Skip to main content

Levné letenky Tokio

Akční letenky do Tokia

Zajímavosti o Tokiu

Hledáte levnou letenku do japonského Tokia? Výhodné ubytování v hotelu či apartmánu? Na Pelikan.cz si můžete porovnat ceny letenek, ubytování, pronájmu aut, pojistit se před cestou, ale nabízíme i kompletní dovolenou v Japonsku.

Město gejši a neonů Tokio, je dokonalým mixem tradiční japonské kultury a moderny. Díky neustálému hladu po inovacích, stále posouvá hranice toho, jaké důmyslně promyšlené budovy je možné vybudovat v přelidněném městě postaveném na místě se sklonem k zemětřesení.

Dokonalé obrovské obchodní domy, designérské butiky s nejlepšími oceněními osvědčených architektů světa, a největší věž na světě - Tokyo Sky Tree, která je postavena na základě tradičních stavitelských technik.

Ačkoliv Tokio působí na jedné straně velmi futuristicky, stále si zde můžete vychutnat sumo turnaj pod rozkvetlými stromy třešně. Je to moderní město postavené podle starého modelu, a ve stínu mrakodrapů můžete najít staré dřevěné bary a tiché uličky.

Tokio je jednou z nejnavštěvovanějších destinací světa. To dobře vědí i cestující z Česka, pro které je Tokio oblíbenou destinací. Levné letenky do Tokia lze rezervovat z Prahy i Vídně. S jedním přestupem však lze komfortně létat zejména s aerolinkami Emirates, Lufthansa a ANA, Qatar Airways, Singapore Airlines, EVA Air, Air China či Korean Air. Průměrná délka letu do Tokia je 15 hodin. Češi většinou létají na letiště Haneda (HND).

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Tokiu

Víza do Japonska

Podmínkou vstupu do země jsou víza a cestovní pas s platností nejméně o 6 měsíců delší než je předpokládaný termín opuštění země, Češi mají do Japonska bezvízový vstup na 90 dní.

Počasí v Japonsku

Podnebí Japonska je ovlivňováno monzuny. Sever území má chladné, střed mírné a jih subtropické podnebí. Teploty v zimě se pohybují mezi -9 ° C až +16 ° C, a v létě od +20 ° C do +28 ° C. V létě postihují Japonsko silné deště, které v srpnu přecházejí až do monzunů. Průměrné množství srážek za rok v okolí Tokia je 1 405 mm, nejdeštivější je květen se 185 mm a nejsušší je leden pouze s 45 mm srážek.

Japonsko Počasí

Ceny v Japonsku

V Japonsku se platí zejména hotovostí. Místní měnou je japonský jen. Upozorňujeme, že se vyskytují poměrně časté problémy s používáním zahraničních kreditních nebo debetních karet. Na poště, obchodech 7-eleven a bankách Citi Bank a HSBC je možné si v pracovních hodinách vybrat peníze zahraniční kartou z bankomatu.

Bankomaty na poště a v bankách jsou většinou otevřeny nejdéle do 21:00. 24 hodin denně jsou přístupné pouze bankomaty v obchodech 7-eleven a v některých nákupních centrech. Cizí měnu lze v Japonsku zaměnit většinou jen v bankách

Hledáte hotel v Japonsku? V obrovské nabídce se lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikan.cz. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikan.cz.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Japonska

Očkování se doporučuje pouze při dlouhodobých pobytech v oblasti epidemického výskytu japonské encefalitidy.

Aktuální čas v Japonsku

V Japonsku je o 7 hodin více, než v ČR.

Letecké statistiky o Tokiu

  • Počet mezinárodních letišť v Tokiu: 2.

Tipy, co vidět v Tokiu

10 zajímavostí o Japonsku

1
Většina ulic v Japonsku nemá své jméno.
2
Japonština má více než 20 různých způsobů, jak říct promiň.
3
Největší japonská komunita mimo Japonska je v Brazílii.
4
V Japonsku existuje budova, kterou prochází dálnice.
5
Japonské vlaky jsou nejpřesnější na světě. Průměrný čas zpoždění je 18 sekund.
6
Nejčastější příčinou smrti japonských mužů ve věku 20-44 let je sebevražda. Přesto se Japonci dožívají nejvyššího průměrného věku na světě.
7
V Japonsku je spropitné pro číšníky považováno za neslušné.
8
Mnoho přírodních horkých pramenů a veřejných koupališť v Japonsku neumožňuje vstup potetovaným.
9
Téměř 98 % případů adopcí v Japonsku jsou adoptovaní dospělí muži. Aby vedení rodinné firmy zůstalo v rodině.
10
Spánek v práci? V Japonsku dovoleno.
Byly informace na této stránce užitečné?