Skip to main content

Levné letenky Fortaleza

Brazílie - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Fortalezy

Zajímavosti o Fortaleze

Fortaleza je významné město a najdete jej v severovýchodním regionu Brazílie. Obývá ho zhruba 2,5 milionu obyvatel, jejichž počet během hlavní sezóny rapidně vzroste. Fortaleza je hlavním městem státu Ceará a významným přístavem.

Fortaleza je mnohými považována za druhé Rio de Janeiro. Nemají tu sice sochu Krista, ale zato jsou tu nádherné pláže a podmanivý noční život. Když se podíváte na mapu, zjistíte, že se jedná o jedno z největších brazilských měst a to nejdůležitější - nachází se jen 900 kilometrů od rovníku. Díky tomu jde o jedno z nejslunečnějších míst na světě - azurově modrá obloha je zde v průměru až 240 dní v roce.

Bary a diskotéky jsou tu otevřené do brzkého (nebo pozdního?) rána a lidé jsou zde velmi usměvaví. A když vás místní pláže omrzí, což je velmi nepravděpodobné, vydejte se do vnitrozemí. Najdete zde deštný prales uprostřed města!

Brazilská Fortaleza, potažmo Brazílie vůbec, je známá nejen svými honosnými karnevalovými oslavami, ale i krásnými ženami, jejichž plavky zakrývají opravdu jen to nejnutnější. Kdo má dost ženské krásy, určitě mu učaruje krása zdejší fauny a flóry a zejména brazilské pláže, na které je vskutku radost se dívat. Jedna z nejkrásnějších a nejznámějších se jmenuje Praia do Futuro (pláž budoucnosti).

Praia do Futuro je zároveň i nejdelší pláž v městečku Fortaleza. Její rozloha je úctyhodných 16 kilometrů a potěší nejen milovníky odpočinku, ale i nadšené surfaře. U pláže jsou totiž skvělé podmínky pro windsurfing. Pláž je pokrytá zlatavým pískem a v její bezprostřední blízkosti najdete několik restaurací a barů s vyhlášenými koktejly. Velmi pozvolný vstup do moře jistě potěší zejména rodiny s dětmi. Na konci je pláž lemovaná kokosovými palmami a vytváří tak dojem blízkého Karibiku.

Levné letenky do Fortalezy se neobjevují příliš často, ale komfortní spojení si můžete rezervovat z Vídně a Prahy. Přímý let z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze komfortně létat zejména s aerolinkami Tap Air Portugal, Air France (Joon) KLM nebo Latam Airlines. Průměrná délka letu do Fortalezy je 15 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Fortaleze

Víza do Brazílie

Podmínkou vstupu do země jsou víza a cestovní pas s platností nejméně o 6 měsíců delší než je předpokládaný termín opuštění země. Češi mají do Brazílie bezvízový vstup do 90 dní. Letecké společnosti při cestách vyžadují předložení zpáteční letenky, kdy v případě turistické cesty, nemůže datum návratu přesahovat 90ti denní limit. Migrační úředníci při vstupu do země mohou požadovat předložení finančních prostředků na pobyt (cca 50 USD na den, což je přibližně 1340 CZK).

Počasí v Brazílii

Brazílie leží v tropickém pásmu na jižní polokouli, proto jsou roční období obrácená. Léto přichází v prosinci a trvá do března. Toto období je suché a teploty se mohou vyšplhat až na 32 ºC, v Rio de Janeiru dokonce až na 40 ºC. Zimní období jsou vlhká a trvají od června do září. Teploty se pohybují mezi 13-18 ºC. V oblasti Amazonky je po celý rok velmi teplo a vlhkost vzduchu je vysoká.

Brazílie Počasí

Ceny v Brazílii

Oficiální měnou je Brazilský real, který se dělí na 100 centavos. Peníze si snadno zaměníte ve všech turistických oblastech. V bance většinou nabízejí výhodnější kurz než ve směnárně. Nejlepší je přijet do země s americkými dolary, které potom na místě zaměňujete

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Brazílie

Brazilské ministerstvo zdravotnictví doporučuje turistům očkování proti žluté zimnici. Zvažte také očkování proti hepatitidě A a B či tyfu. Pokud plánujete delší pobyt v rizikové amazonské oblasti, vhodné je podstoupit i antimalarickou léčbu.

Aktuální čas v Brazílii

V Brazílii je o 5 hodin méně než v České republice.

Tipy, co vidět ve Fortaleze

10 faktů o Brazílii

1
Brazílie je pátou největší zemí na světě.
2
Brazílie zabírá 47,3 % z Jižní Ameriky a sousedí se všemi zeměmi Jižní Ameriky, kromě Ekvádoru a Chile.
3
Brazílie je největším producentem kávy za posledních 150 let.
4
Brazílie je první zemí na světě, která zakázala používání solária.
5
Největší japonská komunita žijící mimo Japonska se nachází právě v Brazílii.
6
Má druhý nejvyšší počet letišť na světě, hned po USA!
7
Národním zvířátkem Brazílie je papoušek.
8
92% všech nových aut prodaných v Brazílii, používá etanol jako palivo. Vyrábí se z cukrové třtiny.
9
Rio de Janeiro bylo kdysi hlavním městem Portugalska. Díky tomu je z něj jediné evropské hlavní město, které se kdysi nacházelo mimo Evropu.
10
Rio de Janeiro znamená v překladu "lednová řeka". Tento název Rio však dostalo kvůli omylu portugalských mořeplavců.
Byly informace na této stránce užitečné?