Skip to main content

Levné letenky Oman

Omán - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Ománu

Zajímavosti o Ománu

Omán ani zdaleka není tak populární jako nedaleké luxusní metropole Dubaj či Abú Zabí. A je to tak v pořádku. Omán nepodlehl masovému turismu a dokázal si zachovat svou jedinečnou kulturu. V zemi nenajdete turisty, kteří spěchají za tuctovými zajímavostmi, Omán je destinace zkušených cestovatelů. Je klidnou oázou Arabského poloostrova a je domovem čtyř milionů Ománců. Nabídka potěší zejména náročné cestovatele.

Omán je sice blíže jako Thajsko či Mauricius, je však stejně exotický. Služby jsou na extrémně dobré úrovni a pláže, které zde naleznete by mohli klidně soupeřit s plážemi na Havaji a v Brazílii. Přírodní scenérie sultanátu je tak jedinečná, že se jen těžko srovnává s jinými zeměmi. Omán je úplně jiný než jeho sousedé. A nás zcela okouzlil. Okolí Salalah v regionu Dhofar je v kontrastu s ostatními částmi země. V Salalah se narodil i ománský sultan, nejdůležitější muž země, kterého si Ománci nadevše cení.

Hory za Salalah zachycují vlhkost a umožňují tak růst stromům, ze kterých se vyrábí kadidlo, které se prodává na trzích po celém světě. Město se svou moderností a prostorností dává vyniknout dramatičnosti přírody. Salalah je nejlepší místo pro odpočinek a pro výlet po regionu. Levné letenky do Ománu lze rezervovat s odletem z Prahy a Vídně. Stačí sledovat akční nabídky leteckých společností Flydubai, Turkish Airlines, Pegasus, Qatar Airways či Emirates.

Více Zobrazit méně

TOP města v Ománu

Muscat (Maskat)

Hlavní město Ománu je plné bohaté historie. Atraktivní pestrobarevné Souq (trhy), kde je stále co objevovat, nejrůznější chutě, které si můžete dopřát, a pestrá kultura, kterou oceníte. Metropole je fúzí opojné romantiky a bohaté historie.

Za adrenalinovým zážitkem se vydejte do mohutných hor, nekonečných pouští či na jedno z mnoha písečných pobřeží. Mix architektury města vypráví příběh jeho cesty od bouřlivějších časů po současné, moderní. Od pevností Al Jalali ze 16. století Al-Mirani, táhnoucí se podél přístavu, po pobřežní modro-bílý palác z roku 1972. Přístavní město se táhne tichými zahradami, k tržnici Souq a rušným rybím trhům.

Ochutnávkou takového tradičního arabského trhu je Muttrah Souq, původně rybářská vesnice, která se během rozpínání současného hlavního města stala jeho součástí. Najdete zde téměř všechny poklady arabského světa - koření, parfémy, textilie, šperky, a dokonce i ománské stříbro a zlato. Levné letenky do Muscatu (Maskatu) lze rezervovat s odletem z Prahy i Vídně. Stači na Pelikánu sledovat akční nabídky leteckých společností Flydubai, Emirates, Turkish Airlines, Qatar Airways či Pegasus.

Užitečné info o Ománu

Cestovní doklady a víza do Ománu

Při vstupu do země budete potřebovat platný cestovní pas a vízum. Cestovní pas musí mít platnost alespoň 6 měsíců ode dne plánovaného návratu. Vízum si můžete vyřídit na velvyslanectví nebo online na https://evisa.rop.gov.om/.

Doporučujeme vyřídit elektronické vízum minimálně 3 dny před odletem. Vízum by mělo být vybaveno do 24 hodin během pracovního dne, kterými jsou v Ománu dny neděle až čtvrtek.

K vybavení elektronických víz potřebujete:

• sken nebo fotokopii cestovního pasu ve velikosti maximálně 500kb

• sken nebo fotokopii pasové fotografie ve velikosti maximálně 500 kb

• platební kartu - zaplatíte poplatek 20 OMR.

Počasí v Ománu

Omán má poměrně rozmanité podnebí. Pro pobřeží je typické velmi horké a zároveň vlhké počasí, ve vnitrozemí naopak suché s tropickými teplotami překonávající v létě i 50 stupňů. Omán je celoroční destinace, takže se sem můžete vydat kdykoliv a budou vás čekat v průměru velmi vysoké, 35 stupňové teploty. Kdy navštívit Omán?

Doporučujeme zejména od října do dubna až května, kdy je o něco chladnější počasí kolem 30 stupňů Celsia.

Ceny v Ománu

Oficiálním platidlem v Ománu je Ománský rial. Směnárny jsou dostupné téměř všude, doporučuje se přijít s americkými dolary, které mají většinou lepší kurz ve srovnání s eurem. Evropské platební karty jsou akceptovány v obchodech, restauracích i hotelech.

Rovněž i bankomaty najdete ve všech větších městech. Ceny jsou přibližně stejné jako v České republice, levněji může vyjít zejména benzín. Ubytování na vlastní pěst je poměrně drahé, je výhodné dívat nabídky s hotely a letenkami v jednom balíku, často jsou to nabídky se stravou a za bezkonkurenční ceny.

Nejvýhodnější formou přepravy je autobus, taxíky jsou poměrně drahé.

Aktuální čas v Ománu

V Ománu je o tři hodiny více než v České republice.

Zdraví a očkování před cestou do Ománu

Před vstupem do země se nevyžaduje žádné speciální očkování. Zvážit lze očkování proti žloutence typu A a B a tyfu.

Úroveň zdravotnictví je na velmi vysoké úrovni. Všichni cizinci si za zdravotní péči platí.

Tipy, co vidět a zažít v Ománu

10 zajímavostí o Ománu

1
Omán je nejstarší nezávislý stát v arabském světě
2
Země patří mezi nejlepší chovatele arabských koní na světě
3
Kriminalita v Ománu téměř vůbec neexistuje
4
Ománci jsou nejlepší stavitelé lodí na světě
5
Omán se kdysi pokoušeli kolonizovat Portugalci
6
Země se distancuje od jakýchkoliv forem terorismu, nefigurují zde žádné teroristické skupiny
7
Národním nápojem v Ománu je káva
8
Omán má nejdéle působícího vládce na Středním východě
9
V Ománu najdete čtyři památky patřící do světového dědictví UNESCO
10
Turismus se brzy stane nejsilnější složkou HDP země
Byly informace na této stránce užitečné?