Skip to main content

Levné letenky Iguacu

Argentina - Flexibilní letenky

Se službou změna z jakéhokoli důvodu můžete změnit prvky rezervace, jako je datum, destinace nebo dokonce cestující, a to až 3 dny před odletem bez udání důvodu! Po zakoupení služby obdržíte kredit až ve výši 80 % ceny rezervace na změnu údajů na letence. Službu si můžete zakoupit přímo během procesu rezervace letenky.

Akční letenky do Iguazu

Zajímavosti o Iguazu

Největší vodopády na světě, Iguacu, jsou jedním z míst, které se Vám zaručeně nepoplete spolu s ostatními dovolenými. Řetěz stovek vodopádů, které mají spolu téměř 3 kilometry Vás ohluší svou majestátností a energií.

Jsou přírodní hranicí mezi Brazílií a Argentinou a leží v obrovském národním parku, z něhož většinu pokrývá deštný prales s unikátní flórou a faunou. Jméno "Iguazu" pochází z jazyků původních obyvatel a znamená "velká voda".

Podle legendy se Bůh plánoval oženit s nádhernou ženou Naipí, avšak ta utekla na kánoi spolu se svým milencem. Boha to tak naštvalo, že v návalu zlosti rozťal řeku na dvě části, čímž vytvořil vodopády a tím odsoudil milence na smrtelný pád.

Vodopády jsou uspořádány do tvaru písmene J a hranice mezi Brazílií a Argentinou protíná největší z vodopádů, "Ďáblovo Hrdlo", ke kterému se můžete odvést vláčkem.

Na brazilské straně se nachází jen zhruba 20 % vodopádů, takže pokud máte dost času, přejděte na stranu argentinských sousedů, která je mnohem rozlehlejší a můžete uzavřít sázku kdo vyhrává – zda Brazílie nebo Argentina.

V blízkosti vodopádů se nachází také hranice s Paraguaye, tak pokud byste si chtěli odfajfknout co nejvíce zemí během své cesty, máte šanci.

Levné letenky na vodopády Iguacu se neobjevují příliš často, ale komfortní spojení si můžete rezervovat z Prahy i Vídně. Přímý let z našich končin neexistuje. Se dvěma přestupy však lze létat zejména s aerolinkami Air France (Joon), KLM, SWISS, Lufthansa, Austrian Airlines. Průměrná délka letu do Iguacu je 15 hodin.

Více Zobrazit méně

Užitečné info o Iguacu

Víza do Brazílie

Podmínkou vstupu do země jsou víza a cestovní pas s platností nejméně o 6 měsíců delší než je předpokládaný termín opuštění země. Češi mají do Brazílie bezvízový vstup do 90 dní. Letecké společnosti při cestách vyžadují předložení zpáteční letenky, kdy v případě turistické cesty, nemůže datum návratu přesahovat 90ti denní limit. Migrační úředníci při vstupu do země mohou požadovat předložení finančních prostředků na pobyt (cca 50 USD na den, což je přibližně 1340 CZK).

Počasí v Brazílii

Brazílie leží v tropickém pásmu na jižní polokouli, proto jsou roční období obrácená. Léto přichází v prosinci a trvá do března. Toto období je suché a teploty se mohou vyšplhat až na 32 ºC, v Rio de Janeiru dokonce až na 40 ºC. Zimní období jsou vlhká a trvají od června do září. Teploty se pohybují mezi 13-18 ºC. V oblasti Amazonky je po celý rok velmi teplo a vlhkost vzduchu je vysoká.

Brazílie Počasí

Ceny v Iguacu

Oficiální měnou je Brazilský real, který se dělí na 100 centavos. Penízesi snadno směníte ve všech turistických oblastech. V bance většinou nabízejívýhodnější kurz než ve směnárně. Nejlepší je přijet do země s americkými dolary, kterépotom na místě zaměňujete.Hledáte hotel v blízkosti vodopádů Iguacu? V obrovské nabídce je velmi lehké se ztratit. Ceny ubytování lze zkontrolovat a rezervovat přímo přes Pelikán.

FreeCurrencyRates.com

Zdraví a očkování před cestou do Brazílie

Brazilské ministerstvo zdravotnictví doporučuje turistům očkování proti žluté zimnici. Zvažte také očkování proti hepatitidě A a B či tyfu. Pokud plánujete delší pobyt v rizikové amazonské oblasti, vhodné je podstoupit i antimalarickou léčbu.

Aktuální čas v Brazílii

V Brazílii je o 5 hodin méně než v České republice.

Tipy, co vidět v Iguazú

10 faktů o Brazílii

1
Brazílie je pátou největší zemí na světě.
2
Brazílie zabírá 47,3 % z Jižní Ameriky a sousedí se všemi zeměmi Jižní Ameriky, kromě Ekvádoru a Chile.
3
Brazílie je největším producentem kávy za posledních 150 let.
4
Brazílie je první zemí na světě, která zakázala používání solária.
5
Největší japonská komunita žijící mimo Japonska se nachází právě v Brazílii.
6
Má druhý nejvyšší počet letišť na světě, hned po USA!
7
Národním zvířátkem Brazílie je papoušek.
8
92% všech nových aut prodaných v Brazílii, používá etanol jako palivo. Vyrábí se z cukrové třtiny.
9
Rio de Janeiro bylo kdysi hlavním městem Portugalska. Díky tomu je z něj jediné evropské hlavní město, které se kdysi nacházelo mimo Evropu.
10
Rio de Janeiro znamená v překladu "lednová řeka". Tento název Rio však dostalo kvůli omylu portugalských mořeplavců.
Byly informace na této stránce užitečné? (Ještě nehodnoceno)