Skip to main content

Levné letenky Jordánsko

Jordánsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Jordánska

Zajímavosti o Jordánsku

Jordánsko je rájem pro nadšence historie a památek. Nejlepší je ubytovat se v hlavním městě Ammán a odtud podnikat výlety do zbytku země. Samotné hlavní město je plné ruin z dob římské říše a dalších zajímavých památek.

Za pozornost stojí i výborné jídlo - tradiční falafel, humus či baklava. Z Ammánu je to jen hodinka k Mrtvému moři a ještě kousek dál do historického města Petra, které je zařazeno do seznamu světového dědictví UNESCO. Zatímco Ammán zaujme svou jedinečnou historií a architekturou, Akaba v jižní části země patří mezi nejexkluzivnější letoviska světa, pro české cestovatele je však tato destinace stále málo známá.

Obě destinace mohou být i výborným výchozím bodem k výletům do slavného skalního města Petra. Levné letenky do Jordánska můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let do Jordánska zajišťují letecké společnosti Ryanair a Austrian Airlines. Trvá přibližně 3 a půl hodiny.

Více Zobrazit méně

TOP města v Jordánsku

Ammán

Pri návšteve jordánskeho hlavného mesta vpadnete rovno do zmesi histórie a moderného sveta. Medzi archeológmi sa hovorí, že by mohlo byť dokonca jedným z najstarších miest na svete. Najväčším lákadlom je citadela na vrchu Jebel al-Qala’a nad mestom, kde nájdete ruiny z Rímskej a Byzantskej ríše. Vysoké a precízne vytesané stĺpy vás veľmi jednoducho vrátia do čias, keď tu stál veľkolepý Herkulov chrám.

Ihneď po vystúpení z lietadla v Ammáne nás oveje príjemne teplý vietor. Smerom k Mŕtvemu moru sa teplota zvyšuje (rozdiel medzi Ammánom a Mŕtvym morom môže byť aj 10 °C) a a vy tak môžete skúsiť kúpanie v Mŕtvom mori a účinky liečivého bahna.

Jordánsko je plné kontrastov a je potrebné si uvedomiť, že ľudia tu žijú iným spôsobom života ako na Slovensku. Aj napriek kultúrnym rozdielom sú domáci obyvatelia veľmi pohostinní a ochotní vám pomôcť v každej situácii. Odhoďte predsudky, požičajte si auto a nechajte sa unášať atmosférou miestnych trhov v Amáne, vôňou korenia a typických špecialít, zažite adrenalín pri prechode cez cestu večne plnú trúbiach aút, prejdite sa históriou dýchajúcimi miestami v Petre, “vypočujte si“ absolútne ticho pri pozorovaní hviezd vo Wadi Rum a prečítajte si knihu oddychujúch na hladine Mŕtveho mora.

Lacné letenky do Ammánu viete rezervovať aj z Viedne, Budapešti či Prahy. Priamy let do Ammánu zabezpečujú letecké spoločnosti Ryanair a Austrian Airlines. Trvá tri a pol hodiny. Letisko v Ammáne je ideálny východiskový bod pre spoznávanie Jordánska.

Užitečné info o Jordánsku

Počasí v Jordánsku

Jordánsko je obklopeno Mrtvým a Rudým mořem a díky svým stabilně vyšším teplotám je ideální destinací na dovolenou během celého roku. Sezóna na koupání je na jaře či na podzim, ale města a přírodu si můžete prohlédnout téměř celý rok.

Během letních měsíců a při vyšších teplotách už je několika hodinová návštěva Petry určitě náročnější.

Doporučujeme připravit se i na možnost proměnlivého počasí případně chladnější počasí během noci v poušti, ale nezapomeňte ani na opalovací krém, protože slunce v poušti umí být pořádně spalující.

Cestovní doklady a víza do Jordánska

Při cestě do Jordánska budete potřebovat cestovní pas, jeho platnost musí být minimálně 6 měsíců po návratu ze země. Do Jordánska budete potřebovat víza, jejich cena je 40 JOD, což je v přepočtu asi 50 korun.

Ceny v Jordánsku

Oficiálním platidlem v Jordánsku je Jordánský dinár. Pokud si zajistíte přesuny, ubytování a vstupy do muzeí dopředu, nemusíte si zaměňovat peníze, jídlo a suvenýry lze bez větších problémů zaplatit i platební kartou. V hotelech se dá platit kartami a mimo hotely vám kromě místní měny vezmou i americké dolary. Bankomatů najdete ve městě dostatek a ceny potravin či jídla jsou srovnatelné s ostatními zeměmi na Středním východě.

Nejvýhodnější kurz je bezpochyby v hlavním městě Ammán. Letištním směnárnám se doporučujeme obloukem vyhnout. Pokud byste i během vaší cesty netrefili na směnárnu, nebojte se zeptat místních obchodníků. Ceny ubytování v Jordánsku jsou pro našince často lákavé.

Ubytování v hotelu lze rezervovat od 15 eur na noc. Ceny si můžete zkontrolovat i přímo na stránce Pelikána. Pokud si chcete půjčit auto a projetsi Jordánsko na vlastní pěst, doporučujeme auto rezervovat přes Pelikán a vyzvednout si ho už přímo na letišti.

Aktuální čas v Jordánsku

V Jordánsku je o hodinu více než v ČR.

Zdraví a očkování před cestou do Jordánska

Do Jordánska, podobně jako do celého regionu Blízkého Východu nepotřebujete žádné speciální povinné očkování. Stačí, abyste si uhlídaly všechna povinná očkování v České republice. Doporučuje se, abyste byli očkováni proti hepatitidě A a B.

Tak jako v mnoha dalších exotických zemích, i v Jordánsku se nedoporučuje pít vodu z vodovou, ale jen balenou pitnou vodu.

Tipy, co vidět a zažít v Jordánsku

10 zajímavostí o Jordánsku

1
Mrtvé moře leží přes 390 metrů pod hladinou moře a jeho dno téměř dalších 400 metrů pod hladinou světového oceánu
2
Wadi Rum - v arabštině znamená slovo "rum" lehký písek a ve skutečnosti jde o největší pouštní oblast v Jordánsku
3
Hora Nebe je jedna z nejsvětějších míst v Jordánsku a její nadmořská výška představuje jen 710 m.n.m.
4
Černé bahno v Jordánsku má prospěšné účinky na pokožku, nervový systém a pomáhá při zánětlivých onemocněních
5
Petra nebyla vždy přístupná veřejnosti. Místní beduíni ji dlouhá léta drželi v utajení před širokou veřejností
6
Oblast Aqaba byla v minulosti významná díky přístavu a Rudému moři, dnes je z ní zlatý trojúhelník cestovního ruchu.
7
Skalnaté město Petra je součástí Nových sedmy divů světa i seznamu UNESCO
8
Mrtvé moře je téměř 10krát slanější než mořská voda
9
Pouštní oblasti Jordánska jste už viděli i v známých hollywoodských filmech jako Hvězdné války či Marťan
10
Do Jordánska cestuje z okolních zemí množství umělců kvůli válečným konfliktům. V Ammánu proto najdete množství uměleckých akcí a středisek
Byly informace na této stránce užitečné?