacific, Emirates či Air France. Z Prahy pak mimo jiné i China Eastern.

Užitečné info o Taiwane

Víza na Taiwan

K vaší cestě na Taiwan potřebujete pas platný minimálně 6 měsíců po návratu. Při pobytu do 30 dnů na Taiwanu vízum nepotřebujete.

Počasí na Taiwanu

Na většině území Taiwanu panuje subtropické podnebí. Průměrné denní teploty se v létě pohybují kolem 25 ° C, na podzim kolem 15 ° C. V létě je možné se setkat i s vydatnými srážkami a tajfuny.

Ceny v Číně

Oficiální měnou v Číně je čínský jüan - 1 euro / 25 CZK je přibližně 8 RMB. Jídlo v Číně stále patří mezi velmi levné položky. Dokonce je levnější než v Thajsku. Pokud se budete stravovat na ulici, za jídlo dáte cca. 10 RMB na osobu. Pokud jdete do restaurace, za talíř jídla dáte od 15 RMB. Ubytování také nepatří mezi velké položky. Hotel s klimatizací, Wi-Fi a hygienickými potřebami rezervujete již od 50 RMB / noc.

Hledáte hotel v Číně? V obrovské nabídce se lze snadno ztratit. Dejte si pozor při výběru ubytování - některé hotely odmítají ubytovat zahraniční turisty. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat přímo u letiště. Rezervovat si ho můžete přímo přes Pelikán.

Zdraví a očkování před cestou na Taiwan

Obecně nejčastějšími chorobami, proti kterým se cestovatelé očkují, je jednoznačně žloutenka typu A a B (hepatitida) a břišní tyfus, případně cholera. Dále je dobré si dostatečnou dobu před cestou zkontrolovat platnost očkování proti tetanu a obrně. Povinné očkování však není žádné.

Aktuální čas na Taiwanu

V Taipei je o 7 hodin více než v ČR.

Tipy, co vidět v Taipei

10 zajímavostí o Číně

1
Podle legend vznikla Čína před 4000 lety během obrovské potopy.
2
Číňané ročně spotřebují 45 miliard párů dřevěných paliček.
3
Na některých místech v Číně slunce vychází až v 10 hodin.
4
Herní konzole Playstation je v Číně zakázaná
5
V Číně platí cenzura na slovo "cenzura"
6
Čína uděluje tresty smrti 4krát častěji než všechny země světa dohromady.
7
V Číně žije dodnes více než 35 milionů lidí v jeskyních.
8
V Číně existuje most, na kterém se mění strana jízdy z pravé na levou.
9
Číňani jsou nerychlejší stavitelé na světě
10
Brad Pitt má zákaz vstupu do Číny. Kvůli jeho roli ve filmu Sedm let v Tibetu.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)