Skip to main content

Levné letenky Brazílie

Brazílie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Brazílie

Zajímavosti o Brazílii

Hledáte levnou letenku do Brazílie? Výhodné ubytování v hotelu či apartmánu? Na Pelikan.cz si můžete porovnat ceny letenek, ubytování, pronájmu aut, pojistit se před cestou, ale nabízíme i kompletní dovolenou v Brazílii.

Brazílie, to není jen Rio de Janeiro se svými plážemi, Favel a sochou Ježíše Krista. Za návštěvu stojí i temperamentní Sao Paulo, kde budete vidět tančit někoho sambu snad na každém kroku. V Brazílii se nachází i největší prales na světě, Amazonie, přes kterou protéká nejdelší řeka světa Amazonka. Trojici s přívlastkem uzavírají vodopády Iguazú, které jsou svou rozlohou největšími vodopády na světě. Jde vlastně o řetěz stovek vodopádů o délce přes 3 km.

Rio De Janeiro


Pokud se rozhodnete pro návštěvu Brazílie, je zde velká šance že svou cestu začnete v Rio de Janeiro. V tom případě byste ze své návštěvy neměli vynechat slavné pláže Copacabana a Ipanena, sochu Ježíše Krista na vrchu Corcovado a Cukrový kopec (Pao de Açúcar).

Sa Paulo


Sao Paulo je ekonomickým centrem Brazílie i přesto, že její hlavním městem je Rio. Je to rovněž kulturní centrum Brazílie a se svými 20 miliony obyvatel je třetím největším Megaměsta na světě. V Sao Paulo si můžete vychutnat skvělou gastronomii, rušný noční život v části Vila Madalena, navštívit kulturní centra, galerie světového umění, vynikající muzea, neobvyklé kina, experimentárne divadla, nebo si tu dejte umělecké dílo vytetovat rovnou na své tělo, jak je to nyní velkým trendem.

Levné letenky do Brazílie


Levné letenky do Brazílie se neobjevují moc často. Komfortní spoje však víte najít z Vídně a Prahy díky leteckým společnostem jako Air France, KLM, Lufthansa, British Airways, Alitalia či Tap Air Portugal. Přímé lety z našich končin bohužel neexistují, takže musíte počítat s minimálně jedním přestupem. Délka letu do Brazílie je přibližně 15 hodin.

Více Zobrazit méně

TOP města v Brazílii

Rio de Janeiro

Rio je proslulé ikonickými plážemi plnými sexy těl, Copacabana a Ipanena, vášnivým fotbalem či pestrobarevným karnevalem. Je jedním z nejkrásnějších míst na světě. Víte, proč se nazývá Město Bohů? Je vystavěno na pahorcích, na jejichž vrcholu se budete cítit jako Bohové s nádhernými výhledy na město.

Dech se Vám zastaví při pohledu na kýčovitě krásnou scenérii města ze sochy Ježíše Krista na vrchu Corcovado i z Cukrového kopce (Pao de Açúcar). Když se lačně pokocháte výhledy, zajděte si doplnit energii do slavné 120-leté cukrárny Coinfentaria Colombo a klidně si dopřejte jakoukoliv kalorickou bombu, protože vše vytancujete v noci ve čtvrti Lapa, kde jsou ty nejlepší diskotéky s živou hudbou.

Znáte slavnou bossa nova písničku "Girl from Ipanena" (Dívka z Ipaneny)? Ipanena je jedna z nejkrásnějších a nejstylovějších plážových částí Ria, kde najdete kromě snědých krásek a vysportovaných krasavců i vynikající restaurace či originální butiky.

Přesně opačnou tvář Ria ukázal Michael Jackson ve svém videoklipu "Nezáleží jim na nás" (They do not care about us), který natočil ve favele Santa Marta. Na jeho počest zde postavili bronzovou sochu, jejíž návštěva je adrenalinovým zážitkem. Favely jsou totiž chudé slumy postavené na kopcích, které sousedí s bohatými obytnými městskými čtvrtěmi.

Po zdolání stovek schodů a desítek úzkých uliček, které mají často slepý konec, si vydychete - nejenže na malém náměstíčku s krásným výhledem na město stojí "bronzový vojáček" Michael, ale ho hlídá několik policistů.

Když Vás omrzí pláže, jeden den můžete relaxovat v rajské oáze Botanické zahrady z roku 1808, ztratit se v klikatých uličkách umělecké čtvrti z 18.století Santa Teresy, kterou nazývají Francouzi i Montmartrem Ria, nebo se dát do řeči s místními obyvateli při sklenici tvrdého místního drinku cachaça v hipsterské čtvrti Villa Isabella, nedaleko slavného stadionu Maracana.

Rio de Janeiro je jednou z nejnavštěvovanějších destinací světa. To dobře ví i cestující z České republiky, pro něž je stále více oblíbenou destinací. Levné letenky do Rio de Janeira se neobjevují příliš často, ale komfortní spojení si můžete rezervovat z Prahy a Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze komfortně létat zejména s aerolinkami Air France, KLM, Lufthansa, British Airways, Alitalia či Tap Air Portugal. Průměrná délka letu do Rio de Janeira je 15 hodin.

Sao Paulo

Obrovské ekonomické centrum Brazílie, Sao Paolo nebo "Sampa", jak ho přezdívají, Vás na první pohled ani zdaleka nezaujme svou krásou jako Rio de Janeiro, ale rozhodně stojí za návštěvu.

Lokální obyvatelé "Paulisté", jak je nazývají, si sice neustále stěžují na provoz, smog, ulice plné lidí, propastné rozdíly mezi bohatými a chudými, ale na druhé straně nedají na své město dopustit, a nikdy by nechtěli žít jinde.

Sao Paolo je totiž kulturním centrem, kde si můžete spolu s Paulisty vychutnat skvělou gastronomii, rušný noční život v části Vila Madalena, navštívit kulturní centra, galerie světového umění, vynikající muzea, neobvyklá kina, experimentální divadla, nebo si tu dejte umělecké dílo vytetovat rovnou na své tělo, jak je to nyní velkým trendem. Na ruch velkoměsta zapomenete při procházce nádherným městským parkem podobný Central Parku v New Yorku, jen s krkolomným názvem Ibirapuera.

Město si zamilují všichni Hipsteři. S atmosférou podobnou New Yorku či Tokiu je Sao Paolo jedno z najcoolovějších míst. Jsou zde nejlepší diskotéky na latinsko-americkém kontinentu, undergroundové bary, klubová scéna, která nikdy nespí, nejlepší světové restaurace, a luxusní nákupní centra.

S 20-ti miliony obyvateli je Sao Paolo třetím největším megaměstem na světě. Rozmanitost zaručují desítky různých etnických skupin, které zde žijí - je zde největší komunita Japonců, i Italů mimo Japonska, či Itálie, obrovská arabská komunita, hlavně Libanonců a Syřanů, německá, čínská, arménská, řecká, polská či maďarská.

Kromě toho je zde největší gay komunita v Latinské Americe, a podle časopisu Forbes zde žije 26 ze světových bilionářů - což je také jistě pro mnohé velkým lákadlem.

Sao Paolo je jednou z nejnavštěvovanějších destinací Brazílie. Levné letenky do Sao Paolo se neobjevují příliš často, ale komfortní spojení si můžete rezervovat z Prahy nebo Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze komfortně létat zejména s aerolinkami Air France, KLM, Lufthansa, British Airways, Air Canada, Iberia, SWISS, zda Tap Air Portugal. Průměrná délka letu do Sao Paolo je 15 hodin.

Fortaleza

Fortaleza je významné město a najdete jej v severovýchodním regionu Brazílie. Obývá ho zhruba 2,5 milionu obyvatel, jejichž počet během hlavní sezóny rapidně vzroste. Fortaleza je hlavním městem státu Ceará a významným přístavem.

Fortaleza je mnohými považována za druhé Rio de Janeiro. Nemají tu sice sochu Krista, ale zato jsou tu nádherné pláže a podmanivý noční život. Když se podíváte na mapu, zjistíte, že se jedná o jedno z největších brazilských měst a to nejdůležitější - nachází se jen 900 kilometrů od rovníku. Díky tomu jde o jedno z nejslunečnějších míst na světě - azurově modrá obloha je zde v průměru až 240 dní v roce.

Bary a diskotéky jsou tu otevřené do brzkého (nebo pozdního?) rána a lidé jsou zde velmi usměvaví. A když vás místní pláže omrzí, což je velmi nepravděpodobné, vydejte se do vnitrozemí. Najdete zde deštný prales uprostřed města!

Brazilská Fortaleza, potažmo Brazílie vůbec, je známá nejen svými honosnými karnevalovými oslavami, ale i krásnými ženami, jejichž plavky zakrývají opravdu jen to nejnutnější. Kdo má dost ženské krásy, určitě mu učaruje krása zdejší fauny a flóry a zejména brazilské pláže, na které je vskutku radost se dívat. Jedna z nejkrásnějších a nejznámějších se jmenuje Praia do Futuro (pláž budoucnosti).

Praia do Futuro je zároveň i nejdelší pláž v městečku Fortaleza. Její rozloha je úctyhodných 16 kilometrů a potěší nejen milovníky odpočinku, ale i nadšené surfaře. U pláže jsou totiž skvělé podmínky pro windsurfing. Pláž je pokrytá zlatavým pískem a v její bezprostřední blízkosti najdete několik restaurací a barů s vyhlášenými koktejly. Velmi pozvolný vstup do moře jistě potěší zejména rodiny s dětmi. Na konci je pláž lemovaná kokosovými palmami a vytváří tak dojem blízkého Karibiku.

Levné letenky do Fortalezy se neobjevují příliš často, ale komfortní spojení si můžete rezervovat z Vídně a Prahy. Přímý let z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze komfortně létat zejména s aerolinkami Tap Air Portugal, Air France (Joon) KLM nebo Latam Airlines. Průměrná délka letu do Fortalezy je 15 hodin.

Iguacu

Největší vodopády na světě, Iguacu, jsou jedním z míst, které se Vám zaručeně nepoplete spolu s ostatními dovolenými. Řetěz stovek vodopádů, které mají spolu téměř 3 kilometry Vás ohluší svou majestátností a energií.

Jsou přírodní hranicí mezi Brazílií a Argentinou a leží v obrovském národním parku, z něhož většinu pokrývá deštný prales s unikátní flórou a faunou. Jméno "Iguazu" pochází z jazyků původních obyvatel a znamená "velká voda".

Podle legendy se Bůh plánoval oženit s nádhernou ženou Naipí, avšak ta utekla na kánoi spolu se svým milencem. Boha to tak naštvalo, že v návalu zlosti rozťal řeku na dvě části, čímž vytvořil vodopády a tím odsoudil milence na smrtelný pád.

Vodopády jsou uspořádány do tvaru písmene J a hranice mezi Brazílií a Argentinou protíná největší z vodopádů, "Ďáblovo Hrdlo", ke kterému se můžete odvést vláčkem.

Na brazilské straně se nachází jen zhruba 20 % vodopádů, takže pokud máte dost času, přejděte na stranu argentinských sousedů, která je mnohem rozlehlejší a můžete uzavřít sázku kdo vyhrává – zda Brazílie nebo Argentina.

V blízkosti vodopádů se nachází také hranice s Paraguaye, tak pokud byste si chtěli odfajfknout co nejvíce zemí během své cesty, máte šanci.

Levné letenky na vodopády Iguacu se neobjevují příliš často, ale komfortní spojení si můžete rezervovat z Prahy i Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. Se dvěma přestupy však lze létat zejména s aerolinkami Air France (Joon), KLM, SWISS, Lufthansa, Austrian Airlines. Průměrná délka letu do Iguacu je 15 hodin.

Užitečné informace o Brazílii

Víza do Brazílie

Podmínkou vstupu do země jsou víza a cestovní pas s platností nejméně o 6 měsíců delší než je předpokládaný termín opuštění země. Češi mají do Brazílie bezvízový vstup do 90 dní. Letecké společnosti při cestách vyžadují předložení zpáteční letenky, kdy v případě turistické cesty, nemůže datum návratu přesahovat 90ti denní limit. Migrační úředníci při vstupu do země mohou požadovat předložení finančních prostředků na pobyt (cca 50 USD na den, což je přibližně 1340 CZK).

Počasí v Brazílii

Brazílie leží v tropickém pásmu na jižní polokouli, proto jsou roční období obrácená. Léto přichází v prosinci a trvá do března. Toto období je suché a teploty se mohou vyšplhat až na 32 ºC, v Rio de Janeiru dokonce až na 40 ºC. Zimní období jsou vlhká a trvají od června do září. Teploty se pohybují mezi 13-18 ºC. V oblasti Amazonky je po celý rok velmi teplo a vlhkost vzduchu je vysoká.

Brazílie Počasí

Ceny v Brazílii

Oficiální měnou je Brazilský real, který se dělí na 100 centavos. Peníze si snadno zaměníte ve všech turistických oblastech. V bance většinou nabízejí výhodnější kurz než ve směnárně. Nejlepší je přijet do země s americkými dolary, které potom na místě zaměňujete

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Brazílie

Brazilské ministerstvo zdravotnictví doporučuje turistům očkování proti žluté zimnici. Zvažte také očkování proti hepatitidě A a B či tyfu. Pokud plánujete delší pobyt v rizikové amazonské oblasti, vhodné je podstoupit i antimalarickou léčbu.

Aktuální čas v Brazílii

V Brazílii je o 5 hodin méně než v České republice.

10 faktů o Brazílii

1
Brazílie je pátou největší zemí na světě.
2
Brazílie zabírá 47,3 % z Jižní Ameriky a sousedí se všemi zeměmi Jižní Ameriky, kromě Ekvádoru a Chile.
3
Brazílie je největším producentem kávy za posledních 150 let.
4
Brazílie je první zemí na světě, která zakázala používání solária.
5
Největší japonská komunita žijící mimo Japonska se nachází právě v Brazílii.
6
Má druhý nejvyšší počet letišť na světě, hned po USA!
7
Národním zvířátkem Brazílie je papoušek.
8
92% všech nových aut prodaných v Brazílii, používá etanol jako palivo. Vyrábí se z cukrové třtiny.
9
Rio de Janeiro bylo kdysi hlavním městem Portugalska. Díky tomu je z něj jediné evropské hlavní město, které se kdysi nacházelo mimo Evropu.
10
Rio de Janeiro znamená v překladu "lednová řeka". Tento název Rio však dostalo kvůli omylu portugalských mořeplavců.
Byly informace na této stránce užitečné?