Skip to main content

Levné letenky Tokio

Japonsko - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Tokia

Zajímavosti o Tokiu

Mesto gejší a neónov Tokio, je dokonalým mixom tradičnej japonskej kultúry a moderny. Vďaka neustálemu hladu po inováciách, neustále posúva hranice toho, aké dômyselne premyslené budovy je možné vybudovať v preľudnenom meste postavanom na mieste so sklonom k zemetraseniam.

Utopistické mega obchodné domy, dizajnérske butiky najlepších oceneniami ovenčených architektov sveta, a najväčšia veža na svete - Tokio Sky Tree, ktorá je postavaná na základe tradičných staviteľských techník. Hoci Tokio pôsobí na jednej strane veľmi futuristicky, stále si tu môžete vychutnať sumo turnaj pod zakvitnutými stromami čerešní.

Je to moderné mesto postavené podľa starého modelu, a v tieni mrakodrapov môžete nájsť staré drevené bary a tiché uličky. V starých štvrtiach sa môžete prechádzať po vydlaždených uličkách ako Geiše v minulosti, a obdivovať krásne tradične vyrobené suveníry. Vyhladli ste? Tokio má najviac Michelinových reštaurácií na svete, a japonská kuchyňa je taká bohatá, že bola dokonca pridaná na UNESCO list kultúrneho bohatstva.

Tokio je jednou z najnavštevovanejších destinácií sveta. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska, pre ktorých je Tokio obľúbenou destináciou. Lacné letenky do Tokia viete rezervovať z Viedne, Budapešti aj Prahy. Priamy let z našich končín neexistuje. S jedným prestupom však možno komfortne lietať najmä s aerolinkami Emirates, Lufthansa a ANA, Qatar Airways, Singapore Airlines, EVA Air, Air China či Korean Air. Priemerná dĺžka letu do Tokia je 15 hodín. Slováci zväčša lietajú na letisko Haneda (HND).

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Tokiu

Potřebuji víza do Japonska?

Podmínkou vstupu do země jsou víza a cestovní pas s platností nejméně o 6 měsíců delší než je předpokládaný termín opuštění země, Češi mají do Japonska bezvízový vstup na 90 dní.

Jaké je počasí v Japonsku?

Podnebí Japonska je ovlivňováno monzuny. Sever území má chladné, střed mírné a jih subtropické podnebí. Teploty v zimě se pohybují mezi -9 ° C až +16 ° C, a v létě od +20 ° C do +28 ° C. V létě postihují Japonsko silné deště, které v srpnu přecházejí až do monzunů. Průměrné množství srážek za rok v okolí Tokia je 1 405 mm, nejdeštivější je květen se 185 mm a nejsušší je leden pouze s 45 mm srážek.

Japonsko Počasí

Jaké jsou ceny v Japonsku?

V Japonsku se platí zejména hotovostí. Místní měnou je japonský jen. Upozorňujeme, že se vyskytují poměrně časté problémy s používáním zahraničních kreditních nebo debetních karet. Na poště, obchodech 7-eleven a bankách Citi Bank a HSBC je možné si v pracovních hodinách vybrat peníze zahraniční kartou z bankomatu.

Bankomaty na poště a v bankách jsou většinou otevřeny nejdéle do 21:00. 24 hodin denně jsou přístupné pouze bankomaty v obchodech 7-eleven a v některých nákupních centrech. Cizí měnu lze v Japonsku zaměnit většinou jen v bankách

Hledáte hotel v Japonsku? V obrovské nabídce se lze snadno ztratit. Ceny ubytování si můžete zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikan.cz. Pokud si chcete půjčit auto, doporučujeme udělat tak u letiště, rezervovat si jej můžete přímo přes Pelikan.cz.

FreeCurrencyRates.com

Která očkování jsou před cestou do Japonska povinná?

Očkování se doporučuje pouze při dlouhodobých pobytech v oblasti epidemického výskytu japonské encefalitidy.

Jaký je aktuální čas v Japonsku?

V Japonsku je o 7 hodin více, než v ČR.

Letecké statistiky o Tokiu

  • Přímým letem do Tokia létají letecké společnosti Austrian Airlines a další.

  • Přímým letem do Tokia můžete letět z míst: Vídeň.

  • Počet mezinárodních letišť v Tokiu: 1.

Tipy, co vidět v Tokiu

10 zajímavostí o Japonsku

1
Většina ulic v Japonsku nemá své jméno.
2
Japonština má více než 20 různých způsobů, jak říct promiň.
3
Největší japonská komunita mimo Japonska je v Brazílii.
4
V Japonsku existuje budova, kterou prochází dálnice.
5
Japonské vlaky jsou nejpřesnější na světě. Průměrný čas zpoždění je 18 sekund.
6
Nejčastější příčinou smrti japonských mužů ve věku 20-44 let je sebevražda. Přesto se Japonci dožívají nejvyššího průměrného věku na světě.
7
V Japonsku je spropitné pro číšníky považováno za neslušné.
8
Mnoho přírodních horkých pramenů a veřejných koupališť v Japonsku neumožňuje vstup potetovaným.
9
Téměř 98 % případů adopcí v Japonsku jsou adoptovaní dospělí muži. Aby vedení rodinné firmy zůstalo v rodině.
10
Spánek v práci? V Japonsku dovoleno.
Byly informace na této stránce užitečné?