Skip to main content

Levné letenky Arménie

Armenie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Armenie

Zajímavosti o Armenii

Nejstarší křesťanská země na světě se nachází na pomezí Evropy a Asie a její jméno je Arménie. Není to země, kterou by vyhledávali statisíce turistů, a možná i proto má své kouzlo. Za to sousední Gruzie, Ázerbájdžán, Írán či Turecko mají turistů až až. Díky své dávné historii je poseta nádhernými historickými památkami, a to zejména těmi křesťanskými.

Většina Arménie je hornatá a bude tedy zajímat také lidí, kteří mají v lásce turistiku. Navíc množství historických artefaktů a památek se nachází přímo v přírodě. Arménie není velký stát. Rozlohou je přibližně tak velké jako polovina sousedního Slovenska, zato se většina území nachází v nadmořské výšce 1000 m.n.m. Arménie je relativně mladou krajinou, protože podobně jako ČR vznikla až po rozpadu SSSR. Hlavním městem je Jerevan a naopak toto město až tak mladé není.

Levné letenky do Arménie lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Stačí sledovat na Pelikánu akční nabídky leteckých společností LOT, Ukraine International, Aeroflot či Qatar Airways.

Více Zobrazit méně

TOP města v Armenii

Jerevan

Jerevan je hlavním a nejznámějším městem v Arménii. Nachází se na západě země, jen 12 km od tureckých hranic. Má poměrně malou rozlohu 227 km² a počet obyvatel těsně nad jedním milionem. Město je velmi staré, což dosvědčuje i fakt, že bylo vybudováno na místě, kde stála již v roce 783 před Kristem starodávná pevnost. Význam městu dávala strategická poloha na křižovatce důležitých obchodních cest z Ruska a Anatolie do Persie.

Jerevan a celá Arménie patří mezi nejstarší osídlené místa na naší Zemi. Jerevan je velmi příjemná metropole, která nabízí krásná zákoutí, památky, muzea a zároveň moderní společenský život, který byste o kousek dál v podstatně větším Tbilisi těžko hledali. Jsou zde nákupní bulváry s obchody zahraničních značek, příjemné restaurace, zahradní kavárny, a proto si Jerevan vysloužil přezdívku Paříž Kavkazu. Levné letenky do Jerevanu lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně.

Stačí na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností Aeroflot, Ukraine International, Aegean zda lowcost Wizz Air, který od roku 2020 zajišťuje přímý let do Jerevanu.

Užitečné info o Arménii

Cestovní doklady a víza do Arménie

Na vstup do Arménie nebudete potřebovat víza. Stačí mít platný cestovní pas s platností alespoň 6 měsíců ode dne plánovaného návratu ze země.

Počasí v Arménii

Pro Arménii je velmi typické suché a subtropické podnebí, avšak vzhledem ke své nadmořské výšce také chladné a vysokohorské. Průměrné teploty v zimních měsících se pohybují kolem 0 ºC, přičemž průměrné teploty v červenci se pohybují nad 25 ° C.

Kdy tedy cestovat do Arménie? Zejména během letních měsíců.

Ceny v Arménii

Oficiálním platidlem v Arménii je arménský dram. Největší bankovka má hodnotu až 100 tisíc DRAM. Bankomaty v Arménii jsou velmi dobře dostupné, platby kartou vzácné. Peníze nedoporučujeme zaměnit od místních lidí, pouze od oficiálních směnáren ve městě či na letišti.

Bez problémů zaměníte zejména eura a americké dolary. Ceny v Arménii jsou levnější ve srovnání s ČR. Poměrně levná je zde hromadná doprava, historické památky a místní alkohol.

Za oběd v restauraci zaplatíte v průměru 5 eur, sklenici piva stojí méně než euro a základní lístek na MHD stojí méně než 0,20 eura. Levné ubytování v Arménii lze rezervovat prostřednictvím Pelikána. V nabídce jsou luxusní hotely v Jerevanu, ale i levnější ubytování v apartmánech a guesthouse.

Chcete si půjčit auto v Arménii? Doporučujeme tak učinit předem a vozidlo vyzvednout hned po příjezdu na letiště.

Aktuální čas v Arménii

V Arménii je o tři hodiny více než v ČR.

Zdraví a očkování před cestou do Arménie

Před cestou do Arménie není potřeba absolvovat žádné speciální očkování. Úroveň zdravotnictví je v zemi nižší ve srovnání s evropským standardem, avšak nemocnice a ošetřovny najdete v každém městě. Před pobytem v Arménii doporučujeme také cestovní pojištění, zejména pro turisty chystajících se do horských oblastí.

Tipy, co vidět a zažít v Arménii

10 zajímavostí o Arménii

1
Arménie má rozlohu jen 29 743 kilometrů čtverečních
2
Paradoxně více Arménů žije v zahraničí, než v Arménii
3
Nejvyšší horou Arménie je sopka se čtyřmi vrcholy, Aragac má výšku 4091 m.n.m.
4
Národním sportem je šachy. Arménie vyhrává množství šampionátů
5
Podle Guinnessovy knihy rekordů je nejdelší dvojchodnou lanovkou arménská Tatev Aerial Tramway, která má délku 5 752 m
6
Arménie je první zemí, která si osvojila křesťanské náboženství
7
Arménská vlajka je vodorovná trikolóra červené, modré a oranžové
8
Národním symbolem je vrch Ararat. Tten se nachází blízko za hranicemi v sousedním Turecku
9
Arménské víno se vyrábí již neuvěřitelných osm tisíc let
10
Jerevan založili třicet let předtím, než byl založen Řím
Byly informace na této stránce užitečné?